Gönderen Konu: Rogaine gönül rahatlığıyla nereden alınır?  (Okunma sayısı 3655 defa)

Menfis

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Rogaine gönül rahatlığıyla nereden alınır?
« Yanıtla #15 : 13 Şubat 2018, 16:28:23 »
Arkadaşlar merhaba bende finansterid kullanmak istiyorum ama nerden temin edebilirim eczaneler reçetesiz veriyor mu bilen arkadaşlar cvp verebilir mi

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 13 Şubat 2018, 18:57:37 »
Bu konuyu iki yıl önce açmışım yahu zaman ne çabuk geçiyor. Rogaine falan almadım bu arada. O zaman ne ekim ne de tedavi konusunda bilgim yoktu. Arkadaşlar bu Rogaine'in içinde zaten minoxidil var. Bunun orjinalini arayacağınıza minoxidil kullanın aynı şey.

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 13 Şubat 2018, 19:00:32 »
Arkadaşlar merhaba bende finansterid kullanmak istiyorum ama nerden temin edebilirim eczaneler reçetesiz veriyor mu bilen arkadaşlar cvp verebilir mi

Eczanelerden reçetesiz olarak temin edebilirsin. Pro-scar daha ucuzdur ama alırsan bir hapı 5'e bölüp öyle kullanman gerekir. Pro-pecia daha pahalıdır ama hap bölmekle uğraşmazsın.

Menfis

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 13 Şubat 2018, 20:44:05 »
O ilaçların etkiside aynı mi. Bide fiyatlarını soylermisin hocam hangisi isimize gelirse ondan aliyim bu konularda çok bilgim yok zaten forumada yeni üye oldum beni aydinlatirsan biraz sevinirim

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2018, 04:15:59 »
O ilaçların etkiside aynı mi. Bide fiyatlarını soylermisin hocam hangisi isimize gelirse ondan aliyim bu konularda çok bilgim yok zaten forumada yeni üye oldum beni aydinlatirsan biraz sevinirim

Finasteride zaten ilaçların içeriğindeki maddenin adı. Evet Pro-scar ve Pro-pecia aynı ilaçlar. Biri 20 lira diğeri 130 lira. Ama pahalı olanı (Pro-pecia) alırsan hap bölmekle uğraşmazsın. Diğeri (Pro-scar) hem ucuzdur hem de çok daha uzun gider ama hapı 5'e bölmen lazım. Çünkü Pro-scar hapları 5mg'dir. Bu ilacı saç için kullanıyorsan günlük en fazla 1mg kullanmalısın.  Teknik detaylar bunlar. Yine de bu bir ilaç ve ciddi yan etkileri olabilir. Kullanmadan önce enine boyuna araştır. Hatta doktor tavsiyesi al.

akrep

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2018, 18:03:20 »
regoineyi 8 ay kullandım hiç faydası yok,en iyi minoxil yüzde 5,ama kötü kötü rüyalar görmeye başlıyorum,alakası varmı bilmiyorum.. :)