Gönderen Konu: Dutasteride vs Finasteride ? Sizce hangisini kullanmalı?  (Okunma sayısı 563 defa)

fanti

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar. Bir süredir forumu takip ediyorum. Aslında saç ektirmeye karar vermiştim ama şu an işsi olduğum için iş bulana del ertelemeye karar verdim gibi. Bu süreçte de alternatif yollar araştırıyorum. Yaşım 29 olduğu için etkili bir yöntem seçmeye karar verdim ve araştırmalarım sonucunda dutasteride(avodart) ile finasteride(proscar) arasında kaldım. Tam FDA onaylı en azından diye finasteride yönelmişken ilginç bir site keşfettim...

http://www.twinshairloss.com/hair-loss-gallery.htm

Bu sitede, tek yumurta ikizlerinden birisi 4 sene boyunca finas, diğeri 4 sene boyunca(aynı sürede) duyas kullanıyor. Ve değişim İNANILMAZ. Dutas çok daha etkili görünüyor.

Sizin yorumlarınızı duymak isterim. Lütfen bol bol yorum yapın, siteyi de iyice inceleyin.

saçınıkaybedenadam

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dutasteride vs Finasteride ? Sizce hangisini kullanmalı?
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2018, 13:21:47 »
Tabiki finasterid dudas çok tartışılıyor konuşuluyor ama yanetkilerinden dolayı tercih eden pek
çıkmıyor.

robie_fowliver

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2018, 18:33:27 »
Hocam biri finasteride diğeri dutasteride kullanmamış, sacları dökülen kardeş herhangi bir ilaç kullanmamış ve sacları baya geriye gitmiş. Finasteride F.D.A tarafından onaylanmış bir ürün, Dutasteride ise Japonya da 2. Faz için onay aldı. Finasteride kanda dht yi %60 frenler iken, dutas %90 inhibe ediyor. Dutas finasteride göre etkili bir ilaç lakin klinik deneyleri tamamlanmamış hatta faz2 F.D.A dan geçememiş bir ilaç. Uzun süreli kullanım sonuçlarını bilmiyoruz. Kullanacaksanız da 0.1 mg gibi değerlerde kullanın hatta vücutta uzun süre biriktiginden 3 günde 1 kullanın. Kesinlikle tavsiye etmem orası ayrı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2018, 00:00:01 »
Dutasterid i bölme kırma şansın olmaz sıvı bir ilaçtır o yüzden standartı neyse onu kullanırsın

Sorunuza gelince finasterid kullanın.
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2018, 21:31:00 »
Zaten yeni başlıcaksın dht blockerlara finastan başla direk dutasa girme onu son durak gör.
"Tecrübe; Hayatın, sana kel kaldıktan sonra tarak vermesidir."

fanti

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2018, 14:30:45 »
Merhaba, İyi bayramlar

Hintell, Avodart adlı ilaç 0.5 mg olduğu için, bölmeye kırmaya gerek kalmadan kullanabileceğimi düşünüyorum. Proscar ise 4’e ya da 5’e bölünüyor evet. 4’e bölünmüş proscar ile 0.5 avodart arasında saç çıkışı konusunda %20-%30’luk bir fark var. Avodart daha etkili. Bununla ilgili bilinsel bi makale okumuştum denekler tek tek incelenmiş ve 24 hafta sonundaki saç artışları gözlenmişti. Gerekirse makaleyi arar link veririm.

Finas + Avodart kullanımına ne diyorsunuz? Mesela haftada 2 avodart + 2 gün finas şeklinde.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2018, 16:59:45 »
kullanıcaksan fın kullan 3 günde 1 de bırtane dut at... yeterlı
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram