Gönderen Konu: Procapil ?  (Okunma sayısı 8564 defa)

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 4330
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #15 : 12 Nisan 2018, 18:55:48 »
Kullanan yokmu forumda ?
Global Moderator

Ozgur

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 146
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2018, 11:57:00 »
7 aydır kullanıyorum şampuan + sprey.
Başka bir procapil konusundaki mesajımı tekrar buraya yapıştırıorum.Procapil içerikli Şampuan/Sprey kullanıyorum 5 aydır, Minoxil etkisi nedir bilmiyorum, kullanmadım da ancak bu ikisi ile saç dökülmem durdu, saç köklerim sırtüstü uyuduğumda uyandıracak kadar acı hissi veriyordu. NW 6'ım bu arada, 1 seans ekim geçirdim. Saçlarım oldukça cansız, ince ve uzamıyordu. Ekimden sonra başladım kullanımına doktor tavsiyesi ile, dökülme ve acı hissi geçti, yakın çevremde saçlarımın güçlendiğini belirtti.

Ancak sadece bunları kullanmadım, yanına Saw Palmetto ( %85-95 fat acid ) içeren ürünle destekledim. Şu an, Finasterid'e geçtim. Şampuan/Spreyden ben memnun kaldım.

Bu tarz bir bilgi var


Alıntı
PROCAPIL – MINOKSIDIL ÇALIŞMASI
Çalışma %1 minoxidil, % 1 procapil,% 2.5 procapil ve plasebo (ilaçsız sıvı) solüsyonlarıyla karşılaştırmalı yapılmıştır. Uygulamada örnekler ilk gün ve çalışmanın 14.günlerinde alınıp saç şaftı (kıl çapı) ölçülmüştür. Elde edilen sonuçlar aşağıdaki grafikteki gibidir.
Sonuç:
Plasebo gurubun istatistiki olarak anlamlı sonuç görülmezken,% 1 Procapil ( 2 ppm procapil) kontrol gurubundan % 58 daha fazla büyüme elde edilmiş olup, % 1 minoxidil (2 ppm Minoxidil) e benzer bir büyüme gözlenmiştir. 5 ppm Biotinyl-GHK (% 2,5 Procapil solusyon) ile büyüme kontrolden (plasebo) % 121 daha fazla olmuştur. Sonuçları her iki ürününde vazodilatasyon ve hücre proliferasyonunu arttırma etkisinin önemli kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Procapil’in Farkı ve Üstünlüğü Nedir?

Saç dökülme sebeplerinin 95%’i genetiktir. Erkeklerde DHT fazlalığı, saç köklerinin zayıflayarak yok olmasına neden olur.

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.

Procapil’in saç dökülme tedavisinde kullanılan hipertansiyon ilacı Minoxidil’e en büyük üstünlüğü çarpıntı, kalp sıkışması, baş ağrısı ve vücut kıllarında kalınlaşma gibi yan etkilerinin olmamasıdır.

Saç dökülme tedavisinde kullanılan bir diğer etken madde olan Finasterid’e (prostat tedavisinde kullanılıyor aynı zamanda) üstünlüğüyse, hormonal yan etkilerinin olmamasıdır.

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.

Alıntı
Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş 3 ana aktif maddeden oluşan kompleks bir moleküldür. Bu 3 ana madde:

1. APIGENIN

2. OLEANOIK ASIT

3. BIOTINIL TRIPEPTID ‘tir.

APIGENIN: Uygulanan bölgede kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır ve saç köküne gelen besleyici maddelerin miktarını arttırır. Böylelikle saç, kökten uca beslenerek daha sağlıklı saç ve saç derisi gözlemlenir
.

OLEANOIK ASIT: Saç kökü etrafında kolajen bariyer oluşturur ve kökü, oluşan DHT’ye karşı korur.

BIOTINIL TRIPEPTID: Saç derisini uyararak saç büyüme hızının artmasına yardımcıdır. Saç kökünü oluşturan saç foliküllerinin üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

Şimdi olayı size anlatıyorum.

Procapil, DHT üzerinde bir etkisi yoktur, iddiası saç köküne kolajen bariyer oluşturarak DHT saldırısına karşı kendini korumasıdır. DHT saldırısı yiyen bir saç kökü uzaması durur, bu içerikte demiş ki bakınız koyu maddelere bende "biotinil tripepdit" ile sacin artık büyüme hızını artmasını emrediyorum, önce korudu, sonra hızlan dedi en sonda demiş ki seni artık beslemem lazım "apigenin" içeriği ile kan dolaşımını hızlandırıyorum ve saç kökü beslensin.

Kısacasi Procapil çalışma mekanizması; Saç köküne DHT saldırısı için kolajen bariyer çek, kılcal damarları genişlet ve saç uzaması için teşvik etten ibarettir.

Yani Finas'ın çalışma mekanizması ile uzaktan-yakından alakası yoktur. Procapil kullanımı ile DHT'niz vucudunuzda aynen durmaktadır, bu konuda herhangi bir etkisi yoktur zaten iddiasıda yoktur.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2018, 12:05:22 Gönderen: Ozgur »

akrep

 • Newbie
 • *
 • İleti: 31
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #17 : 13 Nisan 2018, 14:48:33 »
ben 6 ay kullandım,beş para etmez,minoxil baş ağrısı yapıyor diye şikayet ediyordum replezant bir arkadaşa,oda prokapil içeren alopecia adında bir ilaç verdi,saçlarım hızlı bir şekilde dökülmeye başladı,adamı arayınca 4 aydan sonra gürleşecek dedi,6 ay kullandım durum kötüleştikçe kötüleşti,minoxile geri döndüm,üç ayda toparlandım,bu arada minoxili 4 fısa düşürdüğünüzde baş ağrısı olmuyor..
şu an kasım ayında ektirmeyi düşünüyorum,hala karar veremedim..

Ozgur

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 146
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2018, 15:33:38 »
ben 6 ay kullandım,beş para etmez,minoxil baş ağrısı yapıyor diye şikayet ediyordum replezant bir arkadaşa,oda prokapil içeren alopecia adında bir ilaç verdi,saçlarım hızlı bir şekilde dökülmeye başladı,adamı arayınca 4 aydan sonra gürleşecek dedi,6 ay kullandım durum kötüleştikçe kötüleşti,minoxile geri döndüm,üç ayda toparlandım,bu arada minoxili 4 fısa düşürdüğünüzde baş ağrısı olmuyor..
şu an kasım ayında ektirmeyi düşünüyorum,hala karar veremedim..

Sorun bu zaten, Procapil saç dökülmesine sebep olan DHT'i engellemez, sadece saç köküne kolajen bir bariyer oluşturur. Kısacası sizin saç dökülmenize sebep olan etkenler hala aktiftir. Finas kullanıyorum mesala direk hormon tedavisidir ancak Finas bile DHT'i %60 bloke etmektedir. Bu durumda Procapilin saç kökündeki kolajen bariyeri, DHT saldırısını ne kadar engelleyebilir %'si nedir bilemiyoruz. Procapil ancak destekleyici bir ürün olabilir, tedavi edici değildir.

Minox kadar etkili değildir kılcal damarların kanlanması ve saçı beslemesi konusunda çünkü içeriğindeki "APIGENIN" Minox kadar güçlü bir etken madde değildir.

Benim kombinimin bir parçasıdır, ana öğesi değildir. Bu gözle bakmanız daha doğru olacaktır.

Ozgur

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 146
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #19 : 13 Nisan 2018, 15:37:24 »
Alıntı
Apigenin saç dökülmesine özel geliştirilmiş bir üründür, en büyük özelliği saç köküne giden kan miktarını artırarak kökün daha iyi beslenmesini sağlar. Bilinen en etkili damar genişleticilerdendir. Uygulandığı bölgede kılcal damarları genişleterek gelen kan miktarını ve saç köküne gelen besleyici maddelerin miktarını artırmaktadır.Kan dolaşımının artışı kökün kan dolaşımından kaynaklanan zararını ve bu şekilde dökülme sebebini engellemiş olur.

Apigeninle ilgili bilimsel çalışmalarda ;

Saç uzama hızını artırdığı
Saç çapının daha kalın olmasını sağladığı
Kalite artışıyla kırılmaları engellediği
Saçın parlaklığını artırdığı
Saç dökülmesini azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Apigenin bölgesel olarak kullanılan bir üründür saç spreylerinde ve şampuanlarda bulunur. Pprocapil adlı üçlü kopmlexi oluşturan maddelerden biridir.


Ozgur

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 146
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #20 : 13 Nisan 2018, 15:39:50 »
Apigenin tibbi bir maddedir, ilaclari da mevcuttur. Biz şampuanını tercih ediyoruz, yani Procapil balon değildir içeriğini iyi araştırmanız gerekir.

Alıntı
Apigenin / Biotinyl Tripeptide-1 - Kullanımı, Yan Etkileri ve Yorumlar

Apigenin / Biotinyl Tripeptide-1 kombinasyonu, Saç kaybı, Kanser, Saç kaybı, Saç folikülü güçlendirir gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda endikedir. Apigenin / Biotinyl Tripeptide-1 ürününün kullanımına, yan etkilerine, ürünle ilgili yorumlara, sorulara, etkileşimlere ve önlemlere ilişkin detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir:

Apigenin / Biotinyl Tripeptide-1 Kullanımlar
Apigenin / Biotinyl Tripeptide-1, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde & iyileştirilmesinde kullanılır:
Saç kaybı
Kanser
Saç kaybı
Saç folikülü güçlendirir

Apigenin / Biotinyl Tripeptide-1 Uyarıları & Nasıl Kullanılır

Bu ilacı kullanmadan önce, doktorunuzu, güncel olarak kullandığınız ilaçlar, reçetesiz kullandığınız ilaçlar (örneğin, vitaminler, bitkisel takviyeler, vs.), alerjiler, geçmişte var olan hastalıklarınız ve güncel sağlık durumunuz (örneğin, hamilelik, yaklaşan bir ameliyat, vs.) hakkında bilgilendiriniz.

Bazı sağlık koşulları sizi, ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuz tarafından yönlendirildiğiniz adımları atın ya da ürünün üzerinde yazılanları dikkate alın. Dozaj, sizin durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse ya da kötüleşirse, doktorunuza haber verin.

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 4330
Ynt: Procapil ?
« Yanıtla #21 : 20 Nisan 2018, 12:57:44 »
kullanıpda olumlu bır sonuçl alan henüz yok sanırım
finasterıd ıle kullananlar ıcın  olumlu sonuçları saymıyorum :)
Global Moderator