Gönderen Konu: saç ekimi sonrası saç dökülmesi  (Okunma sayısı 5054 defa)

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç ekimi sonrası saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2016, 23:40:25 »
50  yasindayim  3  ay  once  sac ekdirdim.finasda  kullaniyorum.saclarim  dokulmesin  diye  ekilenlee  dokukmesin  diye.  Eger testisleriniz   cok  DHT hormunu  cok  salgilarsa  ekilenlerde  dokuluyor.

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2018, 01:16:34 »
ben bi doktor araştırıyorum kuaför arkadaşla konuştum 8 müşterisi aynı doktora  ektirmis 3 müşterisinde ekilen saçlar geri  dökülmüş doktordan mi kaynaklı yoksa bu kişilerin bünyesinden  mi

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2018, 17:23:23 »
ben bi doktor araştırıyorum kuaför arkadaşla konuştum 8 müşterisi aynı doktora  ektirmis 3 müşterisinde ekilen saçlar geri  dökülmüş doktordan mi kaynaklı yoksa bu kişilerin bünyesinden  mi

Kuaförden kaynaklı bence. Paso kötü ekimciye yönlendirmiş müşterilerini  ;D

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2018, 18:24:44 »
Aslında dht hormonu saçın dökülmesinde birincil sebep değil. Saçların dökülme sebebi androjen reseptör hassaslığı. Androjen hormonu Testesteron hucre içerisinde görevine göre Dehidrotestesterona(dht) dönüşüyor. Esas nokta dht hücre metabolizması içerisinde androjen reseptörlerine bağlanıyor ve eğer hassasiyetiniz düşükse saç kökünüze saldırıp minyaturize ediyor ve saç dökülmeniz gerçekleşiyor. Yani özetle saçın dökülme mekanizması bu eğer dönor alanınızdan alınan ve ekilen saçınızın reseptör duyarlılığı düşükse elbette dökülmez lakin tersi bir durumda her zaman dökülme ihtimali var. Dht nin esas neden olmadığını şuradan da anlayabilirsiniz yaşlandıkça erkekte Testesteron üretimi genç yaşlara oranla düşer ama saç dökülmesi yaşlanan insanlarda daha bariz. Hatta Tarık Akan in baya 50 yaşından sonra aslan yelesi gibi sacları döküldü.

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2018, 00:43:24 »

Kuaförden kaynaklı bence. Paso kötü ekimciye yönlendirmiş müşterilerini  ;D
   yok kardeş kuaför tavsiye etmemiş  başka bir ildeki doktoru araştırıyorum çok olumlu sonuçları var mış bende arkadaşıma soyledim araştırması için oda olumlu şeyler duymuş hep kendi berberinede söylemiş berberi ekimlerini çok iyi fakat 3 müşterinin kimde ekilen ler belli bir süre sonra tekrar döküldü demiş bir kişi olsa neyse de 3 kişi diyince doktordan mi kaynaklı diye şüphe ettim bire birde ekimin gördüm çok sık ve doğal olmuştu ekim olduğu anlasilmiyor

Facebook Twitter Instagram