Gönderen Konu: Ekim yapılan yerde yıkama sonrası beyaz renkte yağ bezeleri normal mi?  (Okunma sayısı 631 defa)

sloocer

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Doktor önerisi değil kardeşim. Bu arada sence nasıl :)

Ateş ediyor maşallah.. tabi kabuklar tamamen gitmemiş, kanallarıda iğne ile açmışlar belli ki.bu durumda eğer o dipte siyah siyah görünenler kabuk ise 13 gün çok uzun bir süre, bir an önce dökmelisin onları.(dökmek için tavsiye_cilt nemlendirici kosyonu çokça kafana sür 45-50dk orada beklet,yıkarkende yuvarlaklar şeklinde ovala)

Yok kabuk  normal hali bu ise, saç tellerin çok sağlıklı ve kalın imiş bu durumda keklikten eser kalmaz oyleyse.

ümit

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
az kabuk vardı, evet kardeşim. Ben fazla hırpalamak istemedim ama 2 gün önce de onları temizledim. Şimdi tertemiz. Bu arada, ekilen saçlar, diğer saçlarımdan daha koyu ve daha sert. Ne diyorsun bu duruma

CELL11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim yaptıralı tam 15. gün oldu. doktor tavsiyesiyle minoxil forte %5 ve biotin kullanıyorum. Ekim çok sık ve güzel olmuş. Hayırlı olsun şimdiden.

sloocer

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
az kabuk vardı, evet kardeşim. Ben fazla hırpalamak istemedim ama 2 gün önce de onları temizledim. Şimdi tertemiz. Bu arada, ekilen saçlar, diğer saçlarımdan daha koyu ve daha sert. Ne diyorsun bu duruma

Ekim yapılan saçlar bildigin üzere ense ve yanlardan alındı, haliyle daha kalın ve sert olacak.
Şok dökülmeden sonra çıkan saçlar ise önce inçe cılız , sonrasında ise hacim kazanacak.
Şok dökülmeye uğramayan saçlar ise, alttan uzar iken inçe, uçları kalın(sanki ucları ateşte yanmış gibi) olacak, yeteri kadar uzayıp kestirdiginde zamanla kafana uyum sağlayacak.

ümit

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
eyvallah cell sagolasın kardeşim. Umarım sende olumlu bir sonuç alırsın. Bu arada sloocer kardeşim. sagolasın. bende daha şokk dökülme başlamadı. 3.hafta bugün bitiyor. Bekliyorum bakalım, olacak mı , olmayacak mı diye

sloocer

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
eyvallah cell sagolasın kardeşim. Umarım sende olumlu bir sonuç alırsın. Bu arada sloocer kardeşim. sagolasın. bende daha şokk dökülme başlamadı. 3.hafta bugün bitiyor. Bekliyorum bakalım, olacak mı , olmayacak mı diye

Şok dökülme anlamsız bir şekilde gerçekleşiyor önceden tahmin edilebilir birşey değil. Kiminde mevcut saçlarda dahil olmak üzere %100 olurken kininde bendeki gibi %50 gibi oluyor, nadirde olsa kiminle 0 fire olarak gerçekleşiyor.
Ama kanaatimce nekadar az şok, okadar az fire anlamına geliyor.Umarım en az şok ile atlatırsın.Dırım böyle olunca zahmetli bekleyiş olan 6 ayı, 0 psikolojik baskı ile atlatırsın.

ümit

• Newbie
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
dökülme başladı, iki yıkamada yüzde 10 kesin gitmiştir. Bakalım ne kadar devam edecek