Gönderen Konu: Saç Ekim Teknikleri  (Okunma sayısı 3482 defa)

dtnc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekim Teknikleri
« : 07 Şubat 2016, 18:45:26 »
Ekim sonuçlarını paylaşanlarca gördüğüm kadarıyla ekim sonrası ilk fotoğraflar birbirinden çok farklı. Kimisinin greftleri minik noktalar halindeyken, kimisinin kabuklu kabuklu, bunun nedeni kanal açmak mı, iğneli ekim tekniği mi nedir?

Sonuçları çok farklı oluyor mu, doğallıkla sıklıkla alakalı mıdır?

koraybjk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekim Teknikleri
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2016, 23:07:44 »
cok güzel bir konu açılmış ama cevap yazan olmamış benimde merak ettigim bilmek istedigim bir konu doktorların neden kimisi iğneli ekim secip kimisi kanal açarak kesme yöntemiyle ekim yapıyor? daha çok mevcut saclara zarar veren hangisi? Mantıken düsündügüm zaman iğneli ekim daha iyi gibi geliyor sebebi ise 2-3 gün sürüyor daha uzun daha zahmetli uğrastıran bir yöntem. öbürü daha iyi olsa zaten bu kadar zahmete girmezler diye düsünüyorum

Dr. A. Emre Karadeniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç Ekimi Doğruları ve Yanlışları
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2016, 14:40:56 »
Operasyon sonrası görüntü çok fazla teknik parametreye bağlı olarak değişebilir. Bunların hepsini burada listeleyemeyiz.

Yalnız, iğne kulanarak veya slit (jilet, neşter) kullanarak kanal açılmasından bahsedebiliriz. (Bunlar operasyon sonrası fotoğraftan ayırt edilemez.)
Operasyonun ikinci aşaması olan kanal açma işlemi, greftlere yer hazırlamak için yapılır. Eskiden bunlar pançla çukur açarak yapılır ancak buralarda çöküklükler kalırdı. Sonradan bu kanalların çukur şekilde değil de kesik şeklinde yapılmasının greft yerleştirilmesine izin verdiği anlaşıldı. Konvansiyonel teknik, greft genişlik ve derinliğine göre özel bir aletle (blade cutter) kesilen neşterlerin (slit) kullanımıdır. Alternatif yöntem, iğne batırarak kanal açmaktır. Aslında bu da bir kesiğe neden olur. İğne olduğunuzda derinizde çabucak iyileşen küçük bir kesi oluşması gibidir. İğne olduğumuzda derimizde bir çukur açılmaz, yalnızca küçük bir kesik oluşur. Ancak, her greftin kalınlığına uygun iğne bulmak mümkün değildir. Ayrıca derinlik ayarı da mümkün değildir. Usule uygun kullanıldığında her iki yöntemle de başarılı olunabilir.
Op. Dr. A. Emre Karadeniz

Plastik Cerrahi Uzmanı
ABHRS, ISHRS

sacekim_z

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2016, 22:37:34 »
FUE ve DHI teknikleri arasinda cok fark var midir? Ben gecen sene FUE yaptirmistim bu sene DHİ teknigi cikmis diye ogrendim, bilgi verecek arkadas olursa sevinirim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2017, 23:04:53 »
FUE ve DHI teknikleri arasinda cok fark var midir? Ben gecen sene FUE yaptirmistim bu sene DHİ teknigi cikmis diye ogrendim, bilgi verecek arkadas olursa sevinirim

Hiç araştırmadan ekim yaptırmışsın eywallah, ekimden sonrada mı merak edip ben ne yaptırdım diye bakıp araştırmadın arkadasım. Umarım ekimin güzel sonuç vermiştir, zaten genelde hiç araştırmadan ektiren arkadaşların saçları güzel çıkıyor , acemi şansı olabilir.
Soruna gelince FuE dönerden greftlerin alımı ile alakalı bir tekniktir, DHi ise ekim ile alakalı bir teknik
Yani demem o ki, DHi de yaptırsanda  alımı muhtemelen FuE ile yaparlar. Yani bir ihtimal(düşük bir ihtimal) geçen sene DHi bile yapmış olabilirler...

Facebook Twitter Instagram