Gönderen Konu: Institute of Hair-5000 graft  (Okunma sayısı 64763 defa)

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Institute of Hair-5000 graft
« : 16 Eylül 2016, 12:13:19 »
Herkese merhaba! Forum işlerinde yeniyim, açıkçası saç ekimi yaptırmadan önce pek fazla takip etmiyordum ama ektirdikten sonra belki henüz ektirmemiş ama düşünen arkadaşlara bir faydam olur diye düşündüm. Mayıs ayında 5300 graftlik bir operasyon yaptırdım. Kliniğin ve doktorun adını daha önce duymamıştım, bir arkadaşım söyledi ve açıkçası biraz da meraktan gittim görüşmeye,operasyonu gerçekleştiren ekip ünlü başka bir klinikten ayrılmış (isim vermek doğru olur mu bilemedim)önceden orda çalışan bir ekipmiş bu biraz güven sağladı tabi :) Ancak kliniğe gittiğimde karşılaştığım birisinin bir sene önce bu operasyonu geçirdiğini ve saçlarının bir sene içerisinde kelimenin tam anlamı ile fırça gibi olduğunu görünce büyük oranda ikna oldum. Konu ücrete gelince bu motivasyonu kayboldu. Başka saç ekim klinikleri ile görüştüm. Hemen operasyonu yaptırmadan önce bi süre beklemeye karar verdim. Artık metroda otobüste vapurda çevremdeki insanların saçlarına bakıp ekim mi değil mi, ekim ise yeterince doğal mı diye incelemeye başladım. Gördüğüm örneklerin hiç biri ilk görüştüğüm klinikte gördüğüm fırça saçlı arkadaşın saçı gibi doğal ve sık değildi.Operasyonu burada yaptırmamın en etkili sebebi gördüğüm o örnek ekim olsa da görüşmeye geldiğimde yapılan tetkikler ölçümler ve analizler bana güven verdi. Personelin ilgili ve bilgili yaklaşımları kararımı netleştirdi. Uygun tarihler ve operasyon öncesi hazırlıklar konuşuldu. Beni yakından takip eden bir personel ile operasyon gününe kadar hatırlatmalar ve bilgilendirmeler aldım. Merak ettiğim herşeyi her aklıma geldiğinde sorabilmem gerçekten mantıklı bir karar verdiğimi bir kez daha gösterdi :) Esasında yapılan bilgilendirmelereden sornra sorulacak çok da fazla bişey yoktu ama operasyonun uzun sürmesi ve köklü bi değişiklik yapıyor olması endişenin artmasına sebep oluyor. Endişenin azalması anlamında bu irtibat gerçekten çok işe yaradı bende. Daha önce minoxidil kullanmıştım ama pek bir faydasını göremedim,ve dökülmem giderek arttı ben de saç ekimine yönelmeye karar verdim,daha önce de dediğim gibi çok fazla araştırma yapmadım ama aldığım karardan mutluyum. Bu arada kliniğin adı Institute of Hair,benimle Çağla ilgilendi,bütün ekip gayet ilgili ve güler yüzlüydü çok fazla soru sordum ve hepsine cevap aldım bu benim için önemliydi. Çağla'ya ulaşmak için cagla@iohair.com'a mail atabilirsiniz.
Operasyon toplamda iki gün sürdü ve yaklaşık 6bin graftin nakliyle tamamlandı. Operasyon gününün sabahına kadar hala endişeliydim. Ama geri dönmeye hiç niyetim yoktu. Operasyon hazırlıkları saç nakli yapılacak alanların çizilmesi ve ön hattın tasarlanması ile tamamlandı. Donör bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi yapıldı. Bu kısım gerçekten acılı oldu. Bölge uyuştuktan sonra graftler bir bir alınmaya başlandı. zaman zaman geçen uyuşukluk hissini geri getirmek için lokal anestezi tekrarlandı. İlk günün öğleden öncesi bu şekilde graft toplama ile geçti. Kısa bir öğle yemeği molasından sonra nakil yapılacak olan ön bölge uyuşturuldu. bu kısım en acılı olanıydı diyebilirim. Uyuşma sağlandıktan sonra nakil için kanal açma işlemi yapıldı ve ardından saç nakline geçildi. ilk günün sonunda kafamın yanları ve arkasında bandaj ile eve gittim ve uyudum. Tahmin ettiğimden rahat bir uykuydu. Ertesi gün sabah yine aynı şekilde graft toplama, kanal açma ve saç nakli işlemleri yapıldı. Bu sefer tepe bölgesindeki açıklığın kapatılması için nakil işlemi yapıldı. Genel olarak moralimin yüksek olduğu ortamın rahat olduğu bir operasyondu. Rahatlık derken operasyon sırasında selfie fotoğraf ve video çekebilecek kadar bir rahatlıktan bahsediyorum.
Fotoğraflarımı da koyuyorum, bana soru sormak isterseniz buralarda nasıl oluyor bilmiyorum ama sanırım yazıma yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz.
Klinik sosyal medya hesaplarında yüzümü göstermeden fotoğraflarımı kullanmak için izin istedi ben de sorun olmayacağını söyledim.
Henüz 4. ayımdayım sanırım sonucu görmek için biraz daha beklemem gerekecek ama her ay burada yeni bir resim paylaşmaya çalışacağım.
Yazı başına 4 fotoğraf paylaşılabiliyormuş o yüzden şimdilik sırasıyla operasyon öncesi-opersyon sonrası ilk gün ve 10.gün fotoğraflarımı koyuyorum

Jr.BasicTr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Institute of Hair-5000 graft
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2016, 13:52:32 »
Ucret ne kadar odediniz?

benimalnımgeniş

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2016, 14:02:06 »
Gerçekten başarılı gözüküyor. Fiyat olarak da uygunsa iyi bir alternatif olabilir. Piyasanın düşmesi önemli. Rekabet ve kalite artarsa ücretler de düşer.

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2016, 14:05:37 »
Arkadaşlar bende buraya ektiriyorum size bir müjde olarak 3-6 ekimde ekim yaptırdıltan sonra tüm süreci paylaşacaktım ama benden önce davranmışlar :) Söyledikleri gibi koray hocanın ekim yapan bir ekibi operasyon sorumlusu ile birlikte orada üstelik fiyat grefti 1.5 euro kendi ekim sürecimide paylaşacağım.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2016, 14:51:40 Gönderen: by_fredy34 »

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2016, 14:16:14 »
evet ekim başarılı  gözüküyor ama tek hoşuma gitmeyen tarafı asmed ve koray hocanın ismini kullanmaları sonucta Koray hoca bu işe yıllarını emegını vermıs bır ınsan  ve onun teknıgını kullanıyorlar ondan ögrendıklerı sekılde yapılıyolar  oyüzden fiyat karşılaştırması yapmak büyük saygısızlık olur diye düşünüyorum ve asmed kadar başarılı degıller ama taklıdı denılebılır

Koray hocanın emeğimi asmedde koray hoca ekim yapmıyor bil isterim.

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2016, 14:22:56 »
Arkadaşlar merhaba, dediğim gibi forumda yeniyim bu yüzden isim verip vermeme konusunda kararsızdım, yazımda bu konuda değişiklik yaptım,amacım kimseyi kötülemek ya da kimsenin reklamını yapmak değil,yanlış anlaşılmak istemem.
Ekip Koray beyin eski ekiplerinden evet işleri başarılı ve fiyatları uygun, negatif bir kıyaslama yapıp kimseyi kötülemek istemem açıkçası.
Yalnızca deneyimimi paylaşmak istedim :)
Tartışma yaratmak da istemem,ben burada ektirdim,memnunum  by_fredy34'ün de mutlu ayrılacağını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2016, 14:27:19 Gönderen: sonradansirma »

supraspinosa

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2016, 14:26:36 »
Ekim güzel görünüyor.simdiki halinizi (4ay) donör ve ekim bölgesi olarak paylaşabilir misiniz ?

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2016, 14:57:46 »
En kısa zamanda 4. ay fotoğraflarımı paylaşacağım arkadaşlar

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2016, 15:04:47 »
Arkadaşlar merhaba, dediğim gibi forumda yeniyim bu yüzden isim verip vermeme konusunda kararsızdım, yazımda bu konuda değişiklik yaptım,amacım kimseyi kötülemek ya da kimsenin reklamını yapmak değil,yanlış anlaşılmak istemem.
Ekip Koray beyin eski ekiplerinden evet işleri başarılı ve fiyatları uygun, negatif bir kıyaslama yapıp kimseyi kötülemek istemem açıkçası.
Yalnızca deneyimimi paylaşmak istedim :)
Tartışma yaratmak da istemem,ben burada ektirdim,memnunum  by_fredy34'ün de mutlu ayrılacağını düşünüyorum.

yok hocam senın yazdıklarınla ılgılı bır sorun yok gayet güzel açıklamıssın ekım de başarılı görünüyor ayrıca güzel bır sonuc alman kesin benım sahsı fıkrım

Bizde konuştuk anlaştık zaten ben ekiple görüştüm güvendim. Herşeyden önemlisi benim için manuel alım yapılması ve doğal olmasıydı umarım herkes güzel sonuçlar alır.

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2016, 15:52:50 »
4. ay fotoğraflarım, öncekiler klnikte çekilmişti bunları ben çektim ama kontrole gittiğimde çekilen fotoğrafları koyarım yine. Forumda çok aktif olma sözü veremiyorum ama her ay fotoğraf koyarım, sorularınız olursa da burdan yanıtlamaya çalışırım :)
Artık saçlar çıkmaya başladı ama tamamlanması için 8-12. ayları beklemem gerekiyormuş,sabırsızlanıyorum :)

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2016, 16:01:11 »
Hocam ekiminiz gayet basarili gorunuyor hayirli olsun simdiden. 1 ay icinde daha da sıklasacaktir. Koray hocanin ekibi olmasi bu merkeze ilgiyi cekebilir. Sahsen bende dusunebilirm tabi daha uygunsa. Ne kadar ucret odediniz

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2016, 18:41:28 »
Eskiden yetkili serviste usta olanlar ayrılıp özel servisler açarlardı, biz de arabalarımızı bu ustaların açtığı özel servise götürürdük, gerçi hâlâ öyle. Bu saç ekimi işi de buna benzemiş :) saç ekim ustası :))  geçmiş olsun güzel kardeşim, inşallah aynaya baktığında seni mutlu eden bir sonuca ulaşırsın.
🏇🏇

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2016, 18:42:41 »
Graft başına 1,5 euro fiyatları, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim  ;D ;D

saçkolik

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2016, 19:24:35 »
Bayag guzel bir reklam olmus begendim ! Admin bu paylasimi bi incelesen iyi olur. Biri paylasim yapior biride bende burada ektirecektim diyor.koray erdogan adı geciyor. Hatta koray erdogan adiyla reklam yapilip birde adam elestiriliyor. Bu paylasimda reklam sezinledim ben ama ekim guzel simdi Allah var...

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2016, 20:43:30 »
Bayag guzel bir reklam olmus begendim ! Admin bu paylasimi bi incelesen iyi olur. Biri paylasim yapior biride bende burada ektirecektim diyor.koray erdogan adı geciyor. Hatta koray erdogan adiyla reklam yapilip birde adam elestiriliyor. Bu paylasimda reklam sezinledim ben ama ekim guzel simdi Allah var...

Hocam kimsenin koray hocayı kötülediği yok kimse koray hocam kötü ekim yapıyor demedi. Ben sadece kendi fikrimi söylüyorum aradaki fiyat farkıyla kıyasladığımda bir fark olacağını düşünmüyorum. Ben gittim görüştüm kafama yattı ektireceğim sonuçları hep birlikte değerlendiririz. Burada amaç reklam değil bu forum olmasa benim saç ekimi hakkında hiçbir bilgim yoktu, ben kimsenin ekimi kötü olsun istemiyorum o yüzden kim iyi ekiyorsa burada iyi ekiyor diyecrğim. Zekeriya kulun ekimlerinide beğeniyorum ama kendisini tercih etmememin tek nedeni mikromotor kullanması.

Facebook Twitter Instagram