Saç Ekimi Sonuçları

Saç Ekimi Sonuçları => Saç ekimi öncesi ve sonrası süreçle ilgili sorular ve öneriler => Konuyu başlatan: Reciproc - 31 Ocak 2018, 01:27:41

Başlık: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Reciproc - 31 Ocak 2018, 01:27:41
öncelikle saç ekimi işlemi nedir ,nasıl yapılır ordan başlayalım;


Modern saç ekimi, FUT (Foliküler ünite transplantasyonu) ve FUE (Foliküler ünite ekstraksiyonu) olmak üzere 2 yöntemi kapsamakla birlikte bugün bu 2 yöntemden dünyada ve ülkemizde ağırlıklı olarak uygulananı FUE tekniğidir. FUE tekniğinde FUT tekniğindeki gibi uzun kesi yapılmaz ve saç bandı çıkarılmaz. Bir kulağın hizasından başlayıp başın arka tarafı ve enseyi içine alarak diğer kulağın hizasına kadar uzanan bölgeden alınan saç kökleri saçsız alana nakledilir.   
https://youtu.be/AD2ylogoJ24

Şimdide fue tekniğinin çeşitlerinden bahsedelim ,ayrıntılara geçmeden önce fue tekniğinin ülkemizde çeşitli tekniklerini uygulayan çok sayıda saç ekimi uzmanının bulunduğunu belirtelim,uygulanan bu teknikler çeşitli farklılıklar göstermekte kişinin saç yapısına ve var olan dökülme tipine göre farklılıklar göstermekte ve farklı başarı neticeleri  alınmaktadır
Öncelikle fue tekniğinin doner bölgeden(ense bölgesinden) saç köklerinin alım şekline göre iki ayrı yöntemi var onlardan bahsedelim;
1. manuel alım tekniği;punç adı verilen ucu sivri 0,4mm  ile 1mm arasında değişen ucları olan aleti el yordamıyla döndürerek saç köklerini serbestleştirip ilgili bölgeden alınmasını sağlayan yöntem. 
https://youtu.be/rgB7QjhzrL0

2.mikromotor ile alım tekniği;Bu yöntemde diş hekimlerinin ve diş teknisyenlerinin yıllardan beri kullandıkları piyasemen adı verilen elektrikle çalışan aletin ucuna gene manuel yöntemde kullanılan   punç takılır.Belirli devir sayılarına ulaşabilen bu alet yüksek tork kabiliyeti sayesinde manuel alıma göre daha hızlı ve daha kolay doner bölgeden greft alımının yapılabilmesine olanak sağlar.video;
https://youtu.be/UIyNK5l_is0

Doner bölgeden greft yani saç kökü alımı tekniklerinden bahsettikten sonra ekim alanı yani alıcı alana saç kökü nakletme  yöntemlerine geçiyoruz.
Alıcı alana saç kökü naklinde genellikle 3 yöntemden biri kullanılıyor.
1. teknik slit yöntemi;slit adı verilen kalınlığı 0,7mm ile 1,5 mm arasında değişen ince uçlu bıçaklarla kanallar açılır ve greftler bu kanallara yerleştirilir.bu tekniğin en büyük dezavantajı kanallar yerleştirilecek greft çaplarından daha büyük açılmak zorundadır ve  burdaki amaç  greft yerleştirme esnasında geçecek olan süre boyunca kanallarda meydana gelen daralmayı tolere etmektir,buda sık bir ekime izin vermediği gibi kanal açılan ilgili bölgede dokularda daha fazla zedelenme demektir ve  sonuç olarak ekim sonrası iyileşme yavaştır.Ülkemizde en çok uygulanan yöntemdir tahminen saç ekim uzmanlarının en az yüzde doksanı bu yöntemi kullanmaktadır.

https://youtu.be/rAKg2Ng01MU

Greft yerleştirme;
https://youtu.be/rvP_5s2zx5E

2. iğneli teknik;Bu tekniğin aynı anlama gelen iki ismi daha var.Stick and place ve perkutan tekniği,her 3 isimde aynı tekniği ifade ediyor.
Bu teknikte kanal açmak için genelde 5cc lik enjektör ucu kullanılıyor(kalçaya enjeksiyon yapılırken kullanılan enjektörün iğnesi).Uygulayıcı iğne ile kanalı açar açmaz grefti kanala yerleştiriyor ve üstüne gazlı bez(spanç) ile  bastırıyor.Bu tekniğin avantajı daha sık ekime izin verebiliyor olması,hızlı iyileşme süresi ve çıkan saçlarda doğal görünüm olarak sıralanabilir. Bu tekniğin dezavantajı oldukça zaman alıcı olmasıdır.Birinci sırada anlattığımız ekim yöntemine göre yaklaşık 3 misli daha fazla zaman almaktadır.Ülkemizde bu yöntemin en çok bilinen uygulayıcıları dr muttalip keser,dr zekeriya kul ve hlc kliniktir.
https://youtu.be/urKEtamfOXc

3.Dhı (implanter kalem ) yöntemi;Bu teknikte doner bölgeden alınan greftler kalem benzeri bir aletin içerisine yerleştirilir ve çıtçıtlı kalemlere benzer mekanizmasıyla üstüne basıldığı zaman direkt olarak alıcı alana basınçlı hava ile greft yerleştirilir.En büyük avantajı açtığı kanalın çapı dar ve yuvarlak olmasından dolayı sık bir ekime izin verebiliyor olmasıdır.Hızlı iyileşme süresi bir diğer avantajıdır .Dezavantajı aynı yönde kanal açmanın zor oluşu ve deneyimli olmayan ellerde yön problemlerinin olma ihtimalinin yüksek olmasıdır .İğneli teknikte olduğu gibi oldukça  zaman alıcı bir yöntem olması bir diğer dezavantajıdır.
Ülkemizde bu tekniğin en ünlü uygulayıcısı Dr Hakan Doğanay' dır;
https://youtu.be/GgHBJTJFdqs

Bu bahsettiğimiz alıcı alana göre ekim tekniklerinin dışında  çok özel bir yöntem daha varki o da Dr Koray Erdoğan’nın  kendi geliştirdiği keep yöntemi  ,sadece kendisi kullanıyor ve video da slit yöntemine göre yaklaşık yüzde 16 daha fazla saç çıkışı olduğunu anlatıyor ;
https://youtu.be/z9o9S8lrrXA


İcegraft saç ekimi
İcefue saç ekimi
Goldfue saç ekimi
Altın uçlu saç ekimi
Hiberbarik saç ekimi
Organik saç ekimi
Lazerli saç ekimiBazı saç ekim merkezleri saç ekiminde son buluş vb sloganlarla   sözde saç ekimi yöntemleri olduğunu iddia ettikleri garip isimlerle bu konuda çok bilgi sahibi olmayan insanların ilgisini çekmeye çalışmakta ve özellikle son zamanlarda bu çok fazlalaştı.Facebook ve google reklamlarda bunlara sıkça rastlar olduk ,tamamen pazarlama stratejisi olan bu isimlerin hiç biri saç ekimi tekniği veya yönteminin ismi olması mümkün değildir..
icegraft yada icefue ismi verdikleri yöntem doner bölgeden alınan greftlerin ekim aşamasına kadar içinde saklandığı solüsyonun ismidir ve düşük sıcaklıkta etkili olduğu için adına bu isim verilmiş yani kesinlikle saç ekim tekniği ismi olamaz.
Aynı şekilde goldfue yada altın uçlu saç ekimi her hangi bir saç ekim tekniği adı değildir.Bazı ekim merkezleri tarafından kanal açma işlemi esnasında kullanılan slitin ucu altın olduğu için ve bunuda hastalarına çok gördükleri için olsa gerek amiyane tabirle adamın burnuna sokma gayesinden başka bir şey değildir..
Hiberbarik saç ekimi , organik saç ekimi ve lazerli saç ekimide  herhangi bir saç ekimi tekniğini ifade etmez,sadece uygulama esnasında veya sonrasında  önemsiz ve geçerliliği kanıtlanmamış basit bir işlemin ismidir.Hiberbarik saç ekimi ;saç ekiminden sonra vücuda oksijen vermek,organik saç ekimi; kafaya vücut yağı vb  enjekte etmek ,lazerli saç ekimi; uygulamadan sonra kafaya belli bir süre  tahminen kırmızı uv ışık benzeri bir şey(lazer değil yani) tutmak.
Bu  işlemlerin çoğu zararsız olduğu gibi faydasıda tartışılır yalnız organik saç ekiminin faydadan çok zarar verme ihtimali yüksek çünkü sadece ülkemizde uygulaması var ve işin gerçeği de uygulaması yapıldığıda muamma ,büyük ihtimalle büyük bir yalandan ibaret.Mezoterapi yada prp yapmayı organik saç ekimi diye lanse etme ihtimalleri yüksek..
Birde saç ekiminde kök hücre yöntemi sloganları ekim merkezleri tarafından sıkça kullanılıyor ama kesinlikle böyle bir şey yok.Kastettikleri şey prp uygulamasından başka bir şey değil.Prp kişinin kendi kanını santrifüj edip çökelen trombositleri saçlı deriye  enjekte etmektir.İyileşmeyi hızlandırıcı etkisi kanıtlanmıştır fakat saç büyümesini teşvik edici etkisi kanıtlanmamıştır.Saç büyümesini kök hücreleri aktive ederek gerçekleştirdiği iddia edilmektedir fakat bunu dile getirecek gerçekte kimse bulunmamaktadır çünkü koskoca bir yalan olduğu aslında her kes tarafından bilinmektedir.
Bütün bunlara rağmen doku ve yara iyileşmesini çok olumlu yönde etkilediği için doğru bir şekilde uygulanan prp yöntemi oldukça faydalıdır .Burda dikkat edilecek nokta prp hazırlanırken kullanılan prp kitinin kalitesidir .Kaliteli bir prp kiti çok ucuz değildir ve bazı ekim merkezlerinin üç seans ücretsiz kampanya benzeri reklamları için hiçte uygun değildir ..

Saç ekiminde en iyi yöntem ve en yeni saç ekimi teknikleri şeklinde araştırmalar yaparak en iyi saç ekimi merkezini bulmanız mümkün değildir ve ayrıca kişiye göre en uygun saç ekimi yöntemi değişkenlik gösterebilir .Bu yöntemlerin en uygununu ve bütün doğru detayları bir araya getiren ekim merkezleri her zaman en iyi neticeleri almaktadırlar ve bunun en güzel örneklerini forumumuzu araştırarak bulmanız mümkündür.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: nofear114 - 31 Ocak 2018, 09:30:47
Çok güzel bilgiler teşekkür ederiz. Sanırım iğneli teknikte yazım hatası var . “stick and plant” diye biliyorum
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Kaya - 01 Şubat 2018, 09:49:15
Bilgiler icin tesekkurler Reci.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Reciproc - 02 Şubat 2018, 00:37:04
Çok güzel bilgiler teşekkür ederiz. Sanırım iğneli teknikte yazım hatası var . “stick and plant” diye biliyorum

Sağol nofear sayende farkettim palace yazmışım,place olacak.
Stick and place sopa ve yer demek ,iğneye sopa denmiş burda  :)
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 02 Şubat 2018, 12:41:55
donör bölgesi fotoğrafları. fotoğraf filtresine en müsait bu bölgeyi kurbanlık hayvan eti gibi muamele edip parçalayan, iz bırakan, doku öldüren ekimci çok ve maalesef sonuç odaklı düşündüğümüz için buna dikkat etmiyoruz. tarlayı erozyona uğratırsan bir daha mahsül alamazsın dostum.ekim öncesi fotoğraflar

önden, tepeden, yanlardan ve enseden yüksek çözünürlükte ve aydınlık bir ortamda çekilmiş olmalı. ayrıca ıslak hali de aynı şekilde olmalı. aydınlık ortamdan kasıt ışığın kafa bölgesinin arkasında değil de kafanın ön tarafına vuracak şekilde ayarlanmasıdır. önden ve tepeden çekilmiş olmasının amacı dökülmenin hangi evrelerde ilerlediğini daha net görmek ve ekim planlamasına ve önerilere dair net fikirler elde edebilmek için önemli.tabi ki en net bilgiyi vicdanlı ekim merkezlerinden alabilirsiniz.

uzaktan çekilmiş fotoğraflar. pazardan karpuz alırken bile şöyle bi yakından bakar elimize alır iki şaplak atar anlamasak da anlamış gibi yapar sonra alırız. yapmayın arkadaşlar bu ciddi bir mesele. uzaktan bana vin diesel bile saçlı geliyor.

İnstagramda özellikle kesinlikle çeşitli uygulamalarla filtre edilerek fotoğrafları yayınlanan ekimlere itibar etmeyin. öyle filtreler var ki ön tarafta seyrek saç teli bile olsa sizi 18 yaşınızdaki gibi gösterebilir. mazallah instagramdan beğendiğiniz kızları yakından gördüğünüzde ortaya çıkan sonuç gibi dumura uğrarsınız. en güzel örneği de hamburger reklamları. televizyonlardaki ile gerçekler arasındaki farkı biliyorsunuz.

ters ışık. ışık arkadaşlar olay burada. evde denemek serbest. ışığı karşınıza alıp bir fotoğraf çekin görün saçınızın halini. bir de ışığı arkanıza alın öyle fotoğraf çekin.

doğrusu ekim yaptırmayı düşündüğünüz merkeze ekim yaptıran bir arkadaşınız, tanıdığınız varsa onu inceleyip karar verin. hiçbir şey gerçek hayattaki gördükleriniz kadar tatmin edici olamaz. haa sizin sonucunuz arkadaşınızın sonucu gibi mi olacak onun garantisini türkiye'de veren doktor çok azdır. bence her saç ekimi düşünen insan, psikolojisi hassas olan duygusal insandır. lütfen psikolojinizle, sağlığınızla oynamak isteyen ekim merkezlerinden uzak durun. yoksa çok kolay arkaya fon müzik ekleyip 2 tane arap (aşağılamak için değil) turiste saç ekip yollamak ve sonra da saç ekimciyiz diye ortalıkta dolaşmak. milyon dolarlar dönen ve karlılığı yüksek bir alan.günde 20-25 saç ekimi yapan yerlerden söz ediliyor. çarp 5'lee oooohh birkaç yıl sonra boğaza nazır evde viskimi yudumlayarak paraları hiç edebilirimmm. bu alanda sizleri hayal alemine sokup cebinizdeki 3-5 bin liraya göz diken ekimci maalesef dürüstlüğün, insanlığın, liyakatin merkezi(!) ülkemizde çok. lütfen dikkat edin.

Saç ekimi düşünen insan kolay kandıralabilen insandır çünkü senelerce hayalini kurduğu saçları vaadeden biri olur karşısında  ve bu konuda bılgısız olduğu için kolay kapılır saç ekimi araştırmadan yapılacak bir işlem degildir adamı vezirde eder maymunda saç ekimi fiyatları ücret odaklı araştırma yaparsan hata edersin bu iş aceleye gelmez kimsenin cebinde de milyon dolar yok biriktirirsin paranı adam gibi biyere yaptırırsın

Son olarak bu çok önemli “Sınırsız kök ekiyoruz”

Bunu duyduğunuz an kacınız ordan.. Arkanıza bakmadan kaçınız.

Organik saç ekimi

Bunu duyuncada kaçınız

Prp

Gereksiz bişey yaptırmayın

Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: nofear114 - 02 Şubat 2018, 13:28:06
Lazerli  saç ekimi var yeni her yıl yeni bir isimle çıkıyorlar .
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: PagaroN - 06 Şubat 2018, 00:28:42
Reciproc...açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederiz.
Sizinde değindiğiniz gibi enteresan isimlerle yeni keşfedilmiş gibi ekim yöntemi isimleri türedi. Malesef bu isimleri firmalar veya ekim merkezleri hunharca reklam malzemesi olarak kullanıyorlar.
Cezbedici isimler ile saç ektirmeyi düşünen kişileri kendilerine çekmeye çalışıyorlar.
Bu paylaşımınız ile umarım hitap ettiği kesime bir nebzede olsa faydası olması dileğimle...
Emeğinize sağlık.
Selamlar...
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Mrprince - 26 Şubat 2018, 00:36:11
Bilgiler için teşekkürler ,saç ekimi tekniklerini hızlıca kavramak için gayet güzel bir yazı olmuş.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: vogueman - 26 Şubat 2018, 03:53:10
emeğe saygı çok teşekürler harika bilğiler araştıran insanlar için iyiki varsınız binlerce insan sizlere duacı bu foruma ne kadar şükretsek azdır.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Drarda - 12 Mart 2018, 17:14:15
Emeğinize sağlık
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Musollini - 22 Mart 2018, 11:58:57
Elinize sağlık merak ettiğim bi nokta var beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdi kalem yöntemi ile keepin mantığı  aynı gibi geliyor bana. Keepte de kalem yönteminde de amaçlanan köklerin V yada L şeklinde kırılmalarını önlemek değil mi köke baskı olmadan birisi hava basıncı ile öbürü de ittirme ile yerine giriyor ve köklere yük binmiyor. Aralarında bariz bir fark var mı sizce ?
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 22 Mart 2018, 12:34:22
Elinize sağlık merak ettiğim bi nokta var beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdi kalem yöntemi ile keepin mantığı  aynı gibi geliyor bana. Keepte de kalem yönteminde de amaçlanan köklerin V yada L şeklinde kırılmalarını önlemek değil mi köke baskı olmadan birisi hava basıncı ile öbürü de ittirme ile yerine giriyor ve köklere yük binmiyor. Aralarında bariz bir fark var mı sizce ?

Mantık aynı degil ınplanter kalemde kanallar ile birlikte açılıyor

Keep ise önce kanallar açılıyor daha sonra keep le  greftler yerşeştiriliyor
Yani slitle yapılan ekime aparat geliştirilmiş anlamına gelıyor bu slit ekimlerinde en çok fre greftler kanallara yerleştirilirken verliliyordu bu sisten bunu çözdü kısaca.

Kullanımı uygulaması mantığı farklı aparatlar.

İnplanter kalem kullanımıda başarılı bir doktor yapıyorsa cok güzel sonuçlar alınıyor.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Musollini - 23 Mart 2018, 01:48:18
Elinize sağlık merak ettiğim bi nokta var beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdi kalem yöntemi ile keepin mantığı  aynı gibi geliyor bana. Keepte de kalem yönteminde de amaçlanan köklerin V yada L şeklinde kırılmalarını önlemek değil mi köke baskı olmadan birisi hava basıncı ile öbürü de ittirme ile yerine giriyor ve köklere yük binmiyor. Aralarında bariz bir fark var mı sizce ?

Mantık aynı degil ınplanter kalemde kanallar ile birlikte açılıyor

Keep ise önce kanallar açılıyor daha sonra keep le  greftler yerşeştiriliyor
Yani slitle yapılan ekime aparat geliştirilmiş anlamına gelıyor bu slit ekimlerinde en çok fre greftler kanallara yerleştirilirken verliliyordu bu sisten bunu çözdü kısaca.

Kullanımı uygulaması mantığı farklı aparatlar.

İnplanter kalem kullanımıda başarılı bir doktor yapıyorsa cok güzel sonuçlar alınıyor.
Hıı tamam şimdi anladım ben keep tekniğinde kanal manal yok kalem mantığı o iğneli aparatı sokup içinden de grefti aşağı doğru bırakıveriyorlar sanıyordum teşekkür ederim. Peki bu kalem yönteminde de fire az mı olur onda da kökler çok travma olmasa gerek çünkü kalemin başlığı greftin  çoklu olmasına göre çapı büyük ya da küçük oluyormuş kalemin ucu kanalı açar açmaz da hop hava basıncıyla  içeri atıyormuş yine fire çok az olmalı mantıken yanılıyor muyum ?
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 23 Mart 2018, 02:02:45
Bu problemleri ortadan kaldırmak adına Her ınplanter kalem kullanan doktorun kendine has geliştirdiği bazı kullanım metotları var çünkü cidti deneyim gerektiren bir sistem. dediğim gibi başarılı biri ise çok güzel sonuçlar alınır  greftleri aparatla egip bükmeden ekmek herzaman sonuç başarısına büyük + lar kazandırır. Keep de bir aparat  ınplanter kalemde..

Keep yokken aparat olayı sadece ınplanter kalem sisteminde vardı  keep bu boşluğu latarel slit de doldurdu.

Ve bu tarz inplanter kalem tekniği kullanan doktorlarında genelde saç yönlerini doğru ayarlaması biraz zorlasır çünkü tek tek kanal acıyor bu perkutan sisteminde de böyledir diyeceksinki lateral silit de yön problemı yokmu var nerdeyse %60 da bu yeteneksizlikten kaynaklı. İşinin ehli bir ınplanter kalem kullanan doktor olursada hem yönler cok doğal olur hem sonuç.

Yada aparat kullanılmıyorsa kanalı açıp ardından hemen greft konulması lazım ozamanda başarı oranı yükselır çünkü kanal acıldığında bir süre sonra büzüşür ve greft zorlanarak sokulur buda keser hocanın sisteminin bir artısı kanalı açıp hemen yerleştirir.

Bununda mantığını şu sekılde algılaya bılırız elini delip 5 dakka sonra bakarsan delık kapanmıs olur gibi düşün.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Musollini - 23 Mart 2018, 10:40:03
Tamam şimdi oldu teşekkürler 👍🏼 Hintell dün sen söyledikten hemen sonra da aradılar sistemden mesaj atabildim mi bilmiyorum onun için de ayriyetten teşekkür ediyorum  🙏
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 23 Mart 2018, 10:49:37
Tamam şimdi oldu teşekkürler 👍🏼 Hintell dün sen söyledikten hemen sonra da aradılar sistemden mesaj atabildim mi bilmiyorum onun için de ayriyetten teşekkür ediyorum  🙏

Hımm cok sevindim yardımım dokunduysa rica ederim kardesim hayırlısı olsun inşallah..
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Ağabey - 30 Mart 2018, 02:14:09
Çok güzel bilgiler teşekkür ederiz. Sanırım iğneli teknikte yazım hatası var . “stick and plant” diye biliyorum

Sağol nofear sayende farkettim palace yazmışım,place olacak.
Stick and place sopa ve yer demek ,iğneye sopa denmiş burda  :)
ağam senin yazılarını donanım da önceleri çok okurdum acaip eğlenceli bir forumdu komik şeyler dönüyordu muhabbetler falan ama sizin yazılarınız hem çok bilgilendirici oluyordu hemde okurken zevk veriyordu.neden şimdi  yazmıyorsunuz ?
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Can29 - 01 Nisan 2018, 22:03:58
Reci bana efsanedir yaaa yaptıkları kurdukları bu forum insan hayatı kurtarıyor iyiki varsınız reisler Hintell&Reci
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Biradam - 03 Nisan 2018, 12:28:01
peki en iyi saç ekimi tekniği nedir ? anladığım kadarıyla fue nin üç çeşidi var.perkutan yani iğneli teknik,dhı kalem tekniği ve slit tekniği .birde sanki iğneli teknik ve dhı tekniğinde saçlar daha çabuk çıkıyor.bu tekniklerin sizce hangisi daha iyi beyler sanırım araştırmalarıma önce bunlara bakarak başlayacağım.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Burak Bey - 03 Nisan 2018, 15:13:09
peki en iyi saç ekimi tekniği nedir ? anladığım kadarıyla fue nin üç çeşidi var.perkutan yani iğneli teknik,dhı kalem tekniği ve slit tekniği .birde sanki iğneli teknik ve dhı tekniğinde saçlar daha çabuk çıkıyor.bu tekniklerin sizce hangisi daha iyi beyler sanırım araştırmalarıma önce bunlara bakarak başlayacağım.

En iyi saç ekim tekniği diye bir ifade bu konu için doğru olmayabilir. Önemli olan tekniğin doğru ellerde kullanımıdır. Her tekniğin doğrudan veya dolaylı yoldan artı ve eksileri vardır. Tekniği lütfen uygulayıcısı ile birlikte değerlendirin.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 03 Nisan 2018, 19:15:19
peki en iyi saç ekimi tekniği nedir ? anladığım kadarıyla fue nin üç çeşidi var.perkutan yani iğneli teknik,dhı kalem tekniği ve slit tekniği .birde sanki iğneli teknik ve dhı tekniğinde saçlar daha çabuk çıkıyor.bu tekniklerin sizce hangisi daha iyi beyler sanırım araştırmalarıma önce bunlara bakarak başlayacağım.

En iyi saç ekim tekniği diye bir ifade bu konu için doğru olmayabilir. Önemli olan tekniğin doğru ellerde kullanımıdır. Her tekniğin doğrudan veya dolaylı yoldan artı ve eksileri vardır. Tekniği lütfen uygulayıcısı ile birlikte değerlendirin.

+1
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Can29 - 03 Nisan 2018, 20:11:53
İce ve gold :) teknikleri neymiş yav :)
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Mrprince - 04 Nisan 2018, 14:35:51
tekniğin uygulayıcısı tamam çok önemli ama bence özellikle ön templelerde dhı tekniği yada iğneli teknik daha başarılı oluyor.slitle ekilen saçlarda her zaman aynı sonuçlar elde edilemiyor sanki.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 04 Nisan 2018, 14:48:05
Yan (şakak) temporal bölge Ekemciler için zor bir bölgedir Şakak bölgesindeki saçların yönleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Buraya ekilen saçlar neredeyse saçlı deriye yapışık bir şekilde çıkmalıdır.

O yüzden kanal becerisi çok iyi olup sık açılmalı ve Temporal bölgedeki orjinal tekliler alınıp kullanılmalıdır tabi bu bölgeden saç almakta herkesin harcı degil genelde o bölgeye girdiklerinde zarar veriyorlar ve bazı donörler toparlanmıyor.

Temporal bölgedeki şakak ekimlerınde Dr. Koray Erdoğan çok başarılıdır neredeyse orjınala yakın aynı kalınlıkta greftler kullanarak çok iyi sonuçlar alıyor.

Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Biradam - 07 Nisan 2018, 01:08:10
Türkiyede dhı tekniğiyle saç ekimi yapan sandığımdan daha çok klinik varmış  :) sanırım dhı tekniği ile saç ekimi yaptıracağım.Ankarada konhair var dhı tekniği uygulayan ekim merkezi.bilgisi olan varmı arkadaşlar.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Can29 - 09 Nisan 2018, 01:32:37
Türkiyede dhı tekniğiyle saç ekimi yapan sandığımdan daha çok klinik varmış  :) sanırım dhı tekniği ile saç ekimi yaptıracağım.Ankarada konhair var dhı tekniği uygulayan ekim merkezi.bilgisi olan varmı arkadaşlar.

varda kaçı adam gıbı yapıyor tartışılır DHI de en iyi isim hakan doğanay tabı bu merkez adıymış inpılanter kalem diyelim
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Ağabey - 06 Mayıs 2018, 14:29:42
Koray erdoğan tubitakla işbirliği yaparak yeni bir robotik sistem geliştirmiş diyorlar.Yeni bir saç ekimi yöntemimi geliyor acaba ,duyan bilen varmı?
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 06 Mayıs 2018, 15:03:46
Koray erdoğan tubitakla işbirliği yaparak yeni bir robotik sistem geliştirmiş diyorlar.Yeni bir saç ekimi yöntemimi geliyor acaba ,duyan bilen varmı?

Kullanılmaya başlayınca detayları öğreniriz gerci videoları var bakabılırsın
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: kelboy - 17 Ağustos 2018, 00:46:56
Dhı ,slit ve iğneli teknik hangisi derseniz bence kişiye göre ve ekim yapan şahsa göre değişkenlik gösterir benim merak ettiğim sakaldan alım yapıldığı zaman en uygun  teknik hangisi .tuhaf gelebilir ama bence sakalın anotomisi farklı o yüzden her ekim yöntemi aynı neticeyi vermeyebilir.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Sergeant - 22 Ağustos 2018, 18:33:29
Perkutan tekniği (kalçadan yapılan şırınga iğnesi ile) çok zaman alan ve zahmetli bir yöntem bu yöntem sanırım usta kişiler tarafından uygulanırsa mevcut saça zarar vermiyor sıkılaştırma işlemleri bu yöntemle yapıloyor  bu teknikle ekim yapan da az yer var diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: ortega - 16 Ekim 2018, 23:14:37
Hintel mesela  benim greftler yerleşirken özellikle ön taraftaki grfetler geri çıkıyordu ve tekrardan  alnı gerip sokmaya çalışıyorlardı,bu greftleri yada sac çıkışlarına zarar verirmii ?forumda buna.maruz kalıpta olumlu sonuç alan var mı yada olumsuz sonuç alan?(dhi yöntemi kullanildi)
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: ancumahl - 29 Ekim 2018, 13:09:59
koray hocanın keep tekniği ile, hakan doğanay hocanın kalem tekniği arasında ne fark var acaba, ikiside kalem tekniği ile, hakan hoca hava ile ittirerek kökü yerine yerleştiriyor,koray hocada kalemin yan tarafından  yerleştirerek koyuyor, sonuçta ikiside aynı gibi geldi bana, koray hocanın videosunu izledim keep tekniği ile ilgili olan, mantıklı geldi bana kökü yerleştirirken kırılmalar olması ve çıkış yüzdesinin düşmesi.
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Sergeant - 29 Ekim 2018, 16:36:32
koray hocanın keep tekniği ile, hakan doğanay hocanın kalem tekniği arasında ne fark var acaba, ikiside kalem tekniği ile, hakan hoca hava ile ittirerek kökü yerine yerleştiriyor,koray hocada kalemin yan tarafından  yerleştirerek koyuyor, sonuçta ikiside aynı gibi geldi bana, koray hocanın videosunu izledim keep tekniği ile ilgili olan, mantıklı geldi bana kökü yerleştirirken kırılmalar olması ve çıkış yüzdesinin düşmesi.
Teknik illa önemli ama elleri kötü olan biri her iki teknikte de o kökü kırar teknikten ziyade usta olmak lazım takılma tekniğe fazla...
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: DieAnotherDay - 30 Ekim 2018, 01:22:20
bilgiler için çok teşekürler
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: tsimonoce - 14 Kasım 2018, 23:41:28
Tskler...
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: sacekimibilgisi - 03 Ocak 2019, 16:48:49
Yeni bir saç ekimi tekniğimi geliyor!!!

FUETOR SAÇ EKİMİ CİHAZI

https://www.youtube.com/watch?v=D1wvFL5aaGk

ithalatçı firma pdf cihaz  tanıtımı;
https://www.heraestetik.com/dosya/fuetor.pdf
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 08 Ocak 2019, 12:24:44
Arkadaşlar saç ekimi sonrası ilk 10 gün kafanızı kurutmak için kağıt havlu kullanın ekim alanında havlu takılıp kabukları kaldırabilir kısaca risktir.

 saç ekimi sonrası kağıt havlu ile saç ekimi yapılmış alanı kurutmak en güvenli bir uygulamadır

saç ekimi sonrası ilk 10 gün yıkalamarınızı gün aşırı yapınız

saç ekimi sonrası yıkamaları yaparken kullandığınız bepenten losyonu tamamen saç ekilmis alandaki kabuklar dan temizlemekte zorlana bilirsiniz bir miktor losyonun kalması problem yaratmaz deri emer sonuçta yumuşatıcı losyon bir zararı olmaz

saç ekimi sonrası ilk 10 gün çok önemlidir yıkamalarınızı düzenli yapınız saç ekimi sonrası takiben kabuklarınızı 10 yada 12 güne kadar dökmeye özen gösteribiz.

saç ekimi yaptırdıktan sonra saç ekimi merkezinizin size uygulamanız gerekenleri anlatırken yıkama ve kabuk dökümüyle ilgili çok dikkatli dinleyin ve her ayrıntıyı sorun.

saç ekimi merkezinin tavsiye ettiği vitaminlere çok takılmayın forumda süreçlerde kullanmanız gerekenleri daha iyi öğrenirsiniz boşuna büyük paralar ödemeyin saç ekimi merkezlerinin sattığı vitamin setlerine
Başlık: Ynt: Saç Ekimi Teknikleri
Gönderen: Hintell - 24 Ocak 2019, 14:49:08
saç ekimi süreçlerinde aralarda kalan boşukların dolma süreci genelde 6 aydan sonra başlar.