Gönderen Konu: Finasterid ve dutasterid kullananlar  (Okunma sayısı 5798 defa)

Therdemir

• Yeni üye
  • *
Finasterid ve dutasterid kullananlar
« : 03 Kasım 2019, 20:42:31 »
Öncelikle herkese merhaba 19 yaşındayım ciddi şekilde saç dökülmesi problemi yaşıyorum durum şöyleki kafamı okşadıgımda bile saçlar yerinden cıkıp geliyor ve saçım sürekli 3-4-5 numara şeklinde korkutan uzatamaz oldum ve saçımda bitmek bilmeyen düşman başına seboreik dermatit var dökülen saç telleri köklerinde beyaz bi tortu oluyor genelde ve kalın saç telleri dökülüyor çoğunlukla hayatımın en kötü 6-7 ayını geçiriyorum sanırım özgüvenim bitik durumda asla bi konuya odaklanamıyorum sürekli aklımı meşgul ediyor Allah kimseye yaşatmasın size sorum şu finasterid veya dutasderid(avodart) bu ikisinden hangisini kullanmamı önerirsiniz kendimi hiç bir zaman iyi hissedemiyorum saç problemim yüzünden bu yüzden yan etkilerini göze almış durumdayım şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Rizzrak

• Sr. Member
  • Sibel ulusan saç ekimi
Ynt: Finasterid ve dutasterid kullananlar
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2019, 21:01:45 »
Başlık yanlış yere ama aktarır sanırım Hintell doğru yere,
kardeşim öncelikle çok stresli gibisin buda saç dökülmesine büyük bir etkendir genetik ile birlikte, stressi kafanda bitirmeye çalış, rahat ol, kafana takma, her zaman şükret ve senden kötü durumda olan insanlari düşün rahatla. Yoksa dökülme devam edecektir.
 Dayılar amcalar, yoksa dedeler kellik durumu nasıl? Onlarda varsa sende de olma ihtimali yüksekmiş onun dışında, sadece finans kullanarak minimum a indirebilirsin diye biliyorum, ve biotin takviye kullanabilirsin, aynı zamanda dermatid problemin var, bende aynı dert var, onun çözümü için ne yapıyorsun? Kendine iye gelen şampuanı bulabildin mi?
Ketoral, Elidel, Zetion v.s. kullandın mı?
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair

Therdemir

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2019, 21:07:41 »
Amcaların saçı aşırı sık babam kel dayılarımın biri kel diğeri saçlı ketoral kullanıyorum da konazol aldım geçen ketoral bulamadım saçlarımı aşırı kuru dökülen saçlarda aşırı kuru saç diplerim aşırı yağlanıyor dermovate kullanıyorum bazen hafifletiyor gibi

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2019, 21:11:32 »
önlerde sıkıntı yok ama arkalardan açılacak gibi duruyor. bence şimdilik bir şey kullanma yaşın çok küçük. 25ten sonra ektirirsin. şu anda seni olumsuz etkileyecek bir durum yok hayatın ve gençliğinin tadını çıkar

Therdemir

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2019, 21:28:24 »
Aslında önlerde de seyrelme var ışıktan öyle görünüyor yaşım erken ama en azından psikolojikmen kendimi toparlasam yeterli

Cem

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2019, 21:59:06 »
Saçların çok kısa bu kısalıkta herkesin seyrek gözükür

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2019, 22:54:00 »
Aslında önlerde de seyrelme var ışıktan öyle görünüyor yaşım erken ama en azından psikolojikmen kendimi toparlasam yeterli
Kardeşim morelini bozmak istemem ama gerçekleri bilmelisin stres yapma stres daha çok döker diyenlere inanma stresten kel kalan görmedik şimdiye kadar dertler babası müslüm baba kel olmadıda bizmi kel kalcaz stresten öncelikle önlem alman lazım bu saçı kurtarırsın saçlar gidince ah anam bunu yapsaydım dökülmezdi şunu yapsaydım dökülmezdi diye diye kendini yersin minoxil olarak Alopexy öneririm saçları toparlasın hepsi burada comda uygun 47 tl civarı içine 2 hap (proscar atabilirisn) tercihe göre finasterid yan etkisi olan bir ilaç ne kadar bazıları olmadı desede bana ilerde olmayacağının garantisi yok eğer yinede kullanacam diyorsan sana kalmış bişey ama onuda sana çok düşük doz kullanmanı tavsiye ederimmyada 2 günde 1 almanı tavsiye ederim saç dökülmenin başındasın sen önlem almican da kel kalan mı alacak milleti anlamıyorm şakaklar gitmiş nw7 olmuş halen saç çıkartmaya dökülmeyi durdurma tedavi etme peşinde anlayın arkadaşlar bu tedaviler yanlız saç dökülmenin başında etkili nw6 olupta kullanıp tatminkar bir sonuç elde eden görmedim ama saç dökülme başlangıcında olup tatminkar sonuç alan çok örneğin ABD başkanı trump saç dökülmesinin başlangıcında başladı ilaca saçları hep aynı tedaviye uygun buldum saç tipini nw2 desin nw3 doğru gidiyor hedefin saç çıkartmak değil dökülmeyi durdurmak olsun bunuda unutmayasın 👌

sirocco

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2019, 23:12:19 »
Kardeşim morelini bozmak istemem ama gerçekleri bilmelisin stres yapma stres daha çok döker diyenlere inanma stresten kel kalan görmedik şimdiye kadar dertler babası müslüm baba kel olmadıda bizmi kel kalcaz stresten öncelikle önlem alman lazım bu saçı kurtarırsın saçlar gidince ah anam bunu yapsaydım dökülmezdi şunu yapsaydım dökülmezdi diye diye kendini yersin minoxil olarak Alopexy öneririm saçları toparlasın hepsi burada comda uygun 47 tl civarı içine 2 hap (proscar atabilirisn) tercihe göre finasterid yan etkisi olan bir ilaç ne kadar bazıları olmadı desede bana ilerde olmayacağının garantisi yok eğer yinede kullanacam diyorsan sana kalmış bişey ama onuda sana çok düşük doz kullanmanı tavsiye ederimmyada 2 günde 1 almanı tavsiye ederim saç dökülmenin başındasın sen önlem almican da kel kalan mı alacak milleti anlamıyorm şakaklar gitmiş nw7 olmuş halen saç çıkartmaya dökülmeyi durdurma tedavi etme peşinde anlayın arkadaşlar bu tedaviler yanlız saç dökülmenin başında etkili nw6 olupta kullanıp tatminkar bir sonuç elde eden görmedim ama saç dökülme başlangıcında olup tatminkar sonuç alan çok örneğin ABD başkanı trump saç dökülmesinin başlangıcında başladı ilaca saçları hep aynı tedaviye uygun buldum saç tipini nw2 desin nw3 doğru gidiyor hedefin saç çıkartmak değil dökülmeyi durdurmak olsun bunuda unutmayasın 👌

Her şeyi çok iyi bildiğini iddia ediyorsun sanırım, hatta Müslüm Gürses'den örnek vermişsin dökülse onda dökülürdü diye. Ne alaka?? Ama şunu doğru bil en azından stres dediğin olay saç döker ve insan vucudunun, organlarının bile dengesini bozan bir şey. 2 günde 1 kullanmasını tavsiye etmişsin. Finastredin işe yaraması için düzenli her gün kullanılması lazım. 

@Therdemir sana gelince de kardeşim finastred veya dutasderid kullanmayı aklından geçirme. Özellikle senin yaşındaki birisi için göze alınmayacak yan etkileri var. Dermoloğa gidip kan testlerine baktır. Vitamin eksikliğin veya demir eksikliğin olabilir belki, bunlar da saç dökülmesine sebeptir.

Therdemir

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2019, 23:15:18 »
Kan değerlerim hormonlarım normal çıkıyor baktırdım iki üç kez en son gittiğimde doktor genetik dökülme başladığını söyledi fakat saçımın dökülmesinin büyük bir nedenide seboreik dermatit denen illet fakat şuanki psikolojik durumum beni içinden çıkılmaz bi depresyona sokmuş durumda çok şükür bunada ama gerçekten saç insanı psikolojikmen çökertiyor

_Ghost_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Kasım 2019, 23:16:56 »
Her şeyi çok iyi bildiğini iddia ediyorsun sanırım, hatta Müslüm Gürses'den örnek vermişsin dökülse onda dökülürdü diye. Ne alaka?? Ama şunu doğru bil en azından stres dediğin olay saç döker ve insan vucudunun, organlarının bile dengesini bozan bir şey. 2 günde 1 kullanmasını tavsiye etmişsin. Finastredin işe yaraması için düzenli her gün kullanılması lazım. 

@Therdemir sana gelince de kardeşim finastred veya dutasderid kullanmayı aklından geçirme. Özellikle senin yaşındaki birisi için göze alınmayacak yan etkileri var. Dermoloğa gidip kan testlerine baktır. Vitamin eksikliğin veya demir eksikliğin olabilir belki, bunlar da saç dökülmesine sebeptir.

Ben de stres saç dökmez yazısını okuyup, müslüm baba örneğini söyleyince güldüm :D

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2019, 23:25:45 »
Şimdi kardeşim DHT hormonu vücutta sinir sistemi uyarıcı olarak işlev görmekte aynı zamanda vücutta salgılanan DHT hormonu antidepresan etkiye sahiptir fakat biz finasterid ve avodart kullanarak antidepresan etkisini ortadan kaldırıyoruz yani finasterid ve avodart kullananlarda depresyon görülebilir . DHT, bazı çalışmalara göre, NMDA-reseptörlerini (23) değiştirerek (yani artan) ve hipokampusta (24) (25) kalsiyum kaynaklı asetilkolin salınımını ve fonksiyonunu geliştirerek mekansal çalışma hafızasını (22) geliştirir;  beynin hafıza oluşumunda ve mekansal (yönlü) hafızada yer aldığı çok önemli bir alan. Finasterid kullananlarda unutkanlık görülmesinin sebebide budur. Aynı şekilde DHT baskılamak vücutta serotonin ve dopamin seviyelerini düşürmektedir.

Şimdi sen bunları neye dayanarak söylüyorsun diyiceksin ama kendimde kullandım evet proscar da yan etki gördüm bıraktım unutkanlik cinsel isteksizlik gibi ayriyaten yan etkilerini ve yukarda yazdıklarımı daha geniş olarak okuyabilirsin.

https://www.reddit.com/r/steroids/comments/2r9xms/the_power_of_dht/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Bu yan etkileri göz önüne almışsın kullanmak istediğini varsayarak minoxil ve avodart kullanman bu saçı toparlar. Fakat şunu göz önüne almani tavsiye ederim kardeşim minoxil uzun süre kullanmak seboraik dermatit yapmakta çoğu kişide diyelim sen bunu kullandın bir süre sonra dermatit çıktı saçında minoxil bırakma zorunda kaldin o zaman çıkan saçların dokulucek ve dahada fazla dokulucek bilgin olsun .

Sana tavsiyem proscar veya avodart kullanman avodart 2 günde bir icmen yeterli olur . Bir ihtimal yan etki gormemeni temenni ederim.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2019, 23:28:22 »

Stres konusunda bir ekleme yapayım teyzemin oğlu stres ve üzüntüden midesi delindi 7 senedir uğraşıyor midesiyle stres adamı mahveder kanserden bile beterdir.

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2019, 23:32:06 »

Stres saç dökmez demiyorm stres kel bırakmaz diyorm lütfen konuyu saptırmayın tamam müslüm baba örneği saçmaydı kabul ediyorm 🙂 ama çarpıtıcı bir örnek olsun istedim sonuçta streslerin acıların babasıydı ve lakin finasteridin yan etkisinden bende bahsettim açıklama yaptım olursa kullanırsa diyede yan etkisi olmaması için düşük doz veya 2 günde bir al dedim ben doktor değilim tecrübelerimi aktarıyorum ve size değil konuyu açan arkadaşa aktarıyorum eleştirebilirsiniz ama aşağılayamazsınız 👌

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2019, 23:35:01 »
Stres konusunda bir ekleme yapayım teyzemin oğlu stres ve üzüntüden midesi delindi 7 senedir uğraşıyor midesiyle stres adamı mahveder kanserden bile beterdir.
Bence istisna psikolojik benim abimde mideden çekiyor 3 yıldır stres yok hayatında bu hastalıklar yaşamında stres olmayan sağlıklı insanlarda da oluyor

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 03 Kasım 2019, 23:37:15 »
Bence istisna psikolojik benim abimde mideden çekiyor 3 yıldır stres yok hayatında bu hastalıklar yaşamında stres olmayan sağlıklı insanlarda da oluyor

Sağlığı yerinde olan bir kişiyi stres yasaması sonucu vucudunda meydana gelen değişikliği belirttim hocam tabi ki her stres yaşayan mdiesi delinicek veya bir hastalik geçirecek değil istisnai veya birden fazla kişide stres yan etki yapmayabilir.

Facebook Twitter Instagram