Gönderen Konu: Finasterid ve dutasterid kullananlar  (Okunma sayısı 5829 defa)

Furymen

• Sr. Member
Ynt: Finasterid ve dutasterid kullananlar
« Yanıtla #15 : 03 Kasım 2019, 23:42:27 »
Sağlığı yerinde olan bir kişiyi stres yasaması sonucu vucudunda meydana gelen değişikliği belirttim hocam tabi ki her stres yaşayan mdiesi delinicek veya bir hastalik geçirecek değil istisnai veya birden fazla kişide stres yan etki yapmayabilir.
Bu biraz şeye benziyor saçını kaybeden insanlara saçın neden döküldü diye sorarsın ya şunu derler;
- eskiden çok fön çekiyordum çok jöle sürüyordum ondan döküldü derler :)

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 04 Kasım 2019, 01:26:33 »
Stres saç dökülmesini hizlandirabilir ama kalıcı Saç kaybına neden olmaz. Dünyanın en stresli insanında genetik yatkınlık yoksa sacları dökülmez. Ülkeleri yeniden fethetmeye gerek yok. Stresten ötürü kel kaldım diyen ya cahildir yada kendini teselli amacı güden biridir.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2019, 09:28:25 »
Stres saç dökülmesini hizlandirabilir ama kalıcı Saç kaybına neden olmaz. Dünyanın en stresli insanında genetik yatkınlık yoksa sacları dökülmez. Ülkeleri yeniden fethetmeye gerek yok. Stresten ötürü kel kaldım diyen ya cahildir yada kendini teselli amacı güden biridir.
Hah bende onu diyorum işte stres kel bırakmaz genetik yatkınlıkta yoksa istediğin kadar stres yap saç dökülmez bende bunu dedim taş yağmuruna tutuldum katılıyorum size 👍🏽

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 07 Kasım 2019, 18:51:23 »
Bu ilaclari kulladiğiniz sürece saci korur,biraktiğin anda saclar gider,ama hormonlar hic bir zaman eskisi gibi olmaz. İllaki kullanacaksaniz ekonomik olmasindan dolayi dutasterideyi mantikli buluyorum. Yarilama ömrü 1_49 yas erkeklerde 170 saat yani bir hafta,haftada bir adet alacaksaniz. Paketi 40 tl civari  7x30 =210 gün  yapar 50 tl yillik sac masrafiniz olur. Dezavataji ise dutasin alfa 5 reduktanz tip 1 baskilamasi.  Tip 1 sac dökmüyor ,vucut için önemli . bunun için fda dutasteride onay vermedi

Can23

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #19 : 08 Kasım 2019, 02:07:56 »
Kardeşim benim konuma bakabilirsin 21 yaş minox diye , saçlarım seninkinden daha seyrek uzatınca kapatabiliyorum uzatmayı dene eminim bu saçlar uzayınca psikolojinde düzelicek 😉

Facebook Twitter Instagram