Gönderen Konu: saçlarımda genel bir seyrelme var ??  (Okunma sayısı 614 defa)

ghostrider

• Newbie
  • *
Ynt: saçlarımda genel bir seyrelme var ??
« Yanıtla #15 : 02 Aralık 2019, 11:04:46 »
Benim saçlarda iyi durumda bu zamana kadar şikayetim olmadı ailede de kellik yok 2 tarafta. Ama bu sıralar baya dökülme oluyor ama seyrelti görmüyorum normal mi bu ya. Yastık da baya saç oluyor sabah kalktığımda. Ne zamandır kepek problemim de yoktu o da baş gösterdi yine şampuan falan da değiştirmedim. Kafam karıştı.

sade_americano

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #16 : 02 Aralık 2019, 11:46:00 »
Kardeş seni burda döverler yalnız :) şaka bir yana bir sorunun yok, rahatına bak

Furymen@hotmail.com

• Full Member
« Yanıtla #17 : 02 Aralık 2019, 14:31:08 »
Kardeş seni burda döverler yalnız :) şaka bir yana bir sorunun yok, rahatına bak
Adam demek döküleceğini sezmiş bir yerden yoksa boşuna kafa yormaz saç dökülmesi yavaş yavaş başlar bu adamda diyorki ilerde dökülecek saçları korumak istiyorm saç kaybım olmasını istemiyorm tamda demek istediği bu arkadaşın

sade_americano

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #18 : 02 Aralık 2019, 15:07:07 »
Adam demek döküleceğini sezmiş bir yerden yoksa boşuna kafa yormaz saç dökülmesi yavaş yavaş başlar bu adamda diyorki ilerde dökülecek saçları korumak istiyorm saç kaybım olmasını istemiyorm tamda demek istediği bu arkadaşın

Önlemek için yapılabilecek fazla bişey yok. Benim saç dökülmesi 22 yaşında başladı, o zamanlar çevremde saçım dökülüyor dediğimde kimse ciddiye almıyordu, sende fırça gibi saç var vs diyorlardı ama 24-26 yaşları arasında saçın eski kalitesinden uzaklaştığı belli oluyordu. 26 yaşında yurtdışına taşındım ve elimde olmayan bayağı bir stresten dolayı 29 yaşıma geldiğimde ilk kez tepeden bakılınca deri görünüyordu. Türkiye’ye gelene kadar iki yıl minox ile idare ettim, by sırada dışardan kimse farketmiyordu saç dökülmesi yaşadığımı (vertex hariç, orası açıktı :) ) şimdi 31 yaşında da ektirdim işte. Neyde çok uzattım, arkadaşa söylemek istediğim şey şu, 18 daha çoook genç bir yaş, vax fön vs kullanmasın, kaliteli beslensin 30’a kadar saçı idare eder. Bu yaştan finasa falan başlayıp hormonları bozmasın.

calikcmn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #19 : 03 Aralık 2019, 01:12:00 »
saçıma 2 günde bir fön çekiyrum toz wax oluyor saçımda 2 gün boyunca acaba bunun bir etkisi varmıdır saç çizgim her zaman v şeklindeydi minimal bi gerileme ve incelme var saçlarımda sadece finansın yan etkilerini deli gibi yaşıyorum 3 ay olacak neredeyse ama dökülme azalmadı

Furymen@hotmail.com

• Full Member
« Yanıtla #20 : 03 Aralık 2019, 09:47:54 »
saçıma 2 günde bir fön çekiyrum toz wax oluyor saçımda 2 gün boyunca acaba bunun bir etkisi varmıdır saç çizgim her zaman v şeklindeydi minimal bi gerileme ve incelme var saçlarımda sadece finansın yan etkilerini deli gibi yaşıyorum 3 ay olacak neredeyse ama dökülme azalmadı
Finasın yan etkilerini yaşıyorsan saç dökülmenin hiç olmaması lazım herkes yan etki gördüğünden itibaren fayda görmüş ben yan etki gördüğümde şakaklar karardı saç fışkırdı resmen göğüste büyümeyi farkedince bıraktım eğer sende ilacı bırakacaksan benim yaptığım hataya düşme birden ilacı kesme azaltarak bırak birden kesersen yan etkileri daha ağır görürsün finas dhtnin bağlandığı globülü değiştiriyor haliyle yan etki çıkıyor senin saçın şu an iyi ilacı doktor kontrolünde bırak dicem doktorlar anlamaz birden bırak der benle iletişime geçebilirsin yardımcı olurum

Furymen@hotmail.com

• Full Member
« Yanıtla #21 : 03 Aralık 2019, 09:51:26 »
Saç dökülmesinde wax fön vs etkisi yok dökülmeyi tetikleyen etkenler arasında olabilir ama genetik dökülme farklıdır genetik kelliğe doğru ilerler bu saydığım etkenler ise saç yoğunluğunu etkilemez bundan etkilenen kökler eskisini atıp yeniler tekrar çıkar azalma görülmez saçta

nazimx

• Newbie
  • *
« Yanıtla #22 : 03 Aralık 2019, 12:58:09 »
Dostum ne gibi yan etkiler gördün bana detaylı anlatabilir misin acaba? 21 yaşındayım dökülme durmazsa bende başlayacağım.

calikcmn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #23 : 05 Aralık 2019, 00:41:40 »
yan etkiler psikolojik olabilir mi sizce ? sürekli kafamdalar çünki? dökülme başlamadan öncekiyle hala aynı yani etki göremedim

calikcmn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #24 : 05 Aralık 2019, 00:44:22 »
ve abiler birşey anlamadım ben 4 aydır dökülüyor saçım o 4 aydır aynı ama bi 8-9 ay öncesine bakarsam daha gür duruyor daha kalın ?

calikcmn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #25 : 05 Aralık 2019, 00:45:26 »
belki durur babam kel ama 2 amcam saçlı dayılarım da belirli bir yere kadar dökülmüş tam ektirmelik ektirsen on numara oturacak şekilde dökülme var bende dayılarıma çekmişim boy pos olarak

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #26 : 06 Aralık 2019, 01:04:34 »
Saçların gayet iyi 18 yaşında daha gelişimini tamamlamamış yeni reşit olmuş biri finasterid kullanamaz saç sayfasını kapat bir sorunun yok okuluna derslerine bak canım kardeşim saçların gayet iyi
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

calikcmn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #27 : 14 Aralık 2019, 15:35:32 »
hintell ağabeyim öyle de en azından finansın bir etkisini görmek isterdim saçlarımın dökülmesinin durduğunu görmeden yine içim rahat etmiyor 2 gündür kullanmıyorum finans ama kullanacağım bir ay daha ben hapı çok küçük parçalarda yutuyorum 7 parça ya bölünüyor bir tablet o yüzden de etki göremiyor olabilirmiyim meme de büyüme olmadı hiç bir şekilde bence şuan için sadece psikolojik olarak yaşıyorum çünki günün her anı saçlarımı düşünüyorum :(

calikcmn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #28 : 14 Aralık 2019, 15:36:17 »
ve bir de d3 solgar kullanıyorum hintell ağabeyin önerisi üzerine b12 + xpecia da kullansam bir etki olur mu ?

Facebook Twitter Instagram