Gönderen Konu: Bi yardımm  (Okunma sayısı 911 defa)

Ferhatm

• Full Member
Bi yardımm
« : 13 Kasım 2019, 12:59:19 »
Yaş 20 saçım dahada seyrekleşti 1.5 aydır xpecia ketoral haftada 2 yapıyorum ama dökülüyor napmam lazım

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Bi yardımm
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2019, 13:15:51 »
Daha net fotoğraflar var mı? Bir de bundan önce topikal sprey kullandınız mı hiç?
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2019, 14:21:54 »
Topikal sprey nedir kullanmadım

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2019, 14:22:43 »
Şimdi çektim

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2019, 14:48:04 »
Artık agresif dökülmemi diyelim yoksa saçlarınıza şekil vermek için uyguladığınız yöntemlerden mi saçlarınız çok yıpranmış. Bu şekilde bir dökülmeye Xpecia'da çare olmaz. Normalde böyle bir dökülmeyi durdurmanın yolu finasterid tarzı bir dht baskılayıcı uygulamak ama yaşınız çok genç. Agresif bir dökülme de zaten sürekli kullanılması gerekir finasteridi de. Bu nedenle dökülmenin tamamlanmasını bekleyip ekim yaptırabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2019, 15:18:44 »
İlginç bir dökülme tarzı nw5ten başlamış gibi duruyor.
Bir dermatolağa görünmeden medikal tedavilere başlamayın bence
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2019, 15:27:32 Gönderen: My Precious »

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2019, 16:55:27 »
Topikal sprey ne

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2019, 17:19:06 »
Topikal sprey ne

Minoxil, Hair Forte tarzı damar yollarını genişleterek saçların beslenmesini sağlayan spreyler. Bu yaşınızda ani bir dökülme yaşadığınız için kullandığınız mı merak ettiğim için sordum. Böyle bir dökülme yaşanması için ya minoxil döngüs olması gerek, ya boya sprey, fön vs çok yoğun olarak kullanıyor olmanız gerek ya da gerçekten çok agresif bir dökülme yaşamanız gerek. Önceden dökülmeniz varsa bu noktaya gelmişse bilemem tabi ben hızlı bir dökülme yaşadığınızı düşünerek yazdım iletilerimi.

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2019, 18:12:43 »
2yıl önce 1 ay kullanmıştm

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2019, 18:42:43 »
1 aylık kullanım dökülmeye sebebiyet vermemiştir. Ancak saçlarınız çok yıpranmış boya vs. uygulamalar da yapıyor olmalısınız. Neyse dediğim gibi böyle bir dökülmeye Xpecia çare olmaz yaşınızda genç olduğu için finasterid tarzı yanetkileri yüksek olan bir takviye sizin için doğru olmaz. Bu yüzden dökülmenizi bekleyip ekim yaptırabilirsiniz. Tabi hiç kullanmamaktansa Xpecia bir nebze iş görür ancak dökülmeniz bu yaşta agresif gibi görünüyor. Ailenizde kel olan kişilerin durumuna göre bir plan yapabilirsiniz.

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2019, 18:55:35 »
Hayatımda hiç boyamadım fön desen aydan aya duştan sonra hafif ıslakken tarıyorum

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2019, 18:56:49 »
1 aylık kullanım dökülmeye sebebiyet vermemiştir. Ancak saçlarınız çok yıpranmış boya vs. uygulamalar da yapıyor olmalısınız. Neyse dediğim gibi böyle bir dökülmeye Xpecia çare olmaz yaşınızda genç olduğu için finasterid tarzı yanetkileri yüksek olan bir takviye sizin için doğru olmaz. Bu yüzden dökülmenizi bekleyip ekim yaptırabilirsiniz. Tabi hiç kullanmamaktansa Xpecia bir nebze iş görür ancak dökülmeniz bu yaşta agresif gibi görünüyor. Ailenizde kel olan kişilerin durumuna göre bir plan yapabilirsiniz.
Dayılarım saçlı babam bir amcam kel

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2019, 19:03:34 »
« Yanıtla #10 : Bugün, 18:55:35 »
AlıntıDeğiştir
Hayatımda hiç boyamadım fön desen aydan aya duştan sonra hafif ıslakken tarıyorum

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2019, 19:48:14 »

Demek ki genetik dökülmeye bağlı agresif dökülme yaşamışsınız. Şuan bu haliyle bu yaşınızda kimse ekim yapmaz çünkü dökülmenin ne kadar süreceğini kestirmek güç. Dht'u baskılanmadan da dökülmeyi durdurmak güç, dökülme de genetik dökülme gibi duruyor saçlarda minyatürleşmeler mevcut. Psikolojik olarak bekleyebiliyorsanız bekleyip dökülme belli bir noktaya gelince ekim yaptırırsınız. Maalesef çok erken yaşta başlamış dökülmeniz bu yaşlarda medikal tedavilerde riskli.

Facebook Twitter Instagram