Gönderen Konu: Adam saç ektirenlere Lanet okumuş  (Okunma sayısı 5052 defa)

Ynt: Adam saç ektirenlere Lanet okumuş
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2020, 22:30:06 »
Ben bu videodan 2 şey çıkarıyorum.

Ya bu seyyid denen uruk-hai milleti trollüyor yada gizli ateist olarak milleti dinden soğutmak için şıh kılığında ajanlık yapıyor.

Yani bide bunları dinliyor soru soruyorlar.
adama 8x7 kaç diye sorsan derki peygambere sormuşlar cevaplayanda soranda cehennemlikdir demiş der.

Bunların hepsi aynı cehalette al birini vur öbürüne

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #16 : 23 Haziran 2020, 02:17:47 »
Arkadaş olayı yanlış anlamış. O arkadaş saç ekimini peruk ile karıştırıyor muhtemelen “kendi saçı dahi olsa “ cümlesinden anlayabilirsiniz bunu..zaten saç ekimi 1500 sene önce lerde yoktu.. hoş abinin hala haberi yok o ayrı konu...

Forumu kullanan bunca teknoloji uzmanı arkadaşların bir Kısmı  saç ekimini tam olarak kavrayamamış iken bu bedevi nin saç ekimi teknolojisinden haberi olmamasını kınamayalım lütfen..

Konu ile alakalı  hadislere gelirsek açık bir şekilde “insan kılından (kendi saçı dahi olsa) yapılmış peruk takmak haramdır, Allah (C.c.) kendilerini lanetlemiştir” buyuruyor.
Ama at , deve kılı yada suni İpek gibi maddelerden yapılan peruklarla alakalı bir söylem bulunmadığı İçin bu açığı kullanabilir peruk takabilirsiniz.

Yani özetle videodaki amca olayı yanlış anlamış onun dışında söylediklerinde bir hata yoktur.. günahını almayın adamın.. saç ekmek ve eklemek kelimelerini karıştırmış... olabilir..
hacı abi sen ateisttin sanırsam evet sac ekimine ismailağada cevaz vermez..

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 23 Haziran 2020, 22:00:09 »
hacı abi sen ateisttin sanırsam evet sac ekimine ismailağada cevaz vermez..
İslamın ilk yıllarında da, gelişme çağlarında da böyle bir cerrahi işlem olamayacağı gibi, saç ektirme veya organ nakli yoktu. Önde gelen mezhep imamları kendi anlayıl ve Allah a ulaşma çabasında önce Kur'anı sonra Peygamberin hadislerini fıkıh ilmiyle yorumladılar ve yollarını çizdiler.
Ozamanlar da yapılan farklı cerrahi girişimler çok ciddi operasyonlar olmayabilir.
İslâm mantık dini, doğruyu bilmek için önce Allahı sonra korkuyu bilip yaşamak lazım.
Dövme konusu da aynı, ozaman ki yapılan farklı tasarımlarda deri yakılır kök boyaları ile renklendirirdi. Hücre hava almaz o bölgede yaşam olmadığı için abdestle ilgili sıkıntı olurdu.
Teknoloji ve farklı fikirler , bu çağda insanı gelenksel din anlayışından ayırmıştır.
Önce Kur'an ,sonra gerçek hadisleri alan, mantığa yatan akla uyan din anlayışı öne çıkmıştır.
Kimse yaptığı mantıklı ve dine uygun yorumla ne ateist olur nede dinsiz.
Bu çağda istihareye yatıp Peygamberden olur almadıkça kimse de kafasına göre yorum yapamaz, hadis te yazamaz.
O sebeple olmamışı oldu gibi göstermek, olanı da olmamış gibi anlatmak klasik fıkıh anlayışına terstir.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 23 Haziran 2020, 22:28:47 »
İslamın ilk yıllarında da, gelişme çağlarında da böyle bir cerrahi işlem olamayacağı gibi, saç ektirme veya organ nakli yoktu. Önde gelen mezhep imamları kendi anlayıl ve Allah a ulaşma çabasında önce Kur'anı sonra Peygamberin hadislerini fıkıh ilmiyle yorumladılar ve yollarını çizdiler.
Ozamanlar da yapılan farklı cerrahi girişimler çok ciddi operasyonlar olmayabilir.
İslâm mantık dini, doğruyu bilmek için önce Allahı sonra korkuyu bilip yaşamak lazım.
Dövme konusu da aynı, ozaman ki yapılan farklı tasarımlarda deri yakılır kök boyaları ile renklendirirdi. Hücre hava almaz o bölgede yaşam olmadığı için abdestle ilgili sıkıntı olurdu.
Teknoloji ve farklı fikirler , bu çağda insanı gelenksel din anlayışından ayırmıştır.
Önce Kur'an ,sonra gerçek hadisleri alan, mantığa yatan akla uyan din anlayışı öne çıkmıştır.
Kimse yaptığı mantıklı ve dine uygun yorumla ne ateist olur nede dinsiz.
Bu çağda istihareye yatıp Peygamberden olur almadıkça kimse de kafasına göre yorum yapamaz, hadis te yazamaz.
O sebeple olmamışı oldu gibi göstermek, olanı da olmamış gibi anlatmak klasik fıkıh anlayışına terstir.
Yok hocam yine farklı bir meselede sloocer in zannediyorum mantıklı bir beyanı olmuştuda ama ardından ateistim diye eklediğini anımsadım o yüzden sordum

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 23 Haziran 2020, 22:33:11 »
Saç ektirenlere lanet okuyan, bıyığı 3 numara sakalı göbeğine değen ve g*tünden atan bu tür maymunlara inanmayın.
Sahih hadis ve zayıf hadisler meselesi bile çözülememişken, 2 cümle kuramayan insanların her şeyi "haram" ilan ettiği bir coğrafyadayız. Teyakkuza geçin :)

Ayrıca bir arkadaş "saç ekmek ve eklemek kelimelerini karıştırmış... olabilir.." yazmış, videoyu tekrar izledim 00:32'den itibaren "saç ekmek ve ektirmek fıtratı değiştirir" diyor.

TV'den, YouTube dan çıkıp da o haram bu haram demekle olmaz. Nedense haramı koyanlar hep Cübbeli, sakallı tipler. Sakal bırakmak şart mı yani?
Sakal bırakan dinsiz kafirdir hadi bakalım.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 23 Haziran 2020, 22:52:18 »
Saç ektirenlere lanet okuyan, bıyığı 3 numara sakalı göbeğine değen ve g*tünden atan bu tür maymunlara inanmayın.
Sahih hadis ve zayıf hadisler meselesi bile çözülememişken, 2 cümle kuramayan insanların her şeyi "haram" ilan ettiği bir coğrafyadayız. Teyakkuza geçin :)

Ayrıca bir arkadaş "saç ekmek ve eklemek kelimelerini karıştırmış... olabilir.." yazmış, videoyu tekrar izledim 00:32'den itibaren "saç ekmek ve ektirmek fıtratı değiştirir" diyor.

TV'den, YouTube dan çıkıp da o haram bu haram demekle olmaz. Nedense haramı koyanlar hep Cübbeli, sakallı tipler. Sakal bırakmak şart mı yani?
Sakal bırakan dinsiz kafirdir hadi bakalım.
Ahaha bana da geldi taş yağmuru🤣
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 23 Haziran 2020, 22:53:56 »
Yok hocam yine farklı bir meselede sloocer in zannediyorum mantıklı bir beyanı olmuştuda ama ardından ateistim diye eklediğini anımsadım o yüzden sordum
Allah kelimesini zikrederken parantez içinde CC kullanmjş veya alıntı yapmış, bence sıkıntı yok👍
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 23 Haziran 2020, 23:02:50 »
Ahaha bana da geldi taş yağmuru🤣

Senin bıyığın var sarığın yok sayılmaz  ;D

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 23 Haziran 2020, 23:13:00 »
Arkadaş olayı yanlış anlamış. O arkadaş saç ekimini peruk ile karıştırıyor muhtemelen “kendi saçı dahi olsa “ cümlesinden anlayabilirsiniz bunu..zaten saç ekimi 1500 sene önce lerde yoktu.. hoş abinin hala haberi yok o ayrı konu...

Forumu kullanan bunca teknoloji uzmanı arkadaşların bir Kısmı  saç ekimini tam olarak kavrayamamış iken bu bedevi nin saç ekimi teknolojisinden haberi olmamasını kınamayalım lütfen..

Konu ile alakalı  hadislere gelirsek açık bir şekilde “insan kılından (kendi saçı dahi olsa) yapılmış peruk takmak haramdır, Allah (C.c.) kendilerini lanetlemiştir” buyuruyor.
Ama at , deve kılı yada suni İpek gibi maddelerden yapılan peruklarla alakalı bir söylem bulunmadığı İçin bu açığı kullanabilir peruk takabilirsiniz.

Yani özetle videodaki amca olayı yanlış anlamış onun dışında söylediklerinde bir hata yoktur.. günahını almayın adamın.. saç ekmek ve eklemek kelimelerini karıştırmış... olabilir..

Hocam bu iki hadis de bana pek dogru gelmedi. Peygamber sonucta niye lanet etsin birilerine? En fazla takmayin der, yanlis yada dogru der.
Peruk da olsa sacma. Peruk takana lanet okunur mu ya :)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 23 Haziran 2020, 23:24:07 »
Hocam bu iki hadis de bana pek dogru gelmedi. Peygamber sonucta niye lanet etsin birilerine? En fazla takmayin der, yanlis yada dogru der.

Bkz:

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 24 Haziran 2020, 03:01:45 »
Bkz:
Hocam ben onun icin hadislere inanmiyorum kuran ile ortusmuyorsa, ozellikle haram helal konusunda bir kaynak ariyirsan tek kaynak kurandir. Aksini soyleyen boyle sarlatanlar muslumani bile dinden sogutur
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 24 Haziran 2020, 08:51:33 »

Bahsi geçen hadis Sahih diye kabul gören bir hadis.. bu lanet okuma meselesine neden bu kadar takıldın ki? Kuran da Allah(C.c) de “lanet okuduğu” ayetler var.. kafana uymuyor aklına yatmıyor diye hadislere saçmalık demek çok hoş karşılanmaz.mütevatir hadisleri inkar etmek küfüre girer .. birçok İslam alimine göre dinden çıkmaya  sebep..
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2020, 08:59:11 Gönderen: sloocer »

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 24 Haziran 2020, 08:53:12 »
Allah kelimesini zikrederken parantez içinde CC kullanmjş veya alıntı yapmış, bence sıkıntı yok👍

İnsanlara olan saygımızdan ... sonucta değer verdiğim dostlarımın ,değer verdiği değerler benim içinde değerlidir.

Arkadaş haklı Kaiser:)
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2020, 09:14:25 Gönderen: sloocer »

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #28 : 24 Haziran 2020, 09:43:13 »
İnsanlara olan saygımızdan ... sonucta değer verdiğim dostlarımın ,değer verdiği değerler benim içinde değerlidir.

maşallah hacı abi..

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 24 Haziran 2020, 09:52:47 »

Eyvallah, değerlere değer veren değerli dostum, teşekkür ederim👍😉
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

Facebook Twitter Instagram