Gönderen Konu: Adam saç ektirenlere Lanet okumuş  (Okunma sayısı 5056 defa)

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Adam saç ektirenlere Lanet okumuş
« Yanıtla #30 : 24 Haziran 2020, 14:58:28 »
Bahsi geçen hadis Sahih diye kabul gören bir hadis.. bu lanet okuma meselesine neden bu kadar takıldın ki? Kuran da Allah(C.c) de “lanet okuduğu” ayetler var.. kafana uymuyor aklına yatmıyor diye hadislere saçmalık demek çok hoş karşılanmaz.mütevatir hadisleri inkar etmek küfüre girer .. birçok İslam alimine göre dinden çıkmaya  sebep..
Yukarida belirttim. Hadisin gercekligi kuran ole ortusuyorsa belli olur bana gore. Ve kuran ile ortusuyorsa inkari dolayli yoldan ayeti de inkara girecegi icin duz mantik ile dinden cikarabilir. Bunun icin islam alimi olmana gerek yok. Sekilde oldugu gibi sakali uzatan hadis uyduruyor

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 24 Haziran 2020, 17:12:22 »
Allah (c.c) lanet okuyabilir, ama peygamberimizin lanet okuması ile ilgili hadisler bence de yanlış. kimseyi kırmayan, hoşgörülü mükemmel bir insandan bahsediyoruz. Lanet okuyarak kimseyi göndermez kapısından. Uygun olmadığını söyler o ayrı mesele.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 24 Haziran 2020, 17:30:52 »
sakalina tukudugumun saklabani

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 24 Haziran 2020, 18:14:31 »
islama en büyük zararı kendini bilmeyen din alimleri diye geçinen güruhlar vermiştir.
ve ben bunların bilerek yaptıklarını düşünüyoum aklı başındaki insanları dinden uzaklaştırmak için
kısaca misyoner ve ajan olduklarını düşünüyorum.

dine en büyük zarar veren kişiler

1. dinle alakalası olmayıp, cahil insanları manipüle etmek için dini kullananlar,
2. dinle alakalası olmayıp, dindar gibi gözükerek insanları dinden soğutanlar,
3. dinle alakası olmayıp, dine yalan yanlış ekleme yapanlar,
4. dini ezber sanıp anlamını düşünmeyenler,
5. dini korkutma amacı olarak kullananlar,

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #34 : 24 Haziran 2020, 18:24:30 »
Hintell başlığı açtı Ali Kırca programına döndürüp kaçtı 😁
Bu tür tartışmalar yüzyıllardır sürüp gidiyor biz saç ekimi forumlarında çözemeyiz takmayın 😁

Facebook Twitter Instagram