Gönderen Konu: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım  (Okunma sayısı 29485 defa)

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
Ynt: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım
« Yanıtla #60 : 08 Mart 2020, 16:52:05 »
Dht baskılamanın az yada çok olması önemli değil, önemli olan yanetki görüldüğünde hemen takviyelerin bırakılması. Konu sahibi arkadaş kısa süre de kulak çınlaması gibi ciddi bir problem yaşıyorsa üstüne gitmemeli. Üstelik corona virüsü gibi bir illet dünyayı etkisi altına almışken, vücudu halsiz bırakıp yani dirençsiz bırakmak ne kadar doğru bilemedim. Ben şimdi bu ilacı kullanıp hem bunları yazmam bazı insanlara çelişki gibi gelebilir ancak ben şüphe duyduğum zamanlarda doktora gitmeyi ihmal etmeyen birisiyim. Üstelik çok üşengeç yapıda bir insan olmama rağmen. Yani kısacası bunun 1 mg 10 mg kullanılmakla çok alakası olmadığını düşünüyorum. Bu arada saçlar için bende yanetkisiz bir ilaç olmasını isterdim. Gerçekten saçları kaybetmek insanın estetik açıdan başına gelebilecek en sıkıntı olaylardan birisi. O kadar önemli ki; insanlar kafalarından doku aldırıp, normalde hayatında asla kullanmayacağı takviyeleri kullanıyor :).
Haklısın abi senin konunuda takip ediyorum, sonuçların gerçekten çok iyi bu arada, özellikle genç yaşta saç kaybediyorsanız gözünüz dönebiliyor, olabildiğince temkinli yaklaştım bende ilaca doğrusunu söylemek gerekirse, bir ara kullandığım dönem öyle iyi hissediyordum ki 1 2 ay foruma girmedim belki, gönül istiyor ki gelecek yıl öyle bir tedavi çıksın ki bu foruma sadece makara yapmak amacıyla girelim ama inancım yok  :D

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #61 : 08 Mart 2020, 18:49:51 »
Haklısın abi senin konunuda takip ediyorum, sonuçların gerçekten çok iyi bu arada, özellikle genç yaşta saç kaybediyorsanız gözünüz dönebiliyor, olabildiğince temkinli yaklaştım bende ilaca doğrusunu söylemek gerekirse, bir ara kullandığım dönem öyle iyi hissediyordum ki 1 2 ay foruma girmedim belki, gönül istiyor ki gelecek yıl öyle bir tedavi çıksın ki bu foruma sadece makara yapmak amacıyla girelim ama inancım yok  :D

Şuanki bilincimle ben 20'li yaşlarımda olsam yine o yaşlarımda finasteridi kullanmazdım diye düşünüyorum. 2007'den beri saç ile ilgili internette ben araştırma yapıyordum zaten ama ilaç işine eskiden hiç bakmamıştım. Muhtemelen o dönem de olası yanetkileri düşünüp ilaç yerine zararsız olan şampuanlara yönelmiştim. Arkadaşlarım da ben 17'li yaşlardayken "10 yıl sonra saç sorunu kalmaz, teknoloji çok gelişti!" gibi laflar söylüyorlardı :D. Finasterid için en doğru kullanım yaşı sanırım 30 ile 40 arası diyebilirim. Ben 40'lı yaşlarda olsam açıkcası finasterid kullanacağımı düşünmüyorum. Artık o noktadan sonra da yapılacak bana göre saç ekimidir. Saç dökülmesini durdurmanın yolunu bulmaları gerçekten çok zor gibi! Bu nedenle kök hücre ve alternetifleri üzerinde çalışmalar yapıyorlar.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #62 : 08 Mart 2020, 19:38:22 »
Şuanki bilincimle ben 20'li yaşlarımda olsam yine o yaşlarımda finasteridi kullanmazdım diye düşünüyorum. 2007'den beri saç ile ilgili internette ben araştırma yapıyordum zaten ama ilaç işine eskiden hiç bakmamıştım. Muhtemelen o dönem de olası yanetkileri düşünüp ilaç yerine zararsız olan şampuanlara yönelmiştim. Arkadaşlarım da ben 17'li yaşlardayken "10 yıl sonra saç sorunu kalmaz, teknoloji çok gelişti!" gibi laflar söylüyorlardı :D. Finasterid için en doğru kullanım yaşı sanırım 30 ile 40 arası diyebilirim. Ben 40'lı yaşlarda olsam açıkcası finasterid kullanacağımı düşünmüyorum. Artık o noktadan sonra da yapılacak bana göre saç ekimidir. Saç dökülmesini durdurmanın yolunu bulmaları gerçekten çok zor gibi! Bu nedenle kök hücre ve alternetifleri üzerinde çalışmalar yapıyorlar.
Abi bende tam tersi düşünüyorum aslında, 20 30 arası saç çok gerekli, hafif seyreklikler bile insanı çıldırtıyor, 30dan sonra saçı ne yapıcam kafasındayım ben   :D

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #63 : 08 Mart 2020, 20:49:46 »
Abi bende tam tersi düşünüyorum aslında, 20 30 arası saç çok gerekli, hafif seyreklikler bile insanı çıldırtıyor, 30dan sonra saçı ne yapıcam kafasındayım ben   :D

30 dan sonrası demeyin bence 40-45 den sonrası neysede belki 30 dan sonra çok lazım olur bence : )

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #64 : 09 Mart 2020, 01:55:06 »

Saç tabiki genç yaşlarda daha önemli. Ben şimdi saçlarımı 1 numara yapsam o eskiden olduğu kadar kafaya takmam sanırım. Ama demek istediğim erken yaşta dökülen saçı ilaçla bir yere kadar durdurabilirsiniz. Sonsuza kadar bu ilaçlar kullanılamaz. Eğer kaderde nw6/7 varsa ve bu erken yaşanacaksa finasterid kullanmakta kişiye çare olmaz diye düşünüyorum. Mutlak fayda sağlasın minoxil ve finasterid kullanıcı bir noktadan sonra bırakacaktır. Forumda anket açsak finasterid ya da minoxil kullanıp bırakanlar diye %40 - 45 gibi bir istatistik olacağını düşünüyorum. Hiç beklemediğimiz tecrübeli üyeler bile bu takviyeleri geçmişte mutlaka kullanmıştır :). Hepsi de son çareyi saç ekiminde buldular.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #65 : 17 Mayıs 2020, 13:42:51 »
.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2020, 20:10:04 Gönderen: Execuvite »

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 30 Aralık 2020, 04:35:17 »
konuyu hortlatmak istedim Androvium köpük ile minoxil arasında etken madde olarak büyük bi fark açıklık varmı köpük formuna geçmeyi düşünüyorum

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #67 : 30 Aralık 2020, 17:53:43 »
Köpük formunu Türkiye'de bulabiliyor muyuz ki?
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #68 : 31 Aralık 2020, 23:41:49 »
Ürünün satışı yok köpük formu rogaine kadar iyi değil tavsiye etmem .

Keloks

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #69 : 03 Ocak 2021, 23:12:25 »
Androvium kopuk sagolsun sacimi saglam doktu 4 ay boyunca hemen biraktim, geri cikartacakmis oyle diyolar ama bana cok kotu zarar verdi bana o kopugu yazan doktora her gun sovuyorum

Greengoblin

• Full Member
« Yanıtla #70 : 07 Mart 2021, 04:22:31 »
Dostum androvium minoxun köpük formatı. Dökülecek olanı zaten döker ilk etapta ardından daha sağlamları çıkar. Ama bıraktıysan döngüyü de bozmuş olursun. Döktüğüyle kalır. Ben de aynı firmanın farklı ürününü 2 seneye yakın kullandım. 2 defa bırakmıştım ikisinde de şok dökülme yaşadım özellikle şakak ve vertexte. Eğer açıklıgın varsa tavsiyem minox + Fin ile güzel sonuç alırsın diye umuyorum

Seckin88

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #71 : 12 Haziran 2021, 00:36:56 »
Foam kullanımı çok güzel yağlanma yapmıyor ama etkisi daha düşük diye yorumlar okudum.
Sıvı minoxda çok yağlı bir görünüm oluşturuyor.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 03 Temmuz 2021, 21:14:59 »
Foam kullanımı çok güzel yağlanma yapmıyor ama etkisi daha düşük diye yorumlar okudum.
Sıvı minoxda çok yağlı bir görünüm oluşturuyor.

Foam emin ol sıvıdan çok daha iyi bende çok arada kalıyordum ama köpük formunu iyi kullanırsan çok iyi emiyor deri ve kepek vs hiç biri yok hemen kuruyor ama kullanımıni iyi yapman lazım.Ben bizzat deriye sıkıp bakıyorum öyle bir emiyorki direk : ) sıvıda kullandım ondanda memnundum ama şuan uzun bir süre foam kullandigim için çok daha memnun kaldim açıkçası.Bazi kişilerde sıvı da kepek sıkıntıları oluyor daha fazla kötü olma durumunu soyliyenler bu kepek kabuklanma olduğu için mi oluyor acaba bilmiyorum ama ben sıvıda kullandım ondanda memnundum ama köpük bana göre çok daha fazlasıyla iyi tabi köpük dediğim regaine- rogaine marka köpük.Ama bunları alamayan tabi alopexy alıp kullansin oda iyi.

reghull

• Full Member
« Yanıtla #73 : 25 Mart 2023, 19:49:17 »
kepek ve kaşintı yapiyor mu
  • Ekim Tarihi: 03.05.2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4286
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi lipomosal finasterid jel,xpecia

applewhite

• Yeni üye
  • *
  • Günde 1 minoxil Günde 2 xpecia + cüce palmiye ekst
« Yanıtla #74 : 28 Mart 2023, 21:25:13 »
Merhaba abilerim kardeşlerim şahsımda erkek tipi dökülme var  şuan nw2 yim ama nw3 doğru gidiyorum vertexde vs açılma yok ama şakaklar açılma devam ediyor.

Aynı zamanda duş alırken müthiş bir döküntü var saçımda yağlanma var kepeklenme var. Daha önceden 4 ay minoxil kullanmış biriyim bırakma sebebim kaşıntı yanma yapması idi sizde takdir edersiniz ki bunun sebebi içindeki Propilen glikol denen petrol türevi etken madde bu madde emilimi daha iyi sağlanmasını sağlıyor ve ürünün daha uzun son kullanma tarihi olmasını saglamakta.

Daha önce 14 günlük finasterid kullanmış biri olarak yan etki görüp bırakmıştım.

Androvium köpük almadan önce 5 gün boyunca normal minoxidil ile başladım gerçekten derideki farkı var mı diye saçıma 5 gün boyunca uyguladigim minoxil Forte yine kaşınma kabuklanma yanma yaptı.

Bu sabah aldığım iki kutu androvium ile ilk denemeyi yaptım veee ne yanma yaptı ne de bir şey minoxil sıkar sıkmaz yarım saat içinde kaşınma vs ortaya çıkardı..

Minoxilin döngü vs olaylarını biliyorum bunu kabul ederek başladım en azından finasterid gibi yan etkisi yoktur köpüğün :)

Ürünün resimlerini ekliyorum konuya yakın zamanda saçımı kestirip saçımın durumu hakkında resim paylaşacağım .

Konuyu ayda bir guncelleme yapacağım neler olucak edicek diye beraber görelim diye ..

Son olarak ürünün içeriğini ekledim konuya arkadaşlar ürün 90 gram yani 45 gün gidicek asos firması ile iletişime geçtim ve içeriği ve üretim hakkında bilgi aldım . Bende ki ürün 06/20 son kullanma tarihli köpük olduğu için tarihleri kısa tutuldugunu Propilen glikol olmadığı için galiba.

Hep finasterid kullanımı süreçleri hakkında konular görüyorduk biraz değişiklik olur diye böyle bir konu açtım . Her ayın 15 konuyu guncelleyecegim aşağıya tarih atarak başlıyorum :)

Androvium Başlangıç :14 Şubat 2020.

SELAMLAR NEREDEN TEMİN ETTİNİZ ACABA ? BEN ECZANEYE SORDUĞUMDA TÜRKİYE'DE YOK DENİLDİ.

Facebook Twitter Instagram