Gönderen Konu: Genis Alan - 45Yas - Ekim için Uygun Muyum? Önerileriniz?  (Okunma sayısı 2812 defa)

Alberta

• Yeni üye
  • *
Merhaba, 45 yasındayım, 25li yaşlarda dökülme başladı, 30-40 arası hızlı gitti, 40-45 arası yavaşladı gibi görünüyor.
Saç ekimi düşünüyorum. Biraz ön araştırma yaptım. Geri bildirimleri özetle paylaşıyorum:
Mevcut Durum:
(Eksiler): Geniş alan (Norwood7). İnce tel. Doner enseye doğru zayıflıyor (ama yanlara doğru daha iyi gidiyormuş, genelde tersi olurmuş).
(Artılar): Donor çok iyi olmamakla birlikte tamamen elverişsiz de denmiyor. Saç yapısı hafif dalgalı. Gerekli hallerde sakal kullanılabilir (Ancak sakalda beyazlıklar fazla). Yaş itibarı ile dökülme artık yavaşlamış durumda.
Minimum önerilen seans: Her durumda 8-12 ay arayla en az 2 seans.
Ortalama greft : İlk seans için, "donoru de koruma yaklaşımı ile", ortalama 3000 - 3500 arası bir greft çıkartılabileceği söyleniyor. İkinci seans için şimdiden net bir şey söylenmiyor.

Beklentim:
> 45 yaş için saçı belirli seviyede dökülmüş bir kişide olabilecek DOĞAL bir görüntü yakalamak.
> 3000-3500 greftimin tüm açıklığı kapatmayacağı çok net, işin sonunda ÇOK SIKI bir GÖRÜNTÜ BEKLEMİYORUM.
> TEPE'nin az da olsa kapanması, parlamaması:) tercihim. "Ön-üst iyi görünsün ama tepeyi boş ver"i mümkünse çok tercih etmiyorum (Ki genelde bu yaklaşım öneriliyor anladığım kadarı ile). Çok uzun saç kullanmadığımdan tepe her durumda görünür kalacak.
> Önerilen aralıklarla 2 SEANS yaptırabilirim. Ama işin sonucunda donor kötü bir duruma gelsin istemiyorum.

Özetle Sorularım:
1) Mevcut durum elverişli görünüyor mu ya da ne seviyede görünüyor (Fotoları da koydum)?
2) Beklentim paralelinde makul bir sonuç alabilir miyim sizce?
3) Bir de merak ettiğim bir konu; beyaz bölgeden alınan saç (yandan ya da sakaldan), her durumda ekildiği yerde yine beyaz mı çıkar (sakal gerekirse çene altında beyazlık fazla) ?

Özellikle konuyu burada açmak istememin sebebi, burası çok değerli deneyim ve birikimlerin olduğu bir platform. Burada sizlerin ciddi değerlendirmeleri benim için çok belirleyici olacak. Değerlendirme ve önerilerini paylaşacaklar için şimdiden teşekkürler. Herkese iyi ve sağlıklı günler.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Genis Alan - 45Yas - Ekim için Uygun Muyum? Önerileriniz?
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2020, 13:10:11 »
donörden toplamda 5bin grefte kadar alınabilir(2 seans), ama bu yeterli değil çünkü kafanızı 3e böldüğümüzde ön tarafın en az 3bin grefte ihtiyacı var ki önden doğal gözüksün. sakaldan yüksek alımlar yapmalısın eğer vertexte parlamasın diyorsanız. o yüzden tüm seanslarınızı sakal destekli yapmanızı öneririm. donör bölgeniz kötü değil norwood 7 için. ve saçlarınız gördüğüm kadarıyla kalın telli, bence sizi memnun edebilecek bir ekime 2 seansta ulaşırsınız.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2020, 15:37:43 »
Yaş uygun... dökülme durmuş sayılır...Fatih terim tarzı bir Ekim olur..aşırı beklentiye girmeyin...uzatinca bayagi fotoğrafınız değişir...

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2020, 21:43:46 »
Yaş uygun... dökülme durmuş sayılır...Fatih terim tarzı bir Ekim olur..aşırı beklentiye girmeyin...uzatinca bayagi fotoğrafınız değişir...

çok merak ettim fatih terim saç ektirmiş mi? yüz tipimiz benziyor ve ben çok beğeniyorum saç stilini, yaşlanınca benim de öyle olur umarım:)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2020, 21:55:04 »
Hernekadar benzer açıklıklara Ekim yaptıran arkadaşlar memnun kaldıklarını belirtselerde yazdıklarınızdan detaycı birisi olduğunuz çok açık.
Şahsi fikrim kesinlikle Ekim’e uygun olmadığınız. Tepeden enseye doğru inen alana zaten Ekim yaptırıp verim almak doğal bir görüntü yakalamak çok mümkün değil... önler olsun aynada saçlı göreyim kendimi cabrio modeli gezerim şeklinde bir talebiniz yok ise gercekten işiniz çok zor.  Hiç bu riske zahmete girmeye değmez.
Şahsi fikrim bu yönde...

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2020, 21:55:15 »
Evet ektirdi..ama aralara girilerek..kafayı kazıtmadan....haberleri çıkmıştı 15 sene önce falan...

Illusion

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2020, 22:51:05 »
Alberta kardeş saç durumumuz üç aşağı beş yukarı aynı. Bende hala tam karar veremedim sac ettirip ektirmemeyi. NW7li olan bazi güzel sonuçlanan saç  ekimleri var ama sonucu malesef kimse önceden tahmin edemiyor. Rizikoyu seversen olabilir bence.
Bende inşallah nasip olursa Ekime doğru kesin kararimi vereceğim.
  • Ekim Tarihi: 04.11.2021 (2.Ekim)
  • Ekim Merkezi ismi Serdar Gökrem
  • Greft Miktarı 3.000 civarinda (?)
  • Yaşınız 47

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2020, 10:23:47 »
Arkadasim tamamen kapanmadan fotoğraf değişir..yok kapaticam dersen her yeri... güzel bir bütçe sağlam bir doktor...geniş bir vakit gerekir...ayrıca sabır da...ve sakal ... göğüs ne varsa alan bir doktor...bunları yapan merdiven altı yerlerde vardır az bütçeyle ama adamı şebeğe çevirirler...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2020, 12:08:20 »
Bu kafayı mevcut donör ile kapatmak imkansız.
Sadece frontal den ortaya kadar kel ört tabiri ile bir sonuç alına bilir bu da başarılı çıkışlar olursa 2 seans ile

Nw7 ler gerçekten saç ekimi için genel olarak doğru bir aday olmuyor

Bu durum sizi ne kadar tatmin eder bilmiyorum ama kısaca saç ekimi biraz estetik durum şartların uygun olması gerek. Uygun değilsiniz maalesef
Global Moderator

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2020, 14:47:40 »
zor bir ekim  değer mi bu sonuca bu süreçler iyi düşünmek gerek.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2020, 22:39:49 »
abim yol yakınken vazgeç bu sevdadan 5000 ekseler hepsi çıksa gene tel tel seçilir ekim olduğu belli olur bence.

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2020, 23:18:01 »
Alan çok geniş yani 180-200 cm2 açıklık var ve ekim çok riskli ( riskli dediğim estetik açısından amacım) merdiven altı yerler tabi ekim yaparlar para için ama her açıdan kötü görünür ve kafanızın ekim olduğu belli olur ,mevcut saçlarınız iyi ve yaşta uygun ama malesef açıklık çok fazla hiç bu maceraya bulaşmayın , eğer saç önemli ise sizin için protez saç düşünebilirsiniz

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2020, 23:57:03 »
sokakta her gün bir sürü böyle norwood 6 yada 7 adam görüyorum güya saç ektirmiş karikatür karakteri kıllanan adam gibi üç beş kalın telli saç kafada yelllenir gibi süzülüyor  ;D
gerçekten çok berbat durumdalar arada keşke yer yarılsada içine girseler bu adamlarda bu manzaraya tanık olmasam diye sinirle içerleniyorum.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2020, 01:15:44 »
Kardeş hiç bulaşma bu işe, enseyi olduğu gibi tepeye nakletseler  sadece görüntü biraz değişir ki; buda zaten imkansız. Ekilenlerinde nekadarı çıkar orasıda soru işareti. Macera arama.

Ocean13

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2020, 11:40:43 »
Olmaz falan diyorsunuz ama

Diğer bölümde böyle saçı olup Medeks'e 10.000 Greft saç ektiren kişi var

Ona ne diyorsunuz peki?

Facebook Twitter Instagram