Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın - 3800 greft - 9 Temmuz 2020 - Yaş: 30  (Okunma sayısı 4758 defa)

canonim

• Yeni üye
  • *
Herkese Merhaba,

Bu forumu yaklaşık 5 ay önce tanıdım, okuduklarım cok faydalı oldu ve herkese cok tesekkur ediyorum. 9 Temmuzda ben de Serkan Aygın'da DHI yöntemiyle 3800 greft ektirdim, işten güçten dolayı ancak simdi konuyu açmaya fırsatım olabildi. Sadece kafamın arkası donör olarak kullanıldı ve operasyonu Cüneyt Hoca yürüttü. 3400'ü "U" şeklinde, 400'ü de orta bölgeye ekim yapıldı.

Operasyon öncesi görüntümü, greft dagılımını, 22 Temmuz itibariyle ekim alanı ve donör alanının fotolarını ek olarak koyuyorum.

Birkaç sorum var size sormak istedigim. Bugün (23 Temmuz) itibariyle masaj yaparak kabuk dökme işlemine basladım, cok cok hafif yapıyorum, bu nedenle zaten cok az dökülme oldu ancak dökülen her parça da istisnasız 2-3 tel saç oluyor. Bu saçlar direkt kayıp mı demek? Uzun vadede, ekim sonucunun sıklıgını etkiler mi? Ayrıca klinik'in verdiği şampuan sonrası için şampuan öneriniz nedir?

Hepinize şimdiden teşekkürler.

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Dr. Serkan Aygın - 3800 greft - 9 Temmuz 2020 - Yaş: 30
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2020, 23:15:26 »
her saç ekiminden sonra yıkamalarda oluyor üç beş saç teli kaybı çok normal önemli olan ekilenlerin en az yüzde 80nin çıkması.
ekiminiz güzel görünüyor var olan açıklığınıza uygun planlama yapılmış. her şey yolunda giderse güzel bir sonuç alacağını düşünüyorum umarım öyle olur.
dhı ekim yaptırmaklada iyi etmişsiniz nedense normal yönteme göre pozitif sonuçlar daha garantili gibi geliyor.

mataramasuko1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2020, 23:16:20 »
Hocam cok sık bir ekim olmus, umarım cok güzel sonuc alırsınız...
 Hoca takviye kullanmanızla ilgili birşey söyledi mi?

Ayrıca ekim yaptırmadan önceki  hallerinz ve donör bölgenizin ayrıntılı fotoları var mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2020, 23:28:05 »
Hayırlı olsun alan dar saçlar kaliteli planlama güzel iyi bir sonuç almanız için bir engel yok umarım güzel olur sizin için her şey.
Global Moderator

canonim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2020, 00:44:09 »
Hocam cok sık bir ekim olmus, umarım cok güzel sonuc alırsınız...
 Hoca takviye kullanmanızla ilgili birşey söyledi mi?

Ayrıca ekim yaptırmadan önceki  hallerinz ve donör bölgenizin ayrıntılı fotoları var mı?

Ekimden sonra cok ciddi bir iş temposunun içine düştüm (neyse ki evden çalışıyorum pandemi nedeniyle), o nedenle ekim öncesi fotografları klinikten rica etmeyi atlamışım. Yarın talep ediyim, gönderdiklerinde buraya yüklerim.

Takviye konusunda, özellikle ortadaki mevcutun güçlenmesi ve kalıcı olması için 18. gün itibariyle Propescia(1 Yıl), Priorin(1 Yıl) ve Minoxil Sprey(18 Ay) önerdi. Sizin farklı önerileriniz var mıdır?

canonim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2020, 00:49:34 »
her saç ekiminden sonra yıkamalarda oluyor üç beş saç teli kaybı çok normal önemli olan ekilenlerin en az yüzde 80nin çıkması.
ekiminiz güzel görünüyor var olan açıklığınıza uygun planlama yapılmış. her şey yolunda giderse güzel bir sonuç alacağını düşünüyorum umarım öyle olur.
dhı ekim yaptırmaklada iyi etmişsiniz nedense normal yönteme göre pozitif sonuçlar daha garantili gibi geliyor.

Serkan Hocanın yönlendirmesiyle DHI ekim oldu aslında, umarım dediginiz gibi daha pozitif sonuçları olur. 

Saç kaybı 3-5 ten biraz fazla geldi gözüme, o yüzden bir korkar oldum. 80%'den olmayalım durduk yere :)

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2020, 02:44:26 »
Bu yaşa kadar iyi dayanmış saçlar. Avantajlı bir adaysın. İyi olur umarım. Ortadaki seyrekliğe fazla girilebilirmiş ileride dökülür orası

mataramasuko1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2020, 07:05:53 »
Hoca en iyisini bilir tabiki ama ben bir minoxil sprey magduru olarak kesinlikle önermiyorum. 2 sene kullandım, ilk sene şaha kalktı saçlar, ikinci sene etkisini yitirdi, yavaş yavaş bıraktım ama sağladıgı faydadan fazlasıyla gitti... ya hep ya hiç mantıgı minoxil. Ayrıca ciltte kaşıntı, pullanma da cabası. Bence gerek yok minoxile ama yine de siz bilirsiniz.

canonim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2020, 13:10:22 »
Bu yaşa kadar iyi dayanmış saçlar. Avantajlı bir adaysın. İyi olur umarım. Ortadaki seyrekliğe fazla girilebilirmiş ileride dökülür orası

Ben de bu yaşa kadar gelmesine şaşkınım açıkçası. Aile genlerine göre maksimum 26'da (tepe de dahil) hiçbir şey kalmaması gerekiyordu :) Annem-Babam eczacı hocam, onların takviyeleri biraz öteledi süreci. 19 yaşında bir fotoğrafım var onda bile şu anki Serkan Hoca'nın çektiği çizginin cok az gerisinde diyebilirim.

Bu genlerle 2. ekim zaten banko, orta seyrekliği bi' ilaçlarla gözlemleyeyim istedim ekim sonrası, Serkan Hoca da uyardı orası hakkında.

canonim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2020, 17:11:29 »
Bugün 14. yıkamayı yaptım. Kabuklar büyük ölçüde kendiliğinden döküldü gibi gözüküyor. Tahminim yarın 15.yıkamada kabuk kalmayacak. Kafama takılan bir soru var; bazı bölgeler daha yoğun bazı bölgeler daha seyrek gözüküyor, bu durum su an için normal midir? Sonrası için bir sıkıntı yaratır mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2020, 00:32:47 »
Yarın tamamen dökersin kabuklarını

Kabuklar dökülürken bir kısım saç telide kabuklara yapışıp döküldüğü için sana öyle geliyordur.
Global Moderator

canonim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 27 Temmuz 2020, 20:50:32 »
Bugün itibariyle 15. Yıkamayı yaptım. Kabuklar tamamen döküldü. Artık gerisi takviye ve zaman diyelim :)

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Temmuz 2020, 21:42:26 »
gayet güzel duruyor hocam inşallah bu şekilde devam eder süreç.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2020, 04:22:48 »
Ben de bu yaşa kadar gelmesine şaşkınım açıkçası. Aile genlerine göre maksimum 26'da (tepe de dahil) hiçbir şey kalmaması gerekiyordu :) Annem-Babam eczacı hocam, onların takviyeleri biraz öteledi süreci. 19 yaşında bir fotoğrafım var onda bile şu anki Serkan Hoca'nın çektiği çizginin cok az gerisinde diyebilirim.

Bu genlerle 2. ekim zaten banko, orta seyrekliği bi' ilaçlarla gözlemleyeyim istedim ekim sonrası, Serkan Hoca da uyardı orası hakkında.
Bende eczacıyım, 6 sene okudum. Ama kendi saçımın dökülmesini durduramıyorum, anneniz babanız neler öneriyor size :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2020, 09:48:18 »
Hafi hayırlı olsun bundan sonra şok ve güzel çıkışlar dilerim
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram