Gönderen Konu: FİNASTERİD İŞE YARAMADI  (Okunma sayısı 3329 defa)

terrible

• Yeni üye
  • *
FİNASTERİD İŞE YARAMADI
« : 24 Temmuz 2020, 03:07:32 »
Selamun aleyküm değerli forum üyeleri yaşım 25 beş buçuk aydır finasterid kullanıyorum  bunun 4.5 ayı 0.5 mg 1 ayında ise 1 mg olarak kullanmaktayım.
İlacı kullanmadan önce saçıma masaj yaparken 25-30 tel saçım dökülüyordu dökülenleri temizleyip tekrar masaj yaptığımda sayı yine 25-30 tel civarındaydı.
İlacı kullanmaya başladıktan sonra bu süreç içerisinde sadece renkte biraz koyulaşma ve sertleşme yaptı.Söylediğim gibi 1 ay önce 0.5 den  1mg kullanmaya başladım fakat yine masaj yaptığımda bu sayıda bir azalma olmadı 25-30 tel civarında saçım dökülüyor ve tekrar tekrar yaptığımda bu sayı aynı sanırım finasterid bende işe yaramadı çünkü diğer üyelerin konularında dökülmenin 4-5 ayda azaldığını gözlemledim.
Bende dökülme durmasa bile bir azalma olmadı henüz 6. ayı doldurmadım ama işe yarasa bu süreç içerisinde dökülmenin çoktan azalması gerekirdi.
Dutasterid e başlamayı düşünüyorum çünkü gerçekten canıma tak etti gerekirse oral androcura kadar yolu var bunun sizce ne yapmam gerekiyor finasteride bir 6 ay daha süre verip beklemeli miyim yoksa dutasteride geçmeli miyim şimdiden teşekkür ederim herkese.

Salvador

• Hero Member
Ynt: FİNASTERİD İŞE YARAMADI
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2020, 06:48:26 »
Selamun aleyküm değerli forum üyeleri yaşım 25 beş buçuk aydır finasterid kullanıyorum  bunun 4.5 ayı 0.5 mg 1 ayında ise 1 mg olarak kullanmaktayım.
İlacı kullanmadan önce saçıma masaj yaparken 25-30 tel saçım dökülüyordu dökülenleri temizleyip tekrar masaj yaptığımda sayı yine 25-30 tel civarındaydı.
İlacı kullanmaya başladıktan sonra bu süreç içerisinde sadece renkte biraz koyulaşma ve sertleşme yaptı.Söylediğim gibi 1 ay önce 0.5 den  1mg kullanmaya başladım fakat yine masaj yaptığımda bu sayıda bir azalma olmadı 25-30 tel civarında saçım dökülüyor ve tekrar tekrar yaptığımda bu sayı aynı sanırım finasterid bende işe yaramadı çünkü diğer üyelerin konularında dökülmenin 4-5 ayda azaldığını gözlemledim.
Bende dökülme durmasa bile bir azalma olmadı henüz 6. ayı doldurmadım ama işe yarasa bu süreç içerisinde dökülmenin çoktan azalması gerekirdi.
Dutasterid e başlamayı düşünüyorum çünkü gerçekten canıma tak etti gerekirse oral androcura kadar yolu var bunun sizce ne yapmam gerekiyor finasteride bir 6 ay daha süre verip beklemeli miyim yoksa dutasteride geçmeli miyim şimdiden teşekkür ederim herkese.
Aynen oral Androcur kullan hocam vücudun hormonel sistemini boz sonra tedavi ol bir sürü ilaç vs kullan zaten o süreçte otamatik kel kalırsın.Oncelikle her tedavide olduğu gibi saç dokulmesi tedavisinde de sağlam bir psikoloji içinde olmak gerek böyle Karadeniz'de gemileri batmış edasında davranmak yarar değil zarar verir.Finastreidi 1 seneye tamamlayıp ise yaramadı deyip 1.5 senede etkisini fotoğraflarla anlayanlar var.Finastan ya da dutastan mucize beklemeye gerek yok peki ama ne beklemeliyiz?diyebilirsin.Beklemen gereken mevcut saçların korunması daha yoğun çıkması ve saçın arka kısmında ve donor alanda yoğunluk artışı.Gidenin geri dönmediği bu hayatta giden saçlarında şu anki mevcut tedavilerle geri dönüş yapması şans işi fakat finastreid ile saçını senelerce koruyanlar kel kalmakran kurtulanlar var.Tavsiyem öncelikle bir kan testi degerlerine baktır;vitamin,hormon vs.Bunlar normalse şayet ki mevcut tedavinde sabırli ve istikrarlı olman iyi olacaktır.Önemli olan dokulen saç miktarı değil dökülen saçların yerine yenisinin gelip gelmediği ve mevcut saçların yoğunlaşıp yogunlasmadigi.Bunu da her ay fotoğraf çekimi yaparak takip etmeni öneririm.Gözünü karartma psikolojini sağlam tut zira günlük hayatında da bu durum sana yansır.Önce sağlıklı sonra saçlı günler dilerim :)
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2020, 09:21:23 »
Aynen oral Androcur kullan hocam vücudun hormonel sistemini boz sonra tedavi ol bir sürü ilaç vs kullan zaten o süreçte otamatik kel kalırsın.Oncelikle her tedavide olduğu gibi saç dokulmesi tedavisinde de sağlam bir psikoloji içinde olmak gerek böyle Karadeniz'de gemileri batmış edasında davranmak yarar değil zarar
verir.Finastreidi 1 seneye tamamlayıp ise yaramadı deyip 1.5 senede etkisini fotoğraflarla anlayanlar var.Finastan ya da dutastan mucize beklemeye gerek yok peki ama ne beklemeliyiz?diyebilirsin.Beklemen gereken mevcut saçların korunması daha yoğun çıkması ve saçın arka kısmında ve donor alanda yoğunluk artışı.Gidenin geri dönmediği bu hayatta giden saçlarında şu anki mevcut tedavilerle geri dönüş yapması şans işi fakat finastreid ile saçını senelerce koruyanlar kel kalmakran kurtulanlar var.Tavsiyem öncelikle bir kan testi degerlerine baktır;vitamin,hormon vs.Bunlar normalse şayet ki mevcut tedavinde sabırli ve istikrarlı olman iyi olacaktır.Önemli olan dokulen saç miktarı değil dökülen saçların yerine yenisinin gelip gelmediği ve mevcut saçların yoğunlaşıp yogunlasmadigi.Bunu da her ay fotoğraf çekimi yaparak takip etmeni öneririm.Gözünü karartma psikolojini sağlam tut zira günlük hayatında da bu durum sana yansır.Önce sağlıklı sonra saçlı günler dilerim :)

Teşekkür ederim yorumunuz için evet finastan yeni saç çıkarmasını beklemek abartı bir durum ama en azından dökülmeyi durdurmasa da azaltmasını bekliyordum ama bu süreç içerisinde dökülme sayısı ilacı kullanmadan önce ne kadarsa yine aynı şekilde devam ediyor süreç içerisinde fotoğraf çekerek ilerlemeyi gözlemliyordum fakat telefonum arıza yaptığı için değiştirmem gerekti ve tüm fotoğraflar da eski telefonla beraber gitti o yüzden önceki fotoğraflara bakarak bir karşılaştırma yapamıyorum ama dökülme sayısında herhangi bir değişiklik yok

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2020, 09:28:00 »
Bırakma. Devam et. Daha çok erken. 8. Aydan sonra etki görmeye başlarsın.

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2020, 10:06:50 »
Benimde 6 ay oldu nerdeyse 2 kutu proscar bitircem aynı senin durumdayım dökülmeyi hic durdurması saçta bir değişiklik varmı çok farkemedim nw7 e giden bir dökülmem var ben ilaca bir 6 ay daha şans verdim 1 seneyi tamamlıcam umudum yok ama en azından denemiş olayım.

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2020, 10:14:11 »
Bırakma. Devam et. Daha çok erken. 8. Aydan sonra etki görmeye başlarsın.

İnşallah öyle olur ama hiç umudum yok şu durumda

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2020, 10:15:56 »
Aynen hocam forumda gördüğüm kadarıyla coğu kişide 2. 3.ayda saç dökülmesi duruyor saçlar kalınlaşıyor.

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2020, 10:16:17 »
Benimde 6 ay oldu nerdeyse 2 kutu proscar bitircem aynı senin durumdayım dökülmeyi hic durdurması saçta bir değişiklik varmı çok farkemedim nw7 e giden bir dökülmem var ben ilaca bir 6 ay daha şans verdim 1 seneyi tamamlıcam umudum yok ama en azından denemiş olayım.

bende dutas alıcam sanırım haftada 2 dutas  diğer günlerde finasterid ile devam edicem teşekkürler yorumunuz için

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2020, 10:35:08 »
13 ayda bıraktım duta geçtim bende de işe yaramadı belki süreci geçiktirmiş olabilir

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2020, 10:51:59 »
13 ayda bıraktım duta geçtim bende de işe yaramadı belki süreci geçiktirmiş olabilir

Sanırım non responder grubuna giriyoruz sizin dökülmeyi azaltma gibi bir etkisi oldu mu finasın

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2020, 11:51:07 »
Sanırım non responder grubuna giriyoruz sizin dökülmeyi azaltma gibi bir etkisi oldu mu finasın
Çok az.Evet non responderız ama belki bende birazcık ertelemiş olabilir

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2020, 12:16:09 »
Finasin tamamen etki etmeme gibi bir durumu yok illaki etki eder ama agresif dökülmesi olanlarda bazen yeterli olmayabiliyor.Bu da saçın diğer hormonlara da duyarlı olmasından kaynaklanıyor muhtemelen.Bugun bir avodartta ben kullandım finasa ek olarak ne yalan söyleyeyim korkarak kullandım.Muhtemelen haftada 1den fazla kullanmayacağım etki süresi finastan daha uzun olduğu için etki edip etmedihini

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2020, 12:16:57 »
Finasin tamamen etki etmeme gibi bir durumu yok illaki etki eder ama agresif dökülmesi olanlarda bazen yeterli olmayabiliyor.Bu da saçın diğer hormonlara da duyarlı olmasından kaynaklanıyor muhtemelen.Bugun bir avodartta ben kullandım finasa ek olarak ne yalan söyleyeyim korkarak kullandım.Muhtemelen haftada 1den fazla kullanmayacağım etki süresi finastan daha uzun olduğu için etki edip etmedihini
Etmediğini 1 2 hafta içinde anlayacagimi düşünüyorum zaten halihazırda finas kullanicisiyim.

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz 2020, 13:44:34 »

evet etki süresi finastan uzun ama yarılanma ömrü 3 gün civarındaydı sanırım haftada 1 almak dalgalanmaya sebep olabilir belki 2 gün kullanmak daha iyi olur teşekkürler yorumunuz için

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Temmuz 2020, 15:56:23 »
bak bu adam 8. aydan sonra sonuç almış. sabretmenizde fayda var.

Facebook Twitter Instagram