Gönderen Konu: Fix Hair İstanbul/ Traşsız 2500 Greft/ 08.08.2020  (Okunma sayısı 6644 defa)

calippo_

• Yeni üye
  • *
Fix Hair İstanbul/ Traşsız 2500 Greft/ 08.08.2020
« : 09 Ağustos 2020, 20:46:32 »
Öncelikle herkese merhaba,

Uzun süredir hem forumu takip ediyorum, hemde saç ekimi düşünüyordum.Bu sene musaıt oldugum icin karar verdim ekime.
Burdan takip ettiğim kadarıyla bir kaç ekim merkeziyle görüştüm, 8000 TL diyende oldu 25.000 TL diyende..
İnstagramda tesadüfen fix hair'e denk geldim.Ekimleri fena değil gibi duruyordu.Maddi olarakta 4400 TL traşsız ekim için güzel bir fiyattı.Maddiyat açısından bu sıralar çok müsait değildim.En sonunda bu merkezde karar kıldım.

Ekim öncesi danışman bayan donör alanı için 1 numara olması yeterli dedi.Bende ekim sonrası tekrar kuaföre gidip gelmiyim diye yanları 1 numara yaptım ustleri hafif toparlattım.Ekim günü geldiğin ekimci arkadaşlar bölgeyi jiletleyeceklerini söylediler.Danışman bayana sorduğumda bilmiyordum gibi komik bir cevap aldım:) Neyseki ekimci arkadaşlar iyi niyetli insanlardı biraz daha motive ettiler başladık ekime.

Ön çizgimi 1 parmak alttan işaretlemişlerdi ben daha doğal olacağını düşündüğümden yukarı çektirdim.Alın bölgem biraz geniş ondan dolayı böyle daha doğal olacağını hissettim.

Traşsız ekimle bir kaç şey söyliyim.Ben 2 hafta izne cıktım.Bankacıyım.Çalışırken değişik seviyelerde değişik insanlarla diyalog kurmak durumunda kalıyosunuz.Ve askerlik dönemimden hatırlıyorum kafa yapım tam yuvarlak değil.Arkaları sıfırlasaydım görüntü olarak kötü bir görüntü ortaya çıkacağını düşündüm.Ve zaten ön bölgeye ekim düşündüğüm için kazıtma ihtiyacı duymadım.

Alımı ve ekimin bir kısmını Esin hanım yaptı.Alımda problem olmadı hatta greftlerim 2li 3lü cıkmış cok iyi dediler.Ancak DHİ kalem tekniğiyle ekim yapılırken cilt altımın yağlı olmasındanmı yoksa baska birseyden mı bılemedim 3-4 tel ektikten sonra 5.yi ektiklerinde hepsi geri fırlıyormuş.Oyüzden tekrar ekmeleri daha uzun ve yorucu oluyormuş..Daha sonra Esin hanım bu şekilde devam edemedi.Mustafa diye (sanırım daha deneyimli) başka bir ekimciyi bekledik yaklaşık 1 saat..Bu arkadaş geldi 2 saat süren kalan operasyonu tamamladı ve ekim işlemi bitti..

Operasyon öncesi ve bugün 1. gün resimlerini ekliyorum.

Sadece ilk gece ağrı çektim.Onun harici bandajı cıkardım bir problemim yok.Ekimde güzel ve sık oldu gibi.TAbi tecrübeli arkadaşlar ekimin nasıl olduğu konusunda fikirlerini alabilirim.

Genel olarak bu ekim olayında vardığım kanı şu;

Ekimci kişiler iyiyse ve sende kurallara riayet ediyorsan A ekim merkeziyle B ekim merkezi arasında fiyatta cıkan farklar kadar ekimdede aynı fark olacağını sanmıyorum.
Ekim yapan arkadaşlar 20-25 yaş aralığında.Bu arkadaşların arasında konuşmalarından tahmin ettiğim bu arkadaşlar her ekim merkezinde iş oldukça veya part time hizmet veriyor.
Tabiki bu işi daha kurumsallaştırmış olanların sabit ekim ekibi vardır ancak bu firmalar hariç diğerlerinin arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

calippo_

• Yeni üye
  • *
Ynt: Fix Hair İstanbul/ Traşsız 2500 Greft/ 08.08.2020
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2020, 16:36:08 »
3.gun ilk yıkama yapıldı..
Görüntü nasıl acaba yorum alabilirmiyim?

calippo_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2020, 23:34:42 »
İyisiyle kötüsüyle bir ekim yaptırdık, kendi deneyimlerimizi paylaştık insanlar nasiplensin diye ancak henüz kimse yorum yapmamış.
Tabi kimseden zorla yorum yapmasını isteyemem ama benimle aynı tarihte burda klasikleşen hocalara yapılan operasyonlara yorum yağmış.
Kimseden güzel birşey duyayım diye merakım yok sadece  ekim kalitesi sıklığı gibi ilk birkaç günde yapılabilecek olumlu olumsuz yorumlara açık olduğumu beyan etmiş tim..
Yukarda belirttiğim gibi Koray Erdoğan, Serkan Aygin veya Arenamed gibi hocalara ektirmediğim icinmi ilgi çekmesi anlamadım..
Hayırlısı olsun okuyanlara teşekkürler yinede..

Hüseyin123

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2020, 00:31:40 »
Öncelikle hayırlı olsun. Planlamayı sewmedim. Saç kesilip ekim daha iyi olurdu. Açık alaana göre greft sayısı az...

calippo_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2020, 01:04:28 »
Öncelikle hayırlı olsun. Planlamayı sewmedim. Saç kesilip ekim daha iyi olurdu. Açık alaana göre greft sayısı az...
Eyvallah Beşiktaş li kardeşim..
Hafif öndeydi kendi belirledikleri çizgi.Ben üste çektim neden bilmiyorum böyle daha iyi olacağını düşündüm.Birde donör bölgeden nedense çekiniyorum 2500 u ben istedim dar bölgede sıkı olması için.Ekim yapılan merkez ne kadar kaliteli olursa olsun ilk kez böyle bir deneyim yaşıyorum donör bölge ve ekilen alanda ya çıkmazsa endişesi yok değil.Oyuzden fazla hirpalamadan ihtiyacım kadar ektirmek istedim.Ayrica alnım açık biraz daha aşağıya insek ve seyrek olsa daha mutsuz eder beni..
Traşsiz ekime gelince böyle yapmak zorundaydım.İse dönmem lazım.İki haftaya kadar  toparlanmam lazım..Birde askerde deneyimim oldu kafa yapısı tam yuvarlak değil..Tepeleri kisalttigimda uzaması daha uzun oluyor..O bölgeye ekim olmayacağı için böyle tercih ettik.
Birde şu var şuan ekim yapılan yerlerde saçlarım varken gayet mutluydum..Birazda oyuzden çok aşağılara inmedim..Beklentim yüksek değil..Ekim yapılan yerler yüzde 70 çıksın kafii..
Sabahları ise giderken olmayan saçlar için yarım saat uğraşıp bir şekil vermeden ise gitmek çok moralimi bozuyordu.Dedigim gibi durumu toparlayayim yeter dusuncesindeyim..Eğer istediğim gibi olmazsa tekrar ektiririm..
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2020, 01:45:53 Gönderen: calippo_ »

hairdude

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2020, 01:09:12 »
Ben on cizgiyi begendim ekilenler cikarsa guzel bir ekim olur bence

calippo_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2020, 01:43:11 »
Teşekkür ederim.Dediğim gibi beklentiyi yüksek tutmuyorum..Eski saçlarımın bir iki tık ilerisi olsun beni tatmin eder..Zaman bundan sonra..

inception

• Sr. Member
  • Galatasaray
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2020, 02:05:44 »
İyisiyle kötüsüyle bir ekim yaptırdık, kendi deneyimlerimizi paylaştık insanlar nasiplensin diye ancak henüz kimse yorum yapmamış.
Tabi kimseden zorla yorum yapmasını isteyemem ama benimle aynı tarihte burda klasikleşen hocalara yapılan operasyonlara yorum yağmış.
Kimseden güzel birşey duyayım diye merakım yok sadece  ekim kalitesi sıklığı gibi ilk birkaç günde yapılabilecek olumlu olumsuz yorumlara açık olduğumu beyan etmiş tim..
Yukarda belirttiğim gibi Koray Erdoğan, Serkan Aygin veya Arenamed gibi hocalara ektirmediğim icinmi ilgi çekmesi anlamadım..
Hayırlısı olsun okuyanlara teşekkürler yinede..
+1
Katılıyorum. Benim de yorumlarımın nerdeyse tamamına yakını kendi ektirdigim merkeze ektiren arkadaşların yorumları. Saydıgın değerli hocalarımıza ektirenler kadar yorum alamıyoruz maalesef.
Hair of Istanbul ☆ 4300 ☆ 30.06.20

●Şampuan     ●Spray
 ○Kerastase    ○Kerastase

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14845.0

calippo_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2020, 02:14:22 »
Bu arada sizin ekimle benim ekim çok benziyor..Sanırım bir aksilik olmazsa süreç aynı sekikde işleyecek..Üst taraflar benimde uzundu ancak Ekim yapıldıktan sonra  kuaföre hemen gitmeyeyim dedim biraz kısalttirdim..Birde ekim merkezindeki danisman kadın donör için 1 numara olsun yeterli alımı öyle yaparız diyince düzgün kesilsin diye kuaföre kisalttirdim, ekime gidince jiletlenecek dediler o biraz canımı sıktı..

calippo_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2020, 02:20:44 »
+1
Katılıyorum. Benim de yorumlarımın nerdeyse tamamına yakını kendi ektirdigim merkeze ektiren arkadaşların yorumları. Saydıgın değerli hocalarımıza ektirenler kadar yorum alamıyoruz maalesef.
Bu merkezi gözlemlediğim kadarıyla günde ortalama 3 ekim yapıyorlar..Elbet ileride burayı tercih edenlerden bu forumu okuyanlar olacaktır..İnsanlara yol gösterme fikir verme amaçlı tartışalım istedim..Yoksa ben iyide olsa kötüde olsa ekimi yaptırdım dönüşü yok artık..Konu acmasamda süreci ilerleteceğim..Bu konulari uzatıp konunun odağında da uzaklaşmak istemiyorum..Yazan olsada olmasada ben sürecin nasıl ilerlediğini buraya ekleme kararı aldım..Bizde Ekim'den önce burda güzel fikirler edindik..Bizden sonrakiler de fikir edinsin gerisi boş..

Wolfma

• Full Member
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2020, 03:12:36 »
Öncelikle hayırlı olsun, umarım düşündüğünüz gibi bir süreç yaşarsınız.
Benim saç ekimi konusuna da yorum yapan yok ama çokta önemli değil. Kendi surecimi takip etmek için foruma kayıt oldum. Forumda moral bozmak veya kötü yorum yapmak için yazan insanlar da olduğunu bildiğimden çok takılmayın.
Binlerce ekim var iyisi ile kötüsü ile bir sorun varsa eski ekimlerden yararlanın.
Ben açıkçası resimleri biraz kalitesiz buldum, çok net anlaşılmıyor. Keşke tıraş edilerek yapılsaydı, forumda daha sonra pişman olan çok var. Onun dışında ilk 3 gün sonrada 15 gün önemli. Nekroz veya başka sorun yasamadiginiz taktirde gerisi bünyeye kalıyor.

calippo_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2020, 04:01:38 »
Resim konusunda nasıl cekinirim bilemedim açıkçası.
Yinede 2 adet daha koyayım.
2. Resimde sağ sakakta yara gibi birşey var ilk gün orası su toplamıştı , nekroz diye bahsettiğiniz bumudur acaba?
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2020, 04:09:27 Gönderen: calippo_ »

Wolfma

• Full Member
« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2020, 04:12:05 »
Resim konusunda nasıl cekinirim bilemedim açıkçası.
Yinede 2 adet daha koyayım.
2. Resimde sağ sakakta yara gibi birşey var ilk gün orası su toplamıştı , nekroz diye bahsettiğiniz bumudur acaba?
Su toplaması değil o , kafaya sıvı enjekte ediyorlar kökleri yerleştirmeden önce o sıvı akmış. Nekroz, ekim yapılan bölgede deri ölümü kısacası. O bölge yara gibi kabuk bağlar ekilen kökler ölür.
Resimleri bir başkasına çektirin daha kolay, ışık altında veya flaşlı.

Mhmd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2020, 15:48:23 »
Hayırlı Olsun
(Zamanın hastalıği!!) Burada yada "malesef" genel olarak, içimize işleyen, her yerde ve artık sıklıkla görülen ve en kötüsü bir de  özümsenen "lk Başta samimi duygu ve gayretler ile başlatılan teşebbüslerin sonra yavaş yavaş veya hızla, Tüm samimiyetinden ve hakperestlikten
uzaklaşarak, sanki olması gereken bir meziyetmiş gibi, yalnızca maddi kazanımlara odaklanıp, değerlendirmelerin, görüşlerin tamamen dağıtılan veya beklenen úlûfeler ile doğru orantılı olması" Bu yüzden, moral bozmaya gerek yok paylasılan veya paylaşılmış mevcut veriler ve bilgilerden istifade edip, mukayese ve karşılaştırmalar yaparak, belki yine samimiyetine ve bilgisine inandığınız arkadaşlar ile tanisilabilir, yakalanabilinirse onlara danışarak, sonucu bekleyip değerlendirmek, gaye olmalı diye düşünüyorum. Umarım sonuçtan memnun kalırsınız

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2020, 15:58:50 »
Hayırlı olmasını dilerim saç ekiminin
Traşsız ekim yapılması gereken bir kafa değil kestirip yaptırmanız daha doğru olurdu tabi bu sizin değil merkez yönlendirmesi ile olmalı gereksiz açıklıklara gerek yok bu sistem. Bu konudan sonuç kötü olur anlamı çıkarmayın daha rahat çalışmak daha sık daha güzel geçişler sağlamaları adına söyledim normal ekim daha mantıklı olurdu.

Bunların dışında ekim alanı sağlıklı duruyor umarım güzel bir sonuç alır mutlu olursunuz.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram