Gönderen Konu: Minoksil İlk Aylarda Fıs Sayısı  (Okunma sayısı 1662 defa)

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoksil İlk Aylarda Fıs Sayısı
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2020, 00:43:04 »
günde iki sefer 3 fısı geçme bence .tek seferde 8 fıs çok fazla yanetki yapabilir .

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2020, 05:12:17 »
Kullanım doğru günde iki kez kullanmakla bir kez kullanmak arasında etki anlamında fark yok. Ayrıca günde iki kez sürdürülebilir değil. Mutlaka bir yerde tedaviyi sonlandırırsın. Ben günde bir kez akşamları 8 fıs olarak kullanıyorum 3 yıldır,  Sabah akşam olarak baskasaydım 6 ay bile kullanamazdım.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Tuncerm019

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2020, 12:55:27 »
Ben 9 aydır akşamları bazen 10 fıs olacak şekilde bile sıkıyorum bi yan etki görmedim çok şükür.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2020, 23:29:44 »
Selamlar.Minoxil %5 lik spreyden yaklaşık bir haftadır sadece akşamları 8 fıs olarak kullanıyorum.İlk kullanımlarda günde iki kez kullanmak önemli midir?Günde iki kez 5'er fıs olarak kullanmak daha mı etkilidir?Yardımlarınızı bekliyorum

Minoksidil in yarılanma süresi 22 saat civarı diyr biliyorum. Bu açıdan günde 1 kez kullanmak yeterli olabilir.

Fakat tek kullanımda, önerilen dozajın 1,5-2 katını almak, yanetki riskini arttırır.

Parlak kafa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2020, 11:03:31 »
Arkadaşlar ben ilk defa minoxil kullandım az önce, bu 8 fıs dediğiniz toplam miktar mı yoksa kullandıgınız bölge başına mı? Sağ şaka 3 tane sıktım suratıma aktı sola sıktım kafamı çevire çevire acayip hareketlerle akıtmadan elimle yedirmeye uğraştım. Miktar konusunda nasıl yapmalıyım sadece şakaklarda kullanıcam

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2020, 13:50:42 »
Arkadaşlar ben ilk defa minoxil kullandım az önce, bu 8 fıs dediğiniz toplam miktar mı yoksa kullandıgınız bölge başına mı? Sağ şaka 3 tane sıktım suratıma aktı sola sıktım kafamı çevire çevire acayip hareketlerle akıtmadan elimle yedirmeye uğraştım. Miktar konusunda nasıl yapmalıyım sadece şakaklarda kullanıcam

Toplam miktar. Sol şakağa 8 sağ şakaşa 8 üste 8 şeklinde değil yani.

Zaten öyle kullanırsan 2 günde bitirirsin şişeyi.

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2020, 17:30:05 »
Merhaba, günde 2 kez kullanmani tavsiye ederim.

Eşit ıslanma önemli. Fıs sayısından ziyade çok küçük küçük tüm saça etki etmesini sağlamaya çalış.

Sabah = tüm saça  uygulayın.
Akşam = sadece sakak, ön ve vertexe.  ( bu bölgelere günde 2 kez uygulamanın nedeni genetik dökülmeden en fazla etkilenen yerler olması)

Ayrıca haftada 1 ya da iki kez sabah kullanmadan önce sakaklar için dermarol kullanın.
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2020, 13:30:04 »
Minoksidil den olumlu  etki alabilmek için günde 2 kez 5 fıs yeterli doğrudan kafa derisine uygulamak gerekir.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram