Gönderen Konu: Norwood seviyem nedir ve ön cizgiye ekim yapılabilir mi?  (Okunma sayısı 1859 defa)

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
Ynt: Norwood seviyem nedir ve ön cizgiye ekim yapılabilir mi?
« Yanıtla #16 : 19 Eylül 2020, 04:40:21 »
Sorun saçta değil frontal korteks te oraya baktır

Sıkılmadım araştırdım cok güldüm 😂😂

İnsanda frontal korteks, tüm kortikal alanın 1/3 ünü oluşturur. Frontal korteksin arka kısmı, yani motor korteks ve premotor korteks, motor kontrolden sorumludur. Bununla beraber prefrontal korteks olarak adlandırılan daha ön kısımlar ise davranışın kontrolünde önemli rol oynamaktadır. Şizofreni hastalarında prefrontal bölgede dopamin azalması olduğu düşünülmektedir.

Fonksiyonları;

Dikkatin sürdürülebilmesi
Plan yapabilme
Dürtülerin kontrol edilmesi
Kişinin öz eleştiri yapabilmesi
Problem çözebilme yeteneği
İleriye yönelik düşünebilme
Deneyim kazanma ve hatalardan ders çıkarma
Duyguları tanımlama ve yaşama
Empati
Fonksiyon bozuklukları;

Dikkat süresinin kısalması
Dürtü kontrol sorunları
Hiperaktivite
Zamanı planlamada yetersizlik
Duygusal donukluk
Yanlış anlama eğilimi
Yetersiz muhakeme yetisi
Öğrenme güçlüğü
Sosyal yetersizlik

İşin şakası bir yana
Böyle saçı olmasını isteyen ve göründüğü üzere aga sorunu olmayan bir insanın finas kullanması apaçık tehlike dostum hiçbirşey kullanma arkadaş dost tavsiyesi saçların masallahı var güzel beslen güzel uyu güzel spor yap kendine dikkat et istersen sadece vitamin takviyesi kullanırsın görülen üzere androjenik genetik alopesi ile hiçbir irtibatın yok

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 19 Eylül 2020, 05:03:20 »

Sıkılmadım araştırdım cok güldüm 😂😂

İnsanda frontal korteks, tüm kortikal alanın 1/3 ünü oluşturur. Frontal korteksin arka kısmı, yani motor korteks ve premotor korteks, motor kontrolden sorumludur. Bununla beraber prefrontal korteks olarak adlandırılan daha ön kısımlar ise davranışın kontrolünde önemli rol oynamaktadır. Şizofreni hastalarında prefrontal bölgede dopamin azalması olduğu düşünülmektedir.

Fonksiyonları;

Dikkatin sürdürülebilmesi
Plan yapabilme
Dürtülerin kontrol edilmesi
Kişinin öz eleştiri yapabilmesi
Problem çözebilme yeteneği
İleriye yönelik düşünebilme
Deneyim kazanma ve hatalardan ders çıkarma
Duyguları tanımlama ve yaşama
Empati
Fonksiyon bozuklukları;

Dikkat süresinin kısalması
Dürtü kontrol sorunları
Hiperaktivite
Zamanı planlamada yetersizlik
Duygusal donukluk
Yanlış anlama eğilimi
Yetersiz muhakeme yetisi
Öğrenme güçlüğü
Sosyal yetersizlik

İşin şakası bir yana
Böyle saçı olmasını isteyen ve göründüğü üzere aga sorunu olmayan bir insanın finas kullanması apaçık tehlike dostum hiçbirşey kullanma arkadaş dost tavsiyesi saçların masallahı var güzel beslen güzel uyu güzel spor yap kendine dikkat et istersen sadece vitamin takviyesi kullanırsın görülen üzere androjenik genetik alopesi ile hiçbir irtibatın yok

:-* :-* |-onayisareti-| :)

Souvenir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #18 : 22 Eylül 2020, 05:25:04 »
Saçında hiçbir şey olmadığı halde finans mı kullandın gerçekten?

Bence psikoloğa görün takıntı hastalığın var.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 22 Eylül 2020, 13:01:35 »
Saçında hiçbir şey olmadığı halde finans mı kullandın gerçekten?

Bence psikoloğa görün takıntı hastalığın var.

Hala kullanıyorum ama etki etmiyor sakaklar gelmiyor düz çizgi olarak

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 22 Eylül 2020, 13:18:42 »

Düz cizgi yapacak ilac varmi? Saçlarımi korumak için dersin anlarımda düz cizgi çıkarmak gibi bir düşünceye kapılma ki çok nadirdi bir erkek de düz çizgi olayı.Saclarin çok iyi görünüyor yani tedavi yaparak korursun seni iyi hissetirebilir ama diğer türlü düz cizgi olmuyor gibi saçma bir düşünceye kapılma boş yere .Saçları korumaya bak başka birşey düşünme.Etki konusunda bence sen çok beklenti içinde olduğun için olumsuz düşünüyor olabilirsin saçlarinin kalinlastigini hissetmek daha dolgun gösterdiğini hissetmek dökülmeyi kestiğini hissetmek olmalı düşüncen etki bakımindan bunlara bak derim.

Souvenir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2020, 15:49:00 »

Dostum düz çizgiden kastın ne anlamadım domino taşı gibi sıralı dümdüz ön saç çizgisi mi istiyorsun?

Böyle birşey istiyorsan o ilacı ölene kadar iç yine olmaz çünkü genel olarak bakıldığında erkeklerde ön saç çizgisi asimetrik olur ve doğal olanı da budur zaten. Benim çevremde düz saç çizgisi olan arkadaşım yoktur heralde..

Yani buna benzer konular görüyorum genellikle gençler açıyor saçınızda dökülme bile yok boşuna ilaçlar kullanarak vücudunuza zarar veriyorsunuz başka birşey değil sizinki tamamen takıntı hastalığı.

Facebook Twitter Instagram