Gönderen Konu: Xpecia kadın vs xpecia erkek  (Okunma sayısı 1451 defa)

Oskeee

• Jr. Member
  • **
Xpecia kadın vs xpecia erkek
« : 16 Eylül 2020, 07:33:26 »
Merhaba arkadaşlar kadınım saç tellerimin güçlenmesi için xpecia almayı düşünüyorum ama erkek tipi dökülmelerde kadınlara da minoxilin erkek versiyonu verildiği gibi expecia için de öyle mi almalıyım yoksa kadın xpecia mı almalıyım yan etkisi nedir şu an solgar 5000 aldım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Xpecia kadın vs xpecia erkek
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2020, 16:01:08 »
Kadınlarda pek yan etki olmaz

Deneyebilirsin xpecia erkek

Erkek tipi dökülmen varsa
Global Moderator

Oskeee

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2020, 17:43:46 »
Kadınlarda pek yan etki olmaz

Deneyebilirsin xpecia erkek

Erkek tipi dökülmen varsa
Evet erkek tipi dökülme maalesef. Günde kaç tane peki? Solgar 5000 de kullanıyorum

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2020, 19:03:14 »
Xpecia içeriğinde de 2.5 mg biotin var. Üreticinin önerdiği dozaj sabah akşam 1'er adet. Eğer bu şekilde kullanırsanız çok fazla biotin yüklemesi olur. Priorin de var bayanlar için saç köklerinin güçlendirilmesi adına birde perfectil vitamin araştırabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Oskeee

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2020, 19:33:46 »
Xpecia içeriğinde de 2.5 mg biotin var. Üreticinin önerdiği dozaj sabah akşam 1'er adet. Eğer bu şekilde kullanırsanız çok fazla biotin yüklemesi olur. Priorin de var bayanlar için saç köklerinin güçlendirilmesi adına birde perfectil vitamin araştırabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2020, 22:43:02 »
Çok teşekkür ederim

Rica ederim. Ben ilk açtığınız konuyu da gördüm ancak içerik olarak Salvardor nickli arkadaşın benden daha bilgili olduğunu düşünüyorum. Ben genelde kendi adıma başarı yakaladığım takviyeler harici ekstra içerikleri çok araştırmıyorum. Deneme yanılma metodları şeklinde araştırdığım ürünleri kullanıyorum. O yüzden tedaviden bahsettiğiniz yazmadım ancak bana göre sizin beklentilerinizi saç ekimi karşılar. Tedavi desteğininde olması gerekir ama. Benim görüşüm zayıf olan saç telleriniz güçlenir ama boşluklardan yeni saç çıkışları maalesef olmaz gibime geliyor. Bir süre saçlarınızı güçlendirip saç ekimini de araştırmaya devam etmeniz sizin açınızdan doğru bir adım olacağını düşünüyorum. Bahsettiğim takviyeler bayanların kullandığı saç köklerini güçlendirme ve uzatma adına kullanıcak ürünlerdi. Genetik dökülme de faydası olmaz ancak destek amaçlı faydalı olacağını düşündüğüm takviyeler.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2020, 23:26:09 »
xpecia kadın kullanmalısınız .finasterid nasılsa kadınlarda erkek tipide dökülmede olsa faydası olmuyorsa aynı şekilde saw palmettoda kadınlarda işe yaramaz.
benim bildiğim bayanlar için en uygun saç vitamini takviyesi priorin benzeri içeriği olan ürünler.

Oskeee

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2020, 00:00:55 »
xpecia kadın kullanmalısınız .finasterid nasılsa kadınlarda erkek tipide dökülmede olsa faydası olmuyorsa aynı şekilde saw palmettoda kadınlarda işe yaramaz.
benim bildiğim bayanlar için en uygun saç vitamini takviyesi priorin benzeri içeriği olan ürünler.
Ama benim de saç diplerinde yağlanmalar vs var benim de dht baskılayıcı bi şey kullanmam gerekmez mi

Oskeee

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2020, 00:01:59 »
Rica ederim. Ben ilk açtığınız konuyu da gördüm ancak içerik olarak Salvardor nickli arkadaşın benden daha bilgili olduğunu düşünüyorum. Ben genelde kendi adıma başarı yakaladığım takviyeler harici ekstra içerikleri çok araştırmıyorum. Deneme yanılma metodları şeklinde araştırdığım ürünleri kullanıyorum. O yüzden tedaviden bahsettiğiniz yazmadım ancak bana göre sizin beklentilerinizi saç ekimi karşılar. Tedavi desteğininde olması gerekir ama. Benim görüşüm zayıf olan saç telleriniz güçlenir ama boşluklardan yeni saç çıkışları maalesef olmaz gibime geliyor. Bir süre saçlarınızı güçlendirip saç ekimini de araştırmaya devam etmeniz sizin açınızdan doğru bir adım olacağını düşünüyorum. Bahsettiğim takviyeler bayanların kullandığı saç köklerini güçlendirme ve uzatma adına kullanıcak ürünlerdi. Genetik dökülme de faydası olmaz ancak destek amaçlı faydalı olacağını düşündüğüm takviyeler.
Evet ben de öyle düşünüyorum en azından donör bölgeyi canlı tutayım bu tarz takviyelerle

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2020, 00:56:38 »
Bence sizin sorununuz halledilebilir. Sadece destek takviyeler kullanıp varolan zayıf saçlarınızı güçlendirmeniz ve doğru bir merkezde ufak bir sıklaştırma ekimi yaptırmanız gerek. Saç ekimi bayanlar için zor zor, biz bile bir sürü stres yaşıyoruz ekimden sonra ki bekleme aşamalarında. En önemlisi zayıf saçların ekim travması ile birlikte dökülme ya da bir süre dinlenme dönemine girme ihtimalleri var. Bir bayan için inanılmaz zor bir süreç olur bunun farkındayım. Ama mutlu olmak için bazen risk almak gerekir. İlerisi için tüm olumlu/olumsuz değerlendirmeleri yaptıktan sonra mantıklı olduğunu düşündüğünüz sürece risk almak gerekir bence hayatta. Umarım başarı elde ederek bu can sıkıcı durumdan en kısa sürede kurtulursunuz...

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2020, 01:26:54 »

Peki solgar kullanmadan sadece takviye olarak xpecia sabah akşam kullanılsa yine de çok fazla biotin kullanılmış olur mu?
Biotin fazlası idrar ile atılıyor diye biliyorum bi sakıncası olurmu acaba böyle bir durumun?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2020, 04:53:51 »
Peki solgar kullanmadan sadece takviye olarak xpecia sabah akşam kullanılsa yine de çok fazla biotin kullanılmış olur mu?
Biotin fazlası idrar ile atılıyor diye biliyorum bi sakıncası olurmu acaba böyle bir durumun?

Ben kendim de yıllardır 5 mg biotin kullanıyorum. Hanımefendinin 5 mg hali hazırda kullanacakken, sabah ve akşam Xpecia kullanırsa tablet başına 2.5 mg olduğundan günlük 10 mg biotin kullanmasının çok fazla olacağını ifade etmek istedim. Bayanlar normalde 1 mg olarak kullanıyorlar biotini.

Oskeee

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2020, 06:58:26 »
Ben kendim de yıllardır 5 mg biotin kullanıyorum. Hanımefendinin 5 mg hali hazırda kullanacakken, sabah ve akşam Xpecia kullanırsa tablet başına 2.5 mg olduğundan günlük 10 mg biotin kullanmasının çok fazla olacağını ifade etmek istedim. Bayanlar normalde 1 mg olarak kullanıyorlar biotini.
Ama benim vitaminler dışında dht baskılayıcı bi şeye de ihtiyacım var çünkü saç diplerim sürekli yağlanıyor sabah yıkanıp akşamı zor bulduruyorum

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2020, 20:13:22 »
Ama benim vitaminler dışında dht baskılayıcı bi şeye de ihtiyacım var çünkü saç diplerim sürekli yağlanıyor sabah yıkanıp akşamı zor bulduruyorum

İyi bir şampuan ile yağlanmayı azaltma şansınız var. Ben finasterid kullanmadığım dönemde Revita şampuan kullanıyorum yağlanma sorunuma çözüm oluyor. Forum da şampuan konuları var. Araştırıp bilgi alabilirsiniz. Bu arada günlük yıkamalar yapmasam benim de saçlarım aşırı yağlanıyor.

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2020, 20:33:28 »
amerikanın en meşhur saç takviyelerinden biri nutrafol’dür. kadınlar için olan ürününde de saw palmetto bulunuyor.yani kadınlar da böyle içerikli takviyeleri kullanabilir.

Facebook Twitter Instagram