Gönderen Konu: Şu saça bi bakar mısınız .  (Okunma sayısı 1168 defa)

Fugari

• Yeni üye
  • *
Şu saça bi bakar mısınız .
« : 03 Ekim 2020, 14:35:08 »

Merhaba arkadaşlar yaşım 30 , bu saça ne yapabilirim . Kumar oynayıp finastreid + minoxile kombinasyonunu mu denesem , yoksa biraz daha bekleyip saç mı ektirsem ?  Yorumlarınızı bekliyorum psikolojim bozuldu bu yüzden ..

Salvador

• Hero Member
Ynt: Şu saça bi bakar mısınız .
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2020, 16:13:06 »

Merhaba arkadaşlar yaşım 30 , bu saça ne yapabilirim . Kumar oynayıp finastreid + minoxile kombinasyonunu mu denesem , yoksa biraz daha bekleyip saç mı ektirsem ?  Yorumlarınızı bekliyorum psikolojim bozuldu bu yüzden ..
Finastreide başlayın mevcudu güçlendirip ektirin iyi bir sonuç alırsınız eger dökülme halen şiddetli bir şekilde devam etmiyorsa
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2020, 18:40:39 »
Yaş 31 ve saçıma önlem almazsam aynı tepe ortası benim de böyle olacak sanırım ve şakaklardada sorun olur sanırım önlem almazsam eğer. Yana tararken böyle hafiften dalgalı model seyreklik belli olmuyordu lakin arkaya tarandığında(berberin sürdüğü şey de güzel değildi lakin) ortada ki seyreklik baya belli oluyordu fotolarda. Lakin saçımı 0'a vurdum yine, benim oralarda kelleşen bölge yok ama çok fazla tüyleşmiş saç var bakalım onları Proscar 1/4 ve ek tedavilerle kurtarabilecekmiyim

Fugari

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2020, 19:02:18 »
Agresif dökülme evresini atlattığımı düşünüyorum ama tabi yine insan emin olamıyor. Şuan çok fazla dökülmem olduğu söylenemez . Finastreid kullanıp yan etkiden de korkuyorum açıkçası . Ne yapıcağına karar verememek kadar berbar bi durum yok . Bütün yollar dikenli

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2020, 19:08:51 »
Valla ekim için zor bir saç, mevcut saçların zarar görebilir. Minoxa hiç gerek yok finas kullanacaksan. Finas rahat toparlar bu saçı.

Fugari

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2020, 19:58:58 »
Sizce finastreidten yan etki görme ihtimalim nedir bu yaştan sonra ?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2020, 20:01:37 »
Tam minoxidillik saç vallaha finasterid vs boş

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2020, 20:05:44 »
Sizce finastreidten yan etki görme ihtimalim nedir bu yaştan sonra ?
Bize soracağına kullan da gör bence, 2 ay kullanma ile bir şey olmaz. Yan etkilerinin ağır olduğunu düşünürsen bırakırsın, yoksa devam edersin.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2020, 21:35:36 »
Tam minoxidillik saç vallaha finasterid vs boş
İkiside tepe ve arkada iyi de minoxidil ile finasteridi neye göre karşılaştırdınız ayrı mekanizmalı iki etken madde.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Fugari

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2020, 21:37:40 »
Sonnyto kullandın mı hiç finastreid ? Kullandıysan yan etki gördün mü ve yaş kaç ? Cevaplarsan sevinirim , teşekkürler

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2020, 21:59:11 »
İkiside tepe ve arkada iyi de minoxidil ile finasteridi neye göre karşılaştırdınız ayrı mekanizmalı iki etken madde.

Kendin diyorsun hocam ikiside tepede arkada iyi , o zaman yan etki görme riski varken finasteridde neden yan etkisi oldukça cüzi belki hiç olmayan minoxidil kullan demek abes ?

Minoxidil bu saçı çok rahat toparlar 3-4 sene de götürür belki daha fazla zaten yaşta uygun kullanıma .

Bu forumda konazol ve finasterid önerimi oldukça fazla ve sıradan, kıl kökü iltihabı olan adama konazol onerildi bu forumda :) halbuki konazol kullanımı kısıtlı bir şampuan ama her derde deva görülmekte .

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2020, 23:07:20 »
Sonnyto kullandın mı hiç finastreid ? Kullandıysan yan etki gördün mü ve yaş kaç ? Cevaplarsan sevinirim , teşekkürler
Kullandım, daha yeni bıraktım yaş 32 en az 3 sene kullandım. Cinsel isteksizlik ve peniste yumuşama yaptı biraz, ama kullanmayı bırakınca biraz daha toparladı. Şu an Xpecia kullanıyorum, onu da bıraksam eski halime dönerim diye düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram