Gönderen Konu: Genç yaşta saçı gerileyip duranı gördünüz mü?  (Okunma sayısı 772 defa)

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Genç yaşta saçı gerileyip duranı gördünüz mü?
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2020, 23:08:53 »
Dedem. Askerlik fotolarinda, 20 yasinda sanirim. Norwood 2-3 arasi. 55 yaslarinda norwood 3 tu. 70 yasina kadar norwood 3 kaldi. 70-86(vefat ettigi zaman) o sure icinde norwood 6 oldu. Bende iste ona cekerim diye dua ediyorum 😁 kanserden dolayi komoterapide var ama 70 ten sonra belkide o yuzden norwood 6 olmustur. Yanlari ensesi falanda asiri seyreklesmisti.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2020, 23:11:10 »
Dedem. Askerlik fotolarinda, 20 yasinda sanirim. Norwood 2-3 arasi. 55 yaslarinda norwood 3 tu. 70 yasina kadar norwood 3 kaldi. 70-86(vefat ettigi zaman) o sure icinde norwood 6 oldu. Bende iste ona cekerim diye dua ediyorum 😁
Hocam artan hava kirliliği,beslenme tipi falan bizim dönemde daha çok olduğu için bunların ceremesini çekiyormuşuz gibi hissediyorum o zamanlar herkes daha doğal besleniyordu.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2020, 23:13:28 »
Hocam artan hava kirliliği,beslenme tipi falan bizim dönemde daha çok olduğu için bunların ceremesini çekiyormuşuz gibi hissediyorum o zamanlar herkes daha doğal besleniyordu.

Kanka kellik genetik birsey evet fakat eskilere sorarsan kellik genellikle 35-40 yasindan sonra gorulen birseymis gibi dusunuyorlar. Evet genimizde varsa gercekten kel kalacagiz ama 20 li yaslar gibi hatta bazilari 20 yasinda norwood 5 ustu olabiliyor, bu tamamen hava kirliligi ve gdo lu beslenmeden dolayi. Bu etmenlerden dolayi 40 yasinda sacin dokulecegine 25 yasinda dokuluyor. Erken kellik tetikleniyor. En basitinden yedigimiz tavuk bile antibiyotikle dolu.

Bana soracak olursan, eger 40 yasinda kel olacagimi bilsem hic umrumda olmaz. Ama 20 li yaslar... Yuz hattin oturmadigi icin Avatar Aang gibi duruyorsun.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2020, 23:35:23 »
Genetik saglamsa  hiçbir sorun olmaz sadece strest yapma

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2020, 10:09:14 »
Kanka kellik genetik birsey evet fakat eskilere sorarsan kellik genellikle 35-40 yasindan sonra gorulen birseymis gibi dusunuyorlar. Evet genimizde varsa gercekten kel kalacagiz ama 20 li yaslar gibi hatta bazilari 20 yasinda norwood 5 ustu olabiliyor, bu tamamen hava kirliligi ve gdo lu beslenmeden dolayi. Bu etmenlerden dolayi 40 yasinda sacin dokulecegine 25 yasinda dokuluyor. Erken kellik tetikleniyor. En basitinden yedigimiz tavuk bile antibiyotikle dolu.

Bana soracak olursan, eger 40 yasinda kel olacagimi bilsem hic umrumda olmaz. Ama 20 li yaslar... Yuz hattin oturmadigi icin Avatar Aang gibi duruyorsun.
Bunun sebebi gdo veya hava kirliliği degil.Saçların ne kadar dth hormonuna duyarli olup olmaması ile alakalı bir durum.Bazıları genetiksel olarak çok duyarli oldugu için erken yaşta kel kalır.Sebebini beslenmeye veya hava kirliligine atamayiz.Bu süreci belirleyen  etken atalarımızın bize aktardigi genlerdir.Çevresel koşullar sadece uzatmalara oynar.

Facebook Twitter Instagram