Gönderen Konu: NORWOOD KAÇIM? SAÇ EKTİREYİM Mİ?  (Okunma sayısı 3800 defa)

Salvador

• Hero Member
Ynt: NORWOOD KAÇIM? SAÇ EKTİREYİM Mİ?
« Yanıtla #15 : 08 Ekim 2020, 12:18:04 »
Abi kepek değil o egzama ve geçse bile sonradan geri geliyor. Abi bu saçları koruyamam sen bile diyorsun saçın agresif seyreliyor antiandrojen bile belki etki etmeyebilir diye. Diğer abiler de nw5 nw6 diyor ben üni okurken nw 5 nw6 olmayı mı bekliyeyim. Hem nw5 nw6 olunca saç ektirsem ne yazar kötü olur. Protez saç kullanıcam artık yapacak bir şey kalmadı taksitli bir şekilde alırız. Ya zaten saça her ay para veriyorum propecia vs bunun yerine kökten çözüm protez kullanim.
Keyfin bilir sevgili kardeşim ben de artık söz bitti sen kafana göre takıl kendi bildiğini tatbik et

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #16 : 08 Ekim 2020, 18:48:01 »
dostum beyaz eşya mı alıyorsun ne taksidi. kimse sana taksitle protez saç vermez. ayırca protezlik bir kafan yok şu an. ciddi miktarda saçın var protez intihar olur.

Burak06

• Full Member
« Yanıtla #17 : 08 Ekim 2020, 19:03:07 »
Daha 19 yaşındasın.Sacinin gitme korkusuna kaç konu açtın hep cevap verilmesine rağmen.Hem daha protez kullanacak durumun yok.En basta sakin ol.Sampuan olarak sebamed,prozinc plus gibi sampuanları kullan.Gereken tedavileri uygula.En azından saçımı kurtarmak için elimden geleni yaptım de kendine.Yasin 26-27 olur gercekten ekim olmaz.O zaman proteze bakarsın.Sacinin gitmesi psikolojisiyle yanlış kararlar verme.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 30 Ocak 2022, 14:29:21 »
Norwood kaç bu saç? 19 yaşındayım bu şakaklar yeni açılmadı şu an üniversiteye başladım ama 11.sınıftaki fotolarımda bile şakaklarım böyle. Belki daha önce açılmıştır ilerleme olmadı hiç şakaklarda. Bu üstteki dökülmeler ne zaman oldu onu da bilmiyorum. Ben artık bu şakaklara ekim yaptırıp dökülmeyi finasteride ketoral şampuan ve yeşil çay gibi şeylerle kontrol almayı düşünüyorum. 1 sene içinde işe yaramazsa duta başvururum. Bu saç norwood kaç onu söylerseniz sevinirim. Aile durumumu merak eden varsa. Babam norwood 7. Dayılarımdan birinin önü seyrelmiş şakakları açık onun dışında tepesi falan gayet iyi. Diğer dayımın önler ve üstler dökülmüş ama tepe ve donör sağlam. Eğer bu tedaviler dökülmeyi durdurmazsa ve dökülme olursa bu sefer biraz beklerim direkt ektirmem çünkü şakaklar önemliydi benim için onu ektirsem diğer kısımlar dökülse idare ederim yine. Tedavime minoxil ya da dermaroller falan katamıyorum egzamadan dolayı. Başka tedavime ne eklememi önerirsiniz? Psikolojik olarak kötüyüm ondan ekim düşünüyorum. Bu saç norwood kaç? Donörüm iyi mi sizce kaç ekim kaldırabilir?

Saçlarımın durumunu güncellemek istedim. O zamandan beri finasterid kullanıyorum. Bazen 3 gün kullanmıyorum bazen sürekli kullanıyorum ama bayadır kullanıyorum. Bu konuyu açtığımda bana 2 3 senede nw6 olacağım söylenmişti ancak finasterid sayesinde galiba olmayacağım. Bu konuyu açalı 1.5 sene olacak ve üst bölgelerim gayet sağlıklı. Egzama problemi yine var ancak eskisi gibi fazla değil sadece diplerde var. Bu yazıyı uzun tutacağım benim gibi problem yaşayanlar varsa bilgilensin diye. Egzama problemini duşta şampuanla saçımı yıkarken parmak uçlarımla saçlarımın her yerine derin masajlar yaparak çözdüm. Biraz sert yapın masajları. Elinize çok fazla saç gelebilir ama o saçlar zaten zayıf eni sonu dökülecek saçkar cidden o yüzden takmayın. Bu arada hala saç norwood 3. Yani saç çizgisinde bir değişiklik yok ya da belki var ben farketmiyorum bilmiyorum. Ama öyle aşırı büyük bir değişiklik kesinlikle yok hala aynı. Şimdilik size sadece üst bölgeyi atıyorum. 1.sayfadaki üst bölge ile şimdikini karşılaştırın. Bu arada yan etki olarak meni sıvılaşması yaşıyorum ancak ciddi problem olmadığı için takmıyorum. Onun dışında libidom hala çok iyi. Yağlanma vs yok. Depresyon var mı bilmiyorum çünkü ben ilacı kullanmadan önce de depresif biriydim. O yüzden bir şey diyemiyeceğim. Sadece şunu demek istiyorum. 2 3 yıla saçın dökülecek nw6 olacaksın laflarına üzülmeyin. Çünkü bir şekilde tedaviyle oluyor. Bu arada tedavi olarak sadece fin kullanıyorum cidden başka hiçbir şey yok.  Bu arada saçım öncekinden çok daha uzun. Yani bunu da hesaba katın
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 01 Şubat 2022, 04:17:37 »
Yalnız son attığın fotoğraflarda saçın hem uzun hemde açılar hiç net değil. Sanki psikolojik olarak iyi hissedebilmek için yapmışsın. Mevcut durumun ile ilgili bir şey demek mümkün değil
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 04 Şubat 2022, 04:37:25 »
Yalnız son attığın fotoğraflarda saçın hem uzun hemde açılar hiç net değil. Sanki psikolojik olarak iyi hissedebilmek için yapmışsın. Mevcut durumun ile ilgili bir şey demek mümkün değil

Psikolojik olarak iyiyim yani foruma ayda bir iki kez girip çıkıyorum öyle diyeyim size saç olayını tamamen unutuyorum. Ama saçlarım uzun olduğu için bir şey demek mümkün değil konusunda haklı olabilirsiniz zaten ben de yazdım yukarda. Ancak saçlarım ciddi bir dökülme aşamasında olsaydı bu kadar uzamazdı diye düşünüyorum ve saçlar dökülme aşamasında böyle görünmüyor. Farkettiyseniz ilk sayfadaki fotoğrafta saçlar çok cansızlar ancak yukardaki fotoğrafta biraz daha sağlıklı ve canlı duruyorlar. Ben bu fotoğrafı finasterid ile saçınızın dökülmesini belli bir miktar gayet engelleyebileceğinizi gösterdim.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

XkralTr89

• Full Member
« Yanıtla #21 : 17 Kasım 2022, 15:25:05 »
Şu anki durumun nedir aga

XkralTr89

• Full Member
« Yanıtla #22 : 17 Kasım 2022, 15:32:50 »
Saçlarımın durumunu güncellemek istedim. O zamandan beri finasterid kullanıyorum. Bazen 3 gün kullanmıyorum bazen sürekli kullanıyorum ama bayadır kullanıyorum. Bu konuyu açtığımda bana 2 3 senede nw6 olacağım söylenmişti ancak finasterid sayesinde galiba olmayacağım. Bu konuyu açalı 1.5 sene olacak ve üst bölgelerim gayet sağlıklı. Egzama problemi yine var ancak eskisi gibi fazla değil sadece diplerde var. Bu yazıyı uzun tutacağım benim gibi problem yaşayanlar varsa bilgilensin diye. Egzama problemini duşta şampuanla saçımı yıkarken parmak uçlarımla saçlarımın her yerine derin masajlar yaparak çözdüm. Biraz sert yapın masajları. Elinize çok fazla saç gelebilir ama o saçlar zaten zayıf eni sonu dökülecek saçkar cidden o yüzden takmayın. Bu arada hala saç norwood 3. Yani saç çizgisinde bir değişiklik yok ya da belki var ben farketmiyorum bilmiyorum. Ama öyle aşırı büyük bir değişiklik kesinlikle yok hala aynı. Şimdilik size sadece üst bölgeyi atıyorum. 1.sayfadaki üst bölge ile şimdikini karşılaştırın. Bu arada yan etki olarak meni sıvılaşması yaşıyorum ancak ciddi problem olmadığı için takmıyorum. Onun dışında libidom hala çok iyi. Yağlanma vs yok. Depresyon var mı bilmiyorum çünkü ben ilacı kullanmadan önce de depresif biriydim. O yüzden bir şey diyemiyeceğim. Sadece şunu demek istiyorum. 2 3 yıla saçın dökülecek nw6 olacaksın laflarına üzülmeyin. Çünkü bir şekilde tedaviyle oluyor. Bu arada tedavi olarak sadece fin kullanıyorum cidden başka hiçbir şey yok.  Bu arada saçım öncekinden çok daha uzun. Yani bunu da hesaba katın
şu an ki drmun nedir reis

Hollee Selfyee

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 17 Kasım 2022, 17:06:36 »

iş hayatı başlayıp, para kazandığın zaman keserek dökülmesini sağla ki ekim için daha uygun bir nokta oluşsun. tebrik ederim iyi korumuşsun

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2022, 15:32:51 »
saçların gayet iyi druyor dostum baya kalınlaşmış
Global Moderator

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 22 Kasım 2022, 03:40:25 »
saçların gayet iyi druyor dostum baya kalınlaşmış

Yeni yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize arkadaşlar konu bir anda hortlamış :) Son durumu yarın fotoğraflarla paylaşacağım ön çizgiyi vs.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

XkralTr89

• Full Member
« Yanıtla #26 : 06 Aralık 2022, 21:25:19 »
Yeni yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize arkadaşlar konu bir anda hortlamış :) Son durumu yarın fotoğraflarla paylaşacağım ön çizgiyi vs.
son durum nedir

vidci1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 07 Aralık 2022, 00:51:20 »
Bu nedir yahu. Öncelikle finasteride başlıycaksın ekim falan da yaptırma.
Beslenmeni kontrol et anti-inflamatör beslenme nedir bi araştır ve fazla kilon varsa ver. Hergün mutlaka meyve sebze yemiş ol.  Vitamin mineral özellikle D3 vitaminine baktır. Düşükse her ay bi ampül iç mutlaka.
Bir de gün içinde yeterli su iç. Spor yap özellikle kardiyo yap.
uykuna etki eden burun tıkanıklığı horlama vs problemin varsa KBBye git amelyat ol çöz.

Bu egzamayı adam gibi çöz kortizonsa kortizon tablet deltakortilse deltakortil iğneyse iğne krem şampuan ne varsa doktor kontrolünde kullan remisyona ulaş FULL REMİSYONa ulaşmadan bişeye girişme bence.

Kafanda bişeyler kurup durma burdaki tecrübeli insanların ve doktorun sözünü dinle. Yaşın çok genç bu yaşlarda akıl sağlığı bu tip durumlarda paramparça olur dikkat et. Dismorfi olmuşsun daha fazla diretirsen antidepresan kullanman gerekecek.
Bi ton saçın var o şakaklar da yetişkin gösterir kafana takma.

Facebook Twitter Instagram