Gönderen Konu: Dht blokajının sakal bıyık üzerindeki etkisi  (Okunma sayısı 1138 defa)

lich06

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Dht blokajının sakal bıyık üzerindeki etkisi
« : 06 Ekim 2020, 19:39:32 »
Herkese merhaba arkadaşlar
Finasterid saw palmetto vb dht blokerlerinin bıyık sakal üzerindeki olumsuz etkilerini denetimleten varmı? Birkaç yabancı kaynakta okumuştum ama klinik araştırma ya da yan etki kaynaklarında bulamadım. Bilgisi olan bizleri aydınlatırsa sevinirim  |-onayisareti-|

GaMe10

• Hero Member
Ynt: Dht blokajının sakal bıyık üzerindeki etkisi
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2020, 19:48:16 »
3.5 ayı geçti Proscar 1/4 kullanıyorum ve sakalımın kalınlığında sanırım bir değişiklik olmadı lakin sakalkıran bölgelerimde yeni yeni kıllar çıktı boşluklardan bunu emin olmamakla beraber Finasterid'in yaptığını düşünüyorum. Ayrıca yine emin olmamakla beraber sakalımda bir sürü uzamayan kısa kalan tüy şeklinde değil ama yine de sanırım uzamayan sakallar var bunlar yeni mi çıktı emin değilim

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2020, 00:17:28 »
dht nin işlevleri arasında ergenlik döneminden itibaren sakal gelişimide vardır bu mantıktan hareketle finasteridin sakal gelişimine faydası olmaması gerekir.

lich06

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2020, 17:44:38 »
dht nin işlevleri arasında ergenlik döneminden itibaren sakal gelişimide vardır bu mantıktan hareketle finasteridin sakal gelişimine faydası olmaması gerekir.
Aslında benimde söylemek istediğim bu, etkiden kasıt olumsuz etki

lich06

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2020, 17:46:51 »
3.5 ayı geçti Proscar 1/4 kullanıyorum ve sakalımın kalınlığında sanırım bir değişiklik olmadı lakin sakalkıran bölgelerimde yeni yeni kıllar çıktı boşluklardan bunu emin olmamakla beraber Finasterid'in yaptığını düşünüyorum. Ayrıca yine emin olmamakla beraber sakalımda bir sürü uzamayan kısa kalan tüy şeklinde değil ama yine de sanırım uzamayan sakallar var bunlar yeni mi çıktı emin değilim
Yeni çıkışa etkisi olacağını bende sanmıyorum, bende de aynı şekilde uzamayan ama kalın kıllar var uzamama sebebinin dht bolakajı olabilleceğini düşünüyorum, konu biraz daha yeşerirse tecrübe edenlerden bir çıkarım yapbilirz sanırım

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2020, 18:13:46 »
Finasterid kullanırken sakal uzama hızı yavaşlamaıştı bende normalde 2 günde keserim makine ile Fin kullanırken 3-4 güne çıkıyordu bu süre.

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2020, 02:18:36 »
Benim yok civarında bişeydi ama köselikte yok yani 1 yıla yakın oldu fin kullanıyorum sakal çıkmıyor bi türlü birde minox sıkıyorum sakala günde iki kere biraz çıkmaya başladı 3 kutu bitirdim ama heralde sakal için bırakırım bu ilacı sakal çocukluğumdan beri imrendiğim bişey saçımı cok iyi hale getirdi ama sakala acaba bumu etki ediyorda sakalım cıkmıyor

Facebook Twitter Instagram