Gönderen Konu: Saç Diplerinde Acıma ve Agresif Dökülme  (Okunma sayısı 1654 defa)

Buckley

• Yeni üye
  • *
Saç Diplerinde Acıma ve Agresif Dökülme
« : 15 Ekim 2020, 01:39:14 »
Arkadaşlar selamlar,

Son 1 senede, işteki strese ve uykusuzluğa bağlı olarak üstüne bir de pandemi süreciyle beraber çok agresif bir saç dökülmesi yaşadım. (Seborait Dermatitim de var)

Yaklaşık bir ay önce doktora gittim, erkek tipi dökülme dedi. Şampuan olarak Loprox, ilaç olaraksa Androvium 5 verdi. Ben yan etkilerini düşünerek kullanmadım ama o günden bugüne bile inanılmaz bi seyrelme, hacim kaybı yaşadım. Ön taraflarda seyrelme de insanın canını sıkıyor. Ben biraz kabullenmeye başladım ama yine de yavaşlatmak istiyorum. Belki bir doktora daha giderim.

Ama benim şu anki şikayetim saç diplerimin acıması. Dururken zaten hafif acı hissediyorum ancak tararken, saçımın yönünü değiştirirken falan acımalar oluyor.

Benzer problemi yaşayan var mıdır? Bir de doktor tavsiyesi olan varsa çok iyi olur. Bir süre bu başlığı yukarıda tutacağım kaybolmaması adına.

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Saç Diplerinde Acıma ve Agresif Dökülme
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2020, 12:42:03 »
Ne tarafa tariyorsun genelde ve hangi kisim aciyor. Doktorlar genetik dokulmenin agri vs yapmayacagini soyluyor ama bende de var hafif agri sag sakakta. Sacimi saga yatiriyorum.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2020, 15:35:53 »
Benim sol şakak acıyordu resmen. Şu an sol şakağım yok :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2020, 15:50:31 »
Dermatid den kaynaklı olabilir

Ayrıca kök ucu iltihabı da olabilir
Global Moderator

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2020, 23:54:29 »
Arkadaşlar selam,

İş yoğunluğundan dolayı yazamadım. Benim şu an üst tarafın her yeri acıyor desem yeridir. Eskiden sağa yatırırdım, sol şakağım açıldıktan sonra sağa yatırmaya başlamıştım ama diğer taraf da açıldı sol taraf kadar olmasa da.

Ürolojik de problem yaşıyorum aslında. Onla alakalı olabilir mi diye de düşünüyorum. Doktor tavsiyesi olan varsa İstanbul'da çok sevinirim. Detaylı saç incelemesi yapıp test yaptırmak istiyorum. Son gittiğim doktor saçım temiz diye saç diplerime çok bakmamıştı.

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2020, 19:11:06 »
Saç konusunda doktorlarimizin ağzından çıkacak kelime  genetık dökülme aynı sorunu bende yaşıyordum  saç diplerimden sanki biri cımbız ile içine çekiyor gibi ağrı hissediyordum  dökülmesini anladım dökülsün ama bu ağrı nedir  ya uyurken yatakta dökülen saci gorursun vede duş yaparken dökülen saçı görürsün ben hiç dökülen saçımı görmedim  saç dibinde sanki biri kökleri yakıyordu   

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2020, 02:25:59 »
Saç konusunda doktorlarimizin ağzından çıkacak kelime  genetık dökülme aynı sorunu bende yaşıyordum  saç diplerimden sanki biri cımbız ile içine çekiyor gibi ağrı hissediyordum  dökülmesini anladım dökülsün ama bu ağrı nedir  ya uyurken yatakta dökülen saci gorursun vede duş yaparken dökülen saçı görürsün ben hiç dökülen saçımı görmedim  saç dibinde sanki biri kökleri yakıyordu

Vallahi bu cilt doktorlarının klasik tavrından bıktım. Dünyanın en boş beleş doktorluğu cildiye olabilir. Zaten bu yüzden de puanı yüksek sanırım. Gelen hastaya genetik diyip geçmek o kadar kolay ki. Biz de biliyoruz bunun bi çözümünün olmadığını da, belki başka bir sebebi olabilir. Araştırmadan etmeden genetik diyip geçmek aşırı gıcık ediyor beni.

Bu ara benim saç diplerinde yanmam devam ediyor. Dökülme ve açılma da aşırı fazlalaştı. Ve maalesef çirkin bi seyrelme var. Gerçekten ilgilenecek bir doktora görünmek istiyorum.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2020, 06:49:57 »
Bilinen tedavileri daha önce denediniz mi ? Finasterid ya da dutasterid, minoxidil, dermaroller ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2020, 08:37:04 »
Vallahi bu cilt doktorlarının klasik tavrından bıktım. Dünyanın en boş beleş doktorluğu cildiye olabilir. Zaten bu yüzden de puanı yüksek sanırım. Gelen hastaya genetik diyip geçmek o kadar kolay ki. Biz de biliyoruz bunun bi çözümünün olmadığını da, belki başka bir sebebi olabilir. Araştırmadan etmeden genetik diyip geçmek aşırı gıcık ediyor beni.

Bu ara benim saç diplerinde yanmam devam ediyor. Dökülme ve açılma da aşırı fazlalaştı. Ve maalesef çirkin bi seyrelme var. Gerçekten ilgilenecek bir doktora görünmek istiyorum.
Ilgilenecek doktor yön en fazla diyeceği vitamincımbızlık :) saç dökülmesi tıbbi olarak kesin  bir bilgiye sahip değildir kesin olduğu genetik dökülme başka bir açıklama bekleme  doğada  erkekler her zaman  saçlıdır bu hayvanlar aleminde de böyledir insanlar aleminde tam terzi

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2020, 09:48:28 »
Arkadaşlar selamlar,

Son 1 senede, işteki strese ve uykusuzluğa bağlı olarak üstüne bir de pandemi süreciyle beraber çok agresif bir saç dökülmesi yaşadım. (Seborait Dermatitim de var)

Yaklaşık bir ay önce doktora gittim, erkek tipi dökülme dedi. Şampuan olarak Loprox, ilaç olaraksa Androvium 5 verdi. Ben yan etkilerini düşünerek kullanmadım ama o günden bugüne bile inanılmaz bi seyrelme, hacim kaybı yaşadım. Ön taraflarda seyrelme de insanın canını sıkıyor. Ben biraz kabullenmeye başladım ama yine de yavaşlatmak istiyorum. Belki bir doktora daha giderim.

Ama benim şu anki şikayetim saç diplerimin acıması. Dururken zaten hafif acı hissediyorum ancak tararken, saçımın yönünü değiştirirken falan acımalar oluyor.

Benzer problemi yaşayan var mıdır? Bir de doktor tavsiyesi olan varsa çok iyi olur. Bir süre bu başlığı yukarıda tutacağım kaybolmaması adına.

Saç kökleri inflamasyondan dolayı acır genelde. İnflamasyonun da birçok sebebi olabilir. Bunlardan birisi genetik dökülmedir. Vücutta inflamasyonu arttıran şeyler şekerli gıdalardır. Yeşil çay da inflamasyonu azaltır.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2020, 18:33:43 »
Saç kökleri inflamasyondan dolayı acır genelde. İnflamasyonun da birçok sebebi olabilir. Bunlardan birisi genetik dökülmedir. Vücutta inflamasyonu arttıran şeyler şekerli gıdalardır. Yeşil çay da inflamasyonu azaltır.

Hocam yanıt için teşekkürler. Yeşil çaya başlamıştım zaten ama düzenli içmeyi deneyip şekeri hayatımdan tamamen çıkarmam gerekecek o zaman. Ben genetik dökülme yaşayacağımı liseden beri biliyordum da bu son 1 sene kabus gibiydi dökülme açısından. En azından 35'lere kadar idare etsem yeterdi benim için ama sanırım önünü alamayacağım.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2020, 18:47:31 »
Forumdaki tedavilere göz atın geciktirme şansınız var hocam ayrıca rica ederim
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2020, 17:23:45 »
Bugün farklı bir doktora gittim. Erkek tipinin yanında akut dökülmenin de olabileceğini söyledi. Sonunda birini saçlarımın anormal döküldüğüne ikna edebildim. Stresten, enfeksiyondan, üzüntüden vs olabilir dedi. Yoğun stres yaşıyorum ancak diplerde acıma yapacağını ben pek sanmıyorum. Enfoksiyonel bişi olması kuvvetle muhtemel.

Hexbringer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Kasım 2020, 08:07:14 »
Benimde saç diplerim şakaklarım kafamın ortası yanlar ense her tarafımda bu batma olayı mevcut yaklaşık 1 senedir.Ve kötü tarafı inanılmaz agresif bir dökülme yaşadım bu alanlarda.

Facebook Twitter Instagram