Gönderen Konu: 640 bin liraya sıfır bmw 320 i almayı düşünüyorum. Sizce iyi bir tercih mi?  (Okunma sayısı 684 defa)

Ahmet28

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar böyle bir konu açma konusunda tereddüt ettim lakin her konu hakkında soru sorulabilir diye bir açıklama gördüm o sebeple soruyorum. 3 yıl önce hissemiz olan bir arsayı müteahhite verdik ve arsada lüks bir site inşa edildi. Bizim aileye 2 tane 2+1 daire verilecek. 28 katlı bir bina ve site içinde, özellik olarak kapalı otoparkından tutun yüzme havuzu gibi bir çok özelliği var aslında şimdilerde rezidans diyorlar böyle yapılara ama neyse çok alışkın olmadığım bir kelime. 2 ay içinde tapu alacağız. Bir tanesini babam bana verecek ama ben Tapu almadan hiç masraf etmeden satmak istiyorum. Babam bu konuya okey veriyor. 650 bin lira paraya en son bırakacağım. Hem lüks bir araba hevesimin olması hemde arabaların çok hızlı değerlenmesinden ötürü bir araba almayı çok istiyorum. Ölümlü dünya bir kerede lüks arabaya ben biniyim diyorum sıkılınca üstüne kar payını koyar satarım nasıl olsa. Sonrasına bakarım. Bu arada ailemin evi var ve onlarla yaşıyorum. Kirada değilim. Öncelikle audiyi yıllardan beri sevmem ve Mercedes C serisini beğenmiyorum c serisi 2014 yılından beri aynı kasayı üretiyor ve  herkeste var. 2019 da Makyaj görmüş ama sadece far grubu makyaj görmüş. Sonra W213 kasa e serisi de c kasaya benziyor ama daha pahalı ve daha sonra çıkmış olmasından dolayı çoğu kişide yok. Bu kasa olabilir lakin 650 bine ancak 2016 model ve km si 100 bin civarı araçlar alabiliyorum. 3 senede ben binsem araba 7 yaşında ve tahmini 150 bin km de olacak. Bu paraya sıfır olarak 3.20i first edition luxury line araç alabilirim. Bu araç sıfır olur ve 2019 yılında piyasaya çıkmasından dolayı yüzü çok yeni ve herkeste yok. Ayrıca satarken ilk sahibi olmam ve muhtemelen de hatasız olursa daha iyi fiyata ve kısa sürede satılacağını umuyorum. Sizce en mantıklı seçim bu olabilir mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ben o parayı o arabaya vermezdim.

Ve şu an çok gereksiz bir piyasa bence şu an düşünme. Şu an nakit değerli

Pandemi öncesi o paraya 911 turbo alınıyordu

Bir tavsiye de buluna bilirim

Eski kasa beyaz q7 jeep yarı fiyatına alırsın süper bir arama temiz km si az ben satmıştım 66 bin km de süper bir arabaydı. Pişman oldum.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2020, 15:19:29 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Ahmet28

• Yeni üye
  • *
Ben o parayı o arabaya vermezdim.

Ve şu an çok gereksiz bir piyasa bence şu an düşünme. Şu an nakit değerli

Pandemi öncesi o paraya 911 turbo alınıyordu

Bir tavsiye de buluna bilirim

Eski kasa beyaz q7 jeep yarı fiyatına alırsın süper bir arama temiz km si az ben satmıştım 66 bin km de süper bir arabaydı. Pişman oldum.

Hocam çok teşekkür ederim tecrübelerini ve fikirlerini paylaştığın için.

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
Şu dönemde değil sıfır araba almak, araba almak mantıklı değil ama fiyatların sürekli yükselme endişesiyle alsak mı acaba diye düşünmeden de edemiyoruz. beklemek mi gerekir oda belli değil, çünkü ülkemizin gündemi çok dinamik. fiyatlar sürekli değişebiliyor.

O para eder mi etmez mi ayrı bir konu fakat  ; 303 bin tl ye polo 500 bin tl ye passat alınabilen bir ülkede o fiyata 320 i almak en mantıklısı.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ev alıp kiraya ver. Araba çok lazımsa da uygun fiyatlı bir model al. Diğer türlü saçma geliyor açıkçası.

Siddhartha

• Hero Member
O paraya ben burda mercedes S 550 aliyorum saka gibi
Yada iki tane E300 veya 3 tane C300
Yada 3 tane bmw 330 :)
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2020, 16:57:06 Gönderen: Siddhartha »
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Sea

• Full Member
40.yıl 320i motorlu temiz bir f30 kalan parayla güzel bir daire almak daha güzel bir kombinasyon olur. illa yenisi derseniz de alın gitsin g20 kasayı bayiden.o parayı hak eder mi o ayrı konu .fakat herşeye para odaklı bakmamak lazım.sizi mutlu edecek şey bayi çıkışlı bmw ise para ikinci plan olsun.kaldı ki kolay para.cok düşünmek yersiz olur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bence daireni satma araba dediğin 4/5 sene kapıya sokaga bırakıyorsun.
Hevesi değil geleceğini düşün derim.

Ver kiraya evini ayda kiran gelsin daha mantıklı
Global Moderator

Burkinho

• Hero Member
Bence daireni satma araba dediğin 4/5 sene kapıya sokaga bırakıyorsun.
Hevesi değil geleceğini düşün derim.

Ver kiraya evini ayda kiran gelsin daha mantıklı

Hintell aynı memur gibi düşünüyorsun :)

Arabayı al 1 -2 yıl gez toz, kaskonun iyisinden yaptır.Sonra satıp o evi istersen geri al , artan parayıda yeriz forumca.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hintell aynı memur gibi düşünüyorsun :)

Arabayı al 1 -2 yıl gez toz, kaskonun iyisinden yaptır.Sonra satıp o evi istersen geri al , artan parayıda yeriz forumca.

Araba için 1 dikiki ağaaç kesilmez
Zamanında bina fiyatına araba alıp bina almayan babalara hepimiz şahit olmuşuzdur
Şimdi devir değişti bu arabalar çok kişinin zamanında alıp şu an ferah içinde yaşamasına engel olmuştur kahrolsun arabalar😂
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram