Gönderen Konu: Sakal ekiminde nekroz ihtimali?  (Okunma sayısı 793 defa)

Tulpar

• Jr. Member
  • **
Sakal ekiminde nekroz ihtimali?
« : 21 Ekim 2020, 21:14:29 »
Herkese merhabalar. Sakal ektirmeyi düşünüyorum ve Bütün araştırmalarımın sonunda 2000 greft civarı sakal ekimi yapılabiliyor. Benim aklıma takılan sorulardan bitaneside tabiki nekroz.Görüştüğüm Şaç ekim uzmanları ( dr değiller )sakal ekiminde nekroz olma ihtimali sıfır dediler. Bu konuda bilgisi olan var mi acaba?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Sakal ekiminde nekroz ihtimali?
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2020, 21:21:58 »
Olabilir ama ben denk gelmedim çok düşük ihtimal
Global Moderator

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2020, 00:40:57 »
Sakal bölgesi kafa derisine göre iyileşmesi ve travmayı tolore etmesi bakımından çok daha iyi olduĞu için nekroz olmaz hocam bence.

Sea

• Full Member
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2020, 00:52:48 »
 Nekroz olup olmayacağının garantisini kimse veremez ki.

Tulpar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2020, 15:50:08 »
Yüz bölgesi kafaya göre kan akışının daha hızlı ve yoğun olduğu bir bölge olduğu için sanırım

Sea

• Full Member
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2020, 16:37:16 »
Sac ekimlerinde nekrozdaki asıl mesele travmatik alanin genişliği ile alakalı. Vucut kafadaki geniş travmatize alanın rejenerasyonunu tolere edemediği durumda   kanlanmanin yetersiz kalması veya enfeksiyona bağlı nekroz gelişir . Diğer yandan sakal ekiminde  travmatize alanlar nispeten daha küçük old. Için daha tolere edilebilir olur ve nekroz oluşma ihtimali düşer  ;) hangi vücudun hangi travmatize alanı hangi oranda tolere edip etmeyeceğini bilmek mümkün olmadığından nekroz olmayacak diyebilmek güven özveri ve tecrübe ister. :D

Tulpar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2020, 17:25:38 »
Sac ekimlerinde nekrozdaki asıl mesele travmatik alanin genişliği ile alakalı. Vucut kafadaki geniş travmatize alanın rejenerasyonunu tolere edemediği durumda   kanlanmanin yetersiz kalması veya enfeksiyona bağlı nekroz gelişir . Diğer yandan sakal ekiminde  travmatize alanlar nispeten daha küçük old. Için daha tolere edilebilir olur ve nekroz oluşma ihtimali düşer  ;) hangi vücudun hangi travmatize alanı hangi oranda tolere edip etmeyeceğini bilmek mümkün olmadığından nekroz olmayacak diyebilmek güven özveri ve tecrübe ister. :D

Benim vücudun yara iyileştirme şekli biraz değişik olduğu için bu soruyu sorma gereksinimi duydum.Sende iyi açıklamışsın eyv ustam :)

Facebook Twitter Instagram