Gönderen Konu: 22 Yaşında Kel Kalmak İstemeyen Bana Tavsiyeler  (Okunma sayısı 4036 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: 22 Yaşında Kel Kalmak İstemeyen Bana Tavsiyeler
« Yanıtla #15 : 26 Ekim 2020, 10:11:54 »
Teşekkür ederim hocam ilginiz için. Sizin bilgilerinizde yazan Remolent Forte Plus hakkında ne düşünüyorsunuz? Saç koruması için ideal midir hocam?

Sadece saç dökülmemi durdurdu.Bitsin evocapile geçicem.Korumak istiyorsan ideal.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #16 : 26 Ekim 2020, 18:47:49 »
Sadece saç dökülmemi durdurdu.Bitsin evocapile geçicem.Korumak istiyorsan ideal.
Teşekkürler şimdi xpecia ve dermaroller siparişi verecem inşallah faydasını görürüm.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 26 Ekim 2020, 18:59:51 »
Teşekkürler şimdi xpecia ve dermaroller siparişi verecem inşallah faydasını görürüm.

Umarım görürsün.Dermarollerı nasıl alcağını biliyormusun? 0.5mm olucak.Fazlası acıtır.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 26 Ekim 2020, 20:44:06 »
Umarım görürsün.Dermarollerı nasıl alcağını biliyormusun? 0.5mm olucak.Fazlası acıtır.
Evet 1 tane buldum titanyum uçlu 540 iğneli 0.5 mm olanı alacaktım ben de.Az önce evde keçiboynuzu buldum onların tozunu çıkartıp süt ile karışım yapmayı filan düşünüyorum.Yeşil çay ve kabak çekirdeği gibi şeyler alacam alışverişe çıkınca.Baya kapsamlı bir alışverişim var bu hafta :D
Bir de şampuan için prozinc plus almayı düşünüyordum ama içinde sls paraben yoktur gibi şeyler göremedim o yüzden yeniden araştırıyorum.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 26 Ekim 2020, 20:54:21 »
Evet 1 tane buldum titanyum uçlu 540 iğneli 0.5 mm olanı alacaktım ben de.Az önce evde keçiboynuzu buldum onların tozunu çıkartıp süt ile karışım yapmayı filan düşünüyorum.Yeşil çay ve kabak çekirdeği gibi şeyler alacam alışverişe çıkınca.Baya kapsamlı bir alışverişim var bu hafta :D
Bir de şampuan için prozinc plus almayı düşünüyordum ama içinde sls paraben yoktur gibi şeyler göremedim o yüzden yeniden araştırıyorum.

Hadi bakalım inşallah saçlarını korursun.Prozincte sls var.Ama ben o şampuanı beğenemedim.Fazla kurutuyor, matlaştırıyor ve cılızlaştırıyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 26 Ekim 2020, 20:59:17 »
Hadi bakalım inşallah saçlarını korursun.Prozincte sls var.Ama ben o şampuanı beğenemedim.Fazla kurutuyor, matlaştırıyor ve cılızlaştırıyor.
Benim saçım yıkandıktan 1 gün sonra baya yağlanıyor neden böyle hiç anlamış değilim sanki 3 gündür yıkanmıyor gibi görünüyor.
Hocam bir de merak ettiğim bir şey var xpecia kullanmaya başlayınca başka bir ek takviye almaya gerek var mı? Biotin, keratin ya da kolajen gibi.
Benim b12, d vitamini ve folik asit değerlerim düşük çıkmıştı baya.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 26 Ekim 2020, 21:37:07 »
Benim saçım yıkandıktan 1 gün sonra baya yağlanıyor neden böyle hiç anlamış değilim sanki 3 gündür yıkanmıyor gibi görünüyor.
Hocam bir de merak ettiğim bir şey var xpecia kullanmaya başlayınca başka bir ek takviye almaya gerek var mı? Biotin, keratin ya da kolajen gibi.
Benim b12, d vitamini ve folik asit değerlerim düşük çıkmıştı baya.

Folik asit var içinde o dökülmeye sebep olabilir.B12 ve d keza öyle.Onları ayrı alabilirsin.Prozinc o zmn sana iy gelir yağı bayağı alıyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 28 Ekim 2020, 19:01:33 »
Folik asit var içinde o dökülmeye sebep olabilir.B12 ve d keza öyle.Onları ayrı alabilirsin.Prozinc o zmn sana iy gelir yağı bayağı alıyor.
Hocam xpecia yerine kerozan aldım.İçeriği daha çok tatmin etti, eğer bu fayda etmez ise finasterid kullanmayı düşünüyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 01 Kasım 2020, 01:48:20 »
Merhaba son 2-3 gündür bir çok konuda araştırma okuyorum bu siteyi de 2-3 gündür takip ediyorum. Saç tipim nw2 şeklinde. Bugün kan tahlili sonuçlarımı aldım testosteron oranım 150-750 referans aralığından 561 çıkmış. B12 vitaminim 214-914 referans aralığından 193 çıkmış. Merak ettiğim bir sürü soru var bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?
1-Testosteron ile Dht'nin bir bağı var mı yani Testosteron oranım normal çıktığına göre benim saç dökülmem dht kaynaklı değil mi? Çünkü finasterid kullanmayı düşünüyordum testosteronum normal çıkınca aklım karıştı.
2-Finasterid tarzı ilacı doktor eşliğinde kullanmak için ne yapmam gerek? Hastanenin hangi bölümüne başvurmalıyım üroloji mi yoksa cildiye mi?
3-Mevcut saçımı korumak için ne tür şeyler yapmalıyım, ne tür takviyeler almalıyım (biotin, b12, dermaroller) ?

Son 2-3 aydır aynaya bakamaz oldum psikolojim bitik bir halde.

Brocum geçmiş olsun.

Geçtiğimiz ay kan tahlili yaptırdım. Benim de B12 değerim 130-150 gibi birşey çıktı. Doktor 15 iğne yazdı. 5 tanesi gün aşırı, ikinci 5 haftada bir , kalanlar ise ayda1 şeklinde. D vitaminim de yerlerde çıkmıştı onun için de devit kullandım. Birkaç ay sonra kontrole gideceğim.

B12 için alt limit değerler 200-800 deniyor ama internette bazı yazılarda, alt sınır 200 ün bile çok düşük olduğu söyleniyor. İdealin en az 500 ler olduğunu okumuştum.

Aslında iyi besleniorum eksiklik yoktur diye düşünmemek gerektiği, vücutta depolanan bir vitamin olduğu için son birkaç yıldaki beslenmenin, yetersiz alımın bir sonucu olarak, vücut depoların tükenmesi söz konusu olabiliyormuş. Bunu da ek bilgi olarak vermiş olayım.

Özetle,
B12 ve d vitaminin saç dökülmesinde önemli olduğusöyleniyor. Tabi benim dökülmem çok daha agresif vitaminden şunun bunun eksikliğinden olabilecek kadar hafif değil yani. Ama senin ki hafiftir belki bunlardan kaynaklıdır.

Saç durumunı bilmiyorum ama finas, dutas öncesi iyi araştır. Düzenli hormon tahlillerini yaptır. Riskleri yüksek, iyi araştır.

Amaa hepsinden önce vücudunun tüm eksiklerini yerine koymanı, olması gereken seviyelere çıkartmanı öneririm.

Facebook Twitter Instagram