Gönderen Konu: 30 Ekim 2020 Asuman Hair Transplant /FUE 3500 Greft Yaş: 27  (Okunma sayısı 4242 defa)

Wassal

• Yeni üye
  • *
Merhaba Arkadaşlar,

30 Ekim tarihinde Asuman Hanıma ekimimi gerçekleştirdim.

Sapphire FUE methodu ile PRP destekli bir ekim yapıldı.  Ön bölgeye 3500 Greft ekim yapıldı, vertex şuan için sağlıklı görüldüğünden vertex'e bir ekim yapılmadı.

Tüm operasyon 10 saat'e yakın sürdü. Başlangıç olarak sabah 8'de kan testi ile başladık. Ardından örnek greft alımı yapıldı, ve greftler incelendi. Asuman Hanım kanal açım işlemine geçti. Başlangıçta Ön bölge+Vertex'de sıklaştırma olarak konuşmuştuk fakat Ekim sırasında vertex'in sağlıklı olduğunu, buraya kanal açmanın riskli olduğundan bahsettiği için olası bir dökülme olursa 2. ekime kısmet dedik.  Kanal işlemi dışında greft'lerin alımı ve ekimi işlemini genç bir ekibi var. Benim seansımda Sinem Hanım, Dilara Hanım ve Enes Bey destek oldular. Enes Bey Dilara hanımla ara ara yer değiştirip, diğer hastaya destek oldu.

Ekim tamamlandıktan sonra 3'lü 50 greft Asuman Hanım'a ayrıldı, Asuman Hanım hem ön çizgi de hem de şakaklarda düzeltme yaptı.

Operasyondan bir gün sonra bandajlar çıkarıldı ve ilk yıkama yapıldı. Baticon uygunlandı.

İlaç olarak aşağıdaki llaçlar verildi. Operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşıyorum. 1 yıllık süreci buradan paylaşmayı planlıyorum.

Xpecia - Sabah- Akşam 1 Kez
Agumentin Sabah Akşam 1 Kez
Coraspin Günde 1 Kez
Prednol Sabah Akşam 1 Kez
Apolexy 20 gün sonra Sabah-Akşam 5 doz
Fito Krem Sabah Akşam Donör bölgeye sürülüyorum.
Bepanthen Losyon 7. günden sonra başlanacak.
Baticon ilk 4 gün sabah akşam ekim yapılan bölgeye sürülecek.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Wassal

• Yeni üye
  • *
Ynt: 30 Ekim AsumanHair / 3500 Greft Yaş: 27
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2020, 00:09:05 »
Maximum 5 fotoğraf eklenmesine izin verdiği için ekim sonrası fotoğrafları buradan paylaşıyorum.  Donor alanın fotoğrafını çekemedim, çekim için destek aldıktan sonra ayrıca paylaşacağım.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2020, 00:15:10 »
Wassal, Kardeşim saç durumu iyiymiş zaten, ön çizgi için En doğru merkezi seçmişsin, hayırlı olmasını Dilerim, resimler çok net değil ama, Zaten Asuman hanımın artık klasik ekimlerinden biri olduğunu biliyoruz, süreç sonunda işini görür, İyi süreçler, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2020, 00:16:14 »
Geçmiş olsun  temiz  Ekim  planlama  çok güzel  olmuş  ..

alastor

• Full Member
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2020, 00:16:49 »
Hayırlı olsun hocam açıklık benimki gibi ön bölgede ve şakaklarda olmuş sizin de. Çok bilgili değilimdir ama mevcut saçlar çok iyi görünüyor. Sonuca olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Asuman hanımın ön çizgi planlaması da yine kusursuz. Bol şans:)

Wassal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2020, 00:25:56 »
Wassal, Kardeşim saç durumu iyiymiş zaten, ön çizgi için En doğru merkezi seçmişsin, hayırlı olmasını Dilerim, resimler çok net değil ama, Zaten Asuman hanımın artık klasik ekimlerinden biri olduğunu biliyoruz, süreç sonunda işini görür, İyi süreçler, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)

Şuan da yalnız olduğum için fotoğraf çekimlerinde zorlandım, yarın gün içinde hem donor hem de ön bölgenin daha net fotoğraflarını paylaşacağım. Teşekkürler.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2020, 03:17:58 »
Cok guzel temiz ekim. Hayirli olsun
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

tosunpasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2020, 10:37:25 »
Hayırlı olsun. Asuman Hanımı seçmekle güzel bir tercih yapmışsın. Prednol'u kaç gün kullanacaksın?

Wassal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2020, 16:01:46 »
Merhaba,

Prednol'u 4 gün boyunca sabah akşam kullanacağım. Dünkü fotoğraflar net değildi yıkama sonrası fotoğrafları tekrardan paylaşıyorum. Sağ tarafta bir yara oluşumu tespit ettim. Endişe etmem gereken bir şey midir? 1. fotograf yakından çekimi, 3. fotoğraf uzaktan çekim, sağ tarafa zoom yapabilirsiniz.

Teşekkürler

dacht

• Full Member
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2020, 16:05:16 »
Hayırlı uğurlu olsun hocam, bi sorun yok gibi geliyor bana ama tecrübeli arkadaşlar yorum yapsa daha iyi olur
Saç ekim sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17042.0

Takviyeler:
Xpecia 2 adet/gün
Hardline Vitamin Mineral Tablet 1 adet/gün
Arginine 2,5 gr/gün

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2020, 16:17:22 »
Hayırlı olsun.prp destekli derken hangi aşamada yapıldı acaba ? Ekim esnasındamı yapıldı kardeşim.

Wassal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2020, 18:16:17 »
Hayırlı olsun.prp destekli derken hangi aşamada yapıldı acaba ? Ekim esnasındamı yapıldı kardeşim.

Ekim bittikten sonra yapıldı.

asewes

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2020, 20:01:19 »
Ekim kardeşiyiz demek aynı günmüş ekim prp en son enis bey bana da  yaptığını söyledi en son kafama iğne ile birşeyler yaptı ama kan alması gerekmiyormu önce pek bilgim yok bana batikon sürün demediler duruma göremi öneriyorlar acaba verdikleri ilaçlardada yok
Saç ekimim Asuman Hair 4500 greft 30.10.2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16815.0
Kullandığım takviyeler Xpecia, Solgar Biotin 1000mg , Sawpoo Şampuan, Alopexy t sprey

Wassal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2020, 22:34:45 »
Ekim kardeşiyiz demek aynı günmüş ekim prp en son enis bey bana da  yaptığını söyledi en son kafama iğne ile birşeyler yaptı ama kan alması gerekmiyormu önce pek bilgim yok bana batikon sürün demediler duruma göremi öneriyorlar acaba verdikleri ilaçlardada yok

Forumda denk gelmemiz çok güzel oldu. Aynı süreçleri umarım beraber sıkıntısız atlatacağız. Sabah kan almadılar mı senden ekim öncesi? Eğer aldılarsa o kan ile yapıyorlar. Bana verdikleri ilaçlarda da baticon yoktu, ertesi gün yıkamaya gittiğimde rabiya hanım baticonladı. Asuman hanım ise zararı olmayacağı ilk 4 gün baticon ile ekim bölgesini temizleyebileceğimi iletti.

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 30 Ekim 2020 Asuman Hair Transplant /FUE 3500 Greft Yaş: 27
« Yanıtla #14 : 01 Kasım 2020, 22:55:16 »
Dostum açıklığın aynı benim ki gibi ekimin temiz olmuş bol bol foto. paylaş bizledi bilgilendir konunun sıkı takipçisiyiz ona göre şimdiden hayırlı olsun ..
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

Facebook Twitter Instagram