Gönderen Konu: Sac ekim öncesi Fina mantiklimi?  (Okunma sayısı 1006 defa)

Dionx

• Full Member
Sac ekim öncesi Fina mantiklimi?
« : 30 Ekim 2020, 23:36:34 »
Iyi günler arkadaslar. Uzun zamandir siteyi takip ediyorum. Sayenizde gercekten cok degirli bilgiler edindim. Mesela Fina diye bir ilacin oldugunu bile sizin sayenizde ögrendim ;D sorumda bununla ilgili: sizde sac ektirmeden önce Fina kullanmak mantiklimi yoksa birakiyim da dökülenlen dökülsün öylemi ektiriyim? Ve Ekilen saci korumak icin yillarca fina kullanmak mi gerne?

Spencer

• Hero Member
Ynt: Sac ekim öncesi Fina mantiklimi?
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2020, 06:06:19 »
Ekimden önce finasterid kullanmak mantıklı, saçında aşırı seyrelme veya dökülme varsa dahi donör bölgedeki saç telleri daha kalın ve güçlü hale getireceği için ekimden alacağın fayda artar ancak yan etkileri de gözardı etmemen gerek, bu konuda en iyi kararı sen vereceksin. Eğer aşırı dökülme veya seyrelme yoksa finasterid kullanarak ekime dahi ihtiyacın kalmayabilir. Finasterid ve minoksidil birlikte kullanımı ise sana en iyi sonucu verecektir. Daha net yorum yapabilmek adına yaşını belirtmende ve mevcut saçının -Donör bölgesi dahil- fotoğrafını atman gerekir.

Evet yaşın 40 üstü değilse mevcut ve ekilen saçlarını korumak için finasterid kullanmak zorundasın.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2020, 06:13:30 »
Yasina, sacina basina gore degisir durum:)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2020, 07:46:13 »
Yasim 29, Fön Ile falan kapansada seyrelmeler ilerledi baya. Ekilen saclari korumak derken? Yani ekilen sacinda dökülme ihtimali varmi ilacsiz?
  • Yaşınız 30

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2020, 08:26:14 »
Saçının fotoğrafını ekle
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2020, 11:27:08 »
Saçının fotoğrafını ekle

Aksama eklerim hocam
  • Yaşınız 30

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2020, 11:31:09 »
Almanyada Propecianin daha ekonomik alternatifi olarak resimdeki ilaci (Finasterid ratiopharm) satiyorlar. Sizce etkide fark edermi? Propecianin fiyati almanyada 150 Euro - digerinin 90 Euro.

• Yaşınız 30

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2020, 13:30:36 »
Almanyada Propecianin daha ekonomik alternatifi olarak resimdeki ilaci (Finasterid ratiopharm) satiyorlar. Sizce etkide fark edermi? Propecianin fiyati almanyada 150 Euro - digerinin 90 Euro.

Farketmez hocam. 1mg finasterid olması yeterli.

Daha da ucuza gelebilecek şöyle bir yöntem var, proscar isimli bir ilaç var, tabi Almanya’da var mıdır bilmiyorum. 5mg finas içermekte. Bunun 1 tabletini 4’e veya 5’e bölerek kullanabilirsiniz. Türkiyede eczaneden reçetesiz alabiliyoruz proscarı.

Örneğin burada propecia 1 mg (28 tablet) 220 lira falan. Proscar 5mg (28 tablet) ise 30-35 lira falan.

Hele ki Türkiyeden alırsanız sizin için sudan ucuza gelir :)

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2020, 18:04:02 »
Farketmez hocam. 1mg finasterid olması yeterli.

Daha da ucuza gelebilecek şöyle bir yöntem var, proscar isimli bir ilaç var, tabi Almanya’da var mıdır bilmiyorum. 5mg finas içermekte. Bunun 1 tabletini 4’e veya 5’e bölerek kullanabilirsiniz. Türkiyede eczaneden reçetesiz alabiliyoruz proscarı.

Örneğin burada propecia 1 mg (28 tablet) 220 lira falan. Proscar 5mg (28 tablet) ise 30-35 lira falan.

Hele ki Türkiyeden alırsanız sizin için sudan ucuza gelir :)

Cok Sagol kardesim. Proscar varmis, Ousmane onu aliyim, 4e bölerim.
  • Yaşınız 30

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2020, 13:41:17 »
Forumda bir kac yerde Finas ön cizgiyi daha da fazla döküyor diye bisey okudum. Gercekten öyle bisey varmi?
  • Yaşınız 30

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2020, 14:52:55 »
Öyle bir şey yok sadece ön bölgemiz daha hassas atiyorum genetikte norwood 3 olmak varsa finasterid sizi norwood 2 yapar bence. Ama genetikte norwood 7 varsa finasterid sizi norwood 2 tutamaz

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2020, 17:22:14 »
Forumda bir kac yerde Finas ön cizgiyi daha da fazla döküyor diye bisey okudum. Gercekten öyle bisey varmi?

Öyle diyenler de var. Ama aksine misal aşağıdaki linkteki arkadaşın gelişimini bakınca tam tersi önde muazzam gelişme sağlayan durumlar da olabiliyor.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17066.0

Genelleme yapmak yanlış sanki, her dökülme tipi, her bünyenin ilaca verdiği tepki çok farklı oluyor.

saçekimikullanıcı

• Full Member
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2020, 20:58:42 »
Genelde finansı ekimden 1 sene önce kullanmak gerekli diye çok söyleyen oldu. Bana mantıklı geldi çünkü saçı ekime hazır hale getirmek gerekli. Minyatürleşmiş saça ekim riskli. Var olan saçları kaybetme ihtimali fazla.
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2020, 14:10:15 »
Surat sisligi, meme büyüme gibi yan etikleri yasayan oldumu hic?
  • Yaşınız 30

Facebook Twitter Instagram