Gönderen Konu: Mezoterapi önerileri  (Okunma sayısı 1057 defa)

Zekology

• Yeni üye
  • *
Mezoterapi önerileri
« : 01 Kasım 2020, 23:58:38 »
Herkese merhabalar,

Prp tedavisine başladım saç dökülmesini azaltmak için. Pandemiden dolayı izinli olanlar ordusundanım. Ailemin yaşadığı şehirdeyim bir süreliğine. Küçük bir şehir olduğu için maalesef bu tarz tedavilerin yapıldığı çok fazla yer yok. Prp ve mezoterapiyi beraber yürütmek istiyorum.  Tedaviye başladığım yerle mezoterapi hakkında konuştum. Getireceğim mezoterapi ilaçlarını bana uygulayabileceklerini söylediler. Mezoterapi için önerebileceğiniz bir marka veya ilaç var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Not: yeni üyeyim konuyu yanlış yere açtıysam adminlerin düzeltmesini rica ediyorum.

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Mezoterapi önerileri
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2020, 03:36:21 »
Bosuna para harcama bile. Dokulmeni durdurmazlar
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2020, 16:45:16 »
Dutasterid mezoterapisi şu anda forumda konuşula bir konu araştırabilirsiniz onu. Ama genelde mezoterapi firmaları kliniklere kendileri verir, ilk defa hastasından getirmesini isteyen bir klinik duydum.

PRP’ye gelince, bunu yaptırmanıza gerek yok aynı faydayı mikro iğneleme yaparakta alabilirsiniz. (hatta çok daha etkilidir).
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Zekology

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2020, 16:59:46 »
Çalıştığım iş gereği kan değerlerimi değiştirebilecek haplar tabletler kullanamıyorum. Gördüğüm yorumlardan çıkarak bulduğum çözüm prp ve mezoterapi oldu. Hap tablet gibi oral yoldan alınmayan bütün tedavilere açığım. Yeni olduğum için şuan bütün alternatifleri degerlendirmeye ihtiyacım var. Fikir ve öneri istiyorum. Forumda binlerce yazı var.

Zekology

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2020, 17:01:09 »
Dutasterid mezoterapisi şu anda forumda konuşula bir konu araştırabilirsiniz onu. Ama genelde mezoterapi firmaları kliniklere kendileri verir, ilk defa hastasından getirmesini isteyen bir klinik duydum.

PRP’ye gelince, bunu yaptırmanıza gerek yok aynı faydayı mikro iğneleme yaparakta alabilirsiniz. (hatta çok daha etkilidir).

Mikro iğneleme dediğiniz yöntem tam olarak nasıl bir şey? Klinikte mi yapilmasi lazim yoksa evde kendimiz de yapabiliyor muyuz?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2020, 17:08:11 »

Mikro iğneleme dediğiniz yöntem tam olarak nasıl bir şey? Klinikte mi yapilmasi lazim yoksa evde kendimiz de yapabiliyor muyuz?
Mikro iğneleme, saçlı deriyi minik iğnelerle tahriş edip orada ki büyüme faktörlerini aktif etmek, çeşitli gençlik enzimlerinin iğnelenen bölgelerde hücre zarı tamiri yapmasını sağlamaktır. Yani ana amaç saç büyümesi sağlamak. Evde kendi başınıza yapabilirsiniz gerekli malzemeleri kullanarak, kliniklerde yapıyor ama o kadar kompleks bir uygulama değil gerek yok o kadar para vermeye, En bilinen iğneleme aleti dermaroller ama dermastamp ve dermapen daha kullanışlı bence internette araştırarak 3’ü arasında tercih yapabilirsiniz.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

rodok

• Full Member
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2020, 17:26:51 »
Mikro iğneleme, saçlı deriyi minik iğnelerle tahriş edip orada ki büyüme faktörlerini aktif etmek, çeşitli gençlik enzimlerinin iğnelenen bölgelerde hücre zarı tamiri yapmasını sağlamaktır. Yani ana amaç saç büyümesi sağlamak. Evde kendi başınıza yapabilirsiniz gerekli malzemeleri kullanarak, kliniklerde yapıyor ama o kadar kompleks bir uygulama değil gerek yok o kadar para vermeye, En bilinen iğneleme aleti dermaroller ama dermastamp ve dermapen daha kullanışlı bence internette araştırarak 3’ü arasında tercih yapabilirsiniz.

Ben konudan alakasız imzanızla ilgili bir şey soracaktım. Ben egzama için 1 ay kadar konazol şampuan kullandım ve dökülmemi de neredeyse tamamen durdurdu, şu sıralar haftada bir veya 2 haftada bir olarak kullanmaya devam ediyorum. Bazı yorumlarda ketoral kremin şampuana göre saçı daha az incelttiği falan yazıyordu. Sizce şakaklara ketoral krem mi kullanmalıyım yoksa haftada 1 konazoldan devam mı edeyim? Şakaklardaki dökülme artmaya başladı. Sizin ketorali bırakma sebebiniz neydi?

Facebook Twitter Instagram