Gönderen Konu: Vücut yapmak da saç dökülmesi gibi genetik değil mi ?  (Okunma sayısı 1395 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
23 yaşındayım kilom ideal olsa da kollarım 31 cm, 2 ay bölgesel karın kası antrenmanı hiç sonuç vermedi, spor yapmaya başladığımda yeteri kadar güçlü olmadığım için gelişecek kadar istikrar sağlayamıyorum ve motivasyonum düşüyor, babam da yapılı değil demekki vücut da genetikle alakalı, hayatında ağırlık kaldırmamış mezomorf tipler kaslı, sizce ?

Salvador

• Hero Member
Ynt: Vücut yapmak da saç dökülmesi gibi genetik değil mi ?
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2020, 10:48:26 »
23 yaşındayım kilom ideal olsa da kollarım 31 cm, 2 ay bölgesel karın kası antrenmanı hiç sonuç vermedi, spor yapmaya başladığımda yeteri kadar güçlü olmadığım için gelişecek kadar istikrar sağlayamıyorum ve motivasyonum düşüyor, babam da yapılı değil demekki vücut da genetikle alakalı, hayatında ağırlık kaldırmamış mezomorf tipler kaslı, sizce ?
Kesinlikle öyle ben wushu ile birlikte fitnessta yaptım benim 2 ayda kat ettiğim gelişmeyi 1.5 senede kat edemeyenler vardı acaba hareketleri mi yanlış yapıyorlar diyordum da alakası olmadığını genetik ve testoya bağlı olduğunu anladım
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2020, 11:55:22 »
Tam öyle degil kardeşim emek vermen beslenmen lazım bnm cogu tanıdıgım cocuklar terminatör oldu şimdi

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2020, 12:07:21 »
Skinny fatsin.Önce ağırlık çalışarak zayıflayıp daha sonra bulking programına girmen lazım.Düzgün %13 yağ oranlı bir vücut yapman maleser 1 seneyi bulur.Skinny fatler en zor vücut yapanlar zira vücutları oturmaya alışmış kasları etkisizleşmiş yağ oranlarıda buna bağlı olarak yüksek

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2020, 12:19:21 »
Genetik fark yaratır tabi ama gelişmeyen vucut tipi diye bişey yok. Tek bölge çalışarak hiçbişey elde edemzsin. Düzenli, disiplinli ve  doğru şekilde spor ve beslenme programı ile mutlu olacağın vucuda ulaşırsın.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2020, 12:24:18 »
Hocam belin cok yagli duruyor basenlerin. Fotodanmi yokss oyle mi gercekten?

Vucut genetik hocam evet. Tamamen hatta. Babam bodybuilderdi. Vucudu gencliginde falan cok iyi. Calismadan oncede iyiymis. Bende 1 senedir spor yapiyorum. Milletin 3 senede aldigini aldim.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Sea

• Full Member
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2020, 14:46:56 »
Vücut geliştirmede genetik çok şeydir ama herşey değildir.mr.olimpia'ya katılmak , yunan tanrıları gibi bir vücut yapmakla kafayı bozmamışsan genetiğin iyi olmasa bile dogru bir antrenman, beslenme ve dinlenme ile ortalama üstü bir vücut yapmak mümkün .

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2020, 18:27:21 »
Kişinin omuz yapısı genişliği , kemiklerinin iri olması vücut geliştirmede büyük avantaj bu kişilerde gelişim hızlı görülür fakat gelişmiyorum diye birşey yok düzenli beslenme düzenli spor ile istediğin vucudu elde edersin ama en önemli kısmı doğru beslenmek.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2020, 21:12:54 »
Alakasi yok, tamamen yanlis beslenme, yanlis idmandan kaybaklaniyor
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2020, 21:45:46 »
bende vücut ağırlığı ile egzersiz yapıyorum  çalışma şeklim şu sekilde  barfiks , şınav, squat ve plank sonrada 2 km koşu  antremana başlamadan önce 3 km yürüyüş yapıyorum  evden koşu pistine ve çalışma aletlerine kadar olan mesafeyi yürüyerek gidiyorum doğru bir çaılışma metodu mu sizce önerilere açığım  bu arada boy 1.78  kilo 74  2 sene önce vücut yağ oranımı ölçtürmüştüm %18 çıktı

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2020, 23:14:38 »
tek başına spor bir işe yaramaz beslenmenizi de düzenlemeniz gerekir.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

xcaka28

• Full Member
  • 5bilgehan Aydın hwi de saç ektirmeyin
« Yanıtla #11 : 04 Kasım 2020, 21:02:37 »
2 ay bölgesel karın calısmayla vucutmu yapacaksın :D saka gibisin spor salonuna yazıl 6 aydan önce bişi bekleme
5250 greft BİLGEHAN AYDIN https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17223.msg418159#msg418159

KESİNLİKLE UZAK DURUN !

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2020, 22:47:14 »
Hayır, genetiğin kötüyse vücut yapamazsın diye birşey yok ha ama şöyle bir durum var omuzların dar göğüs bölgen büyük ve ince bir boynun varsa estetik değilsin dostum ama çalışarak tölere edebilirsin.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Kasım 2020, 21:08:12 »
Skolyoz eğriliği var sanırım bir kontrol ettir

Facebook Twitter Instagram