Gönderen Konu: Minoksidili gün aşırı kullanmak  (Okunma sayısı 1213 defa)

Spencer

• Hero Member
Minoksidili gün aşırı kullanmak
« : 06 Kasım 2020, 06:49:35 »
3 yılı aşkın süredir minoksidil kullanıyorum. -Günde bir kez akşamları 8 fıs, son 1 yıldır haftada 5 gün-

Kullanım sıklığını gerek konfor gerekse ekonomik nedenlerden ötürü azaltmak ve bu düzende sürdürmek istiyorum.
Tecrübe etmek gerektiği kanısındayım ancak pek çok platformda, belli bir zaman diliminden sonra haftada iki veya üç kullanımın dahi yettiğini söyleyen kullanıcılar var.

Minoksidili gün aşırı yani iki günde bir kullanmaya başlasam etki veya performans kaybı yaşar mıyım? Geriye gidiş söz konusu olabilir mi?

Bunu deneyimleyen veya bu konu ile ilgili fikri olan var mı?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Minoksidili gün aşırı kullanmak
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2020, 14:35:49 »
Denemen lazım ama ben bir sorun olacağını sanmıyorum.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2020, 19:51:30 »
Denemen lazım ama ben bir sorun olacağını sanmıyorum.

Teşekkür ederim androjen düşmanı :)

Direkt gün aşırı olarak mı devam etsem veya belli bir süre haftada 4 gün kullandıktan sonra mı gün aşırıya geçsem karar vermedim. - Hâli hazırda haftada 5 gün kullanıyorum.-

Sen ne düşünüyorsun?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2020, 20:04:01 »

Direkt gün aşırı olarak mı devam etsem veya belli bir süre haftada 4 gün kullandıktan sonra mı gün aşırıya geçsem karar vermedim. - Hâli hazırda haftada 5 gün kullanıyorum.-

Sen ne düşünüyorsun?
2 günde 1’e geçebilirsin bir hafta 3 bir hafta 4 gün olacak şekilde yani

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2020, 22:40:28 »

Sen ne düşünüyorsun?
Ben çok fark olacağını sanmıyorum ama bence direk iki günde bir kullanmaya başlamak daha mantıklı. Genelde öyle yapılıyor zaten eğer gerileme olursa eski sıklığa geri geçiliyor. Bu arada minoxidil’in saça hacim verme özelliği var eskiden kullandığım zamanlarda saça sürdükten 20 dakika sonra fön çekiyordum saça hacim vermemi sağlıyordu. Kullanıyordum dediğim hafta da iki kere bu arada şok etkisi için o da.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2020, 00:17:39 »
2 günde 1’e geçebilirsin bir hafta 3 bir hafta 4 gün olacak şekilde yani

Bu tarz tedavilerde önemli olan sürdürülebilir olması, haftada 5 gün kullansam da, sıkıyor artık insanı bu yüzden sürekli kullanım için daha rahat bir kullanım biçimine geçmek gerek, bakalım umarım geriye gidiş olmaz.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2020, 00:23:53 »
Ben çok fark olacağını sanmıyorum ama bence direk iki günde bir kullanmaya başlamak daha mantıklı. Genelde öyle yapılıyor zaten eğer gerileme olursa eski sıklığa geri geçiliyor. Bu arada minoxidil’in saça hacim verme özelliği var eskiden kullandığım zamanlarda saça sürdükten 20 dakika sonra fön çekiyordum saça hacim vermemi sağlıyordu. Kullanıyordum dediğim hafta da iki kere bu arada şok etkisi için o da.

En belirgin unsur tedavinin sürdürülebilir olması.  Çoğu insan sıkılıp bırakıyor, en büyük hata bu açıkçası ben günde iki kez kullanacak olsaydım 1 yıl dahi kullanamazdım. Günde bir kez akşamları kullanmak tedaviyi sürdürülebilir kılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam ilk 6 ay her gün kullandım. Bu ilk 6 aylık sürede 2 haftada bir gün filan kullanmadım, kafa derisini rahat bırakmak adına. Doktorum 6.aydan sonra haftada 5 gün yeter demesine rağmen 1.5 yıla kadar haftada bir gün kullanmadım yani haftanın 6 günü kullanıyordum. 1.5 seneden sonra ise haftada 5 gün kullanım şekline geçtim ve artık gün aşırı kullanımına geçip, bundan sonrası için sürekli bu şekilde kullanacağım. Doktoruma mail attım, görmeden bir şey diyemem saçının mevcut durumuna bakmam gerek dedi ama muayene ücreti 750 lira, bu yüzden gidemiyorum :)

Gün aşırı kullanımına geçtiğimde eğer saçta performans kaybı olursa bu kaçıncı ayda kendini belli eder? 3.ay veya 6.ay? Bu konundaki fikrin nedir?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2020, 19:26:57 »
En belirgin unsur tedavinin sürdürülebilir olması.  Çoğu insan sıkılıp bırakıyor, en büyük hata bu açıkçası ben günde iki kez kullanacak olsaydım 1 yıl dahi kullanamazdım. Günde bir kez akşamları kullanmak tedaviyi sürdürülebilir kılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam ilk 6 ay her gün kullandım. Bu ilk 6 aylık sürede 2 haftada bir gün filan kullanmadım, kafa derisini rahat bırakmak adına. Doktorum 6.aydan sonra haftada 5 gün yeter demesine rağmen 1.5 yıla kadar haftada bir gün kullanmadım yani haftanın 6 günü kullanıyordum. 1.5 seneden sonra ise haftada 5 gün kullanım şekline geçtim ve artık gün aşırı kullanımına geçip, bundan sonrası için sürekli bu şekilde kullanacağım. Doktoruma mail attım, görmeden bir şey diyemem saçının mevcut durumuna bakmam gerek dedi ama muayene ücreti 750 lira, bu yüzden gidemiyorum :)

Gün aşırı kullanımına geçtiğimde eğer saçta performans kaybı olursa bu kaçıncı ayda kendini belli eder? 3.ay veya 6.ay? Bu konundaki fikrin nedir?
Bu konu hakkında çok bir şey söyleyemiyorum açıkçası ne bilimsel veri ne de yeterince somut örnek var elimizde üstelik çok kişisel bir durum. Ama agresif bir kötüleşme olacağını sanmıyorum bir şey olacaksa zamanla olur bence.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Facebook Twitter Instagram