Gönderen Konu: Saç Dökülmem Genetik mi?  (Okunma sayısı 5650 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Dökülmem Genetik mi?
« Yanıtla #30 : 01 Kasım 2019, 11:01:40 »
Hocam zaten saç dökülmesi sebebiyle gittim, yapılması gereken kan testini yaptırdım, yukarıda yazıyor. Benim anlamadığım şu: seboreik dermatit denen şey dökülme yapıyor olamaz mı?

seboreik dermatit Etkili bir hastalık Saç dökülmesine zayıflamasına neden olabiliyor Tabi genelde genetik dökülmeye yatkın kişilerde seboreik dermatit gördüğümüz için ayırt edilemiyor olabilir nedenleri.

seboreik dermatit olan kişilerin saç ekimleri bile  zayıf gelişiyor ama Doktorlar bunun etkilemeyeceğini söylüyor.

1000 lerce ekim takip etmiş biri olarak ben saç gelişimini etkilediğini düşünüyorum. Her ne kadar dr ler hayır desede.

Sende genetik dökülme genel vakalara göre düşük ihtimal geriye daha güçlü bir ihtimal olan seboreik dermatit ve diğer cilt hastalıkları kalıyor eğer dökülme genetik değilse Finasterid kesinlikle kullanma kafana göre.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 02 Kasım 2019, 00:06:04 »
seboreik dermatit Etkili bir hastalık Saç dökülmesine zayıflamasına neden olabiliyor Tabi genelde genetik dökülmeye yatkın kişilerde seboreik dermatit gördüğümüz için ayırt edilemiyor olabilir nedenleri.

seboreik dermatit olan kişilerin saç ekimleri bile  zayıf gelişiyor ama Doktorlar bunun etkilemeyeceğini söylüyor.

1000 lerce ekim takip etmiş biri olarak ben saç gelişimini etkilediğini düşünüyorum. Her ne kadar dr ler hayır desede.

Sende genetik dökülme genel vakalara göre düşük ihtimal geriye daha güçlü bir ihtimal olan seboreik dermatit ve diğer cilt hastalıkları kalıyor eğer dökülme genetik değilse Finasterid kesinlikle kullanma kafana göre.

Teşekkürler yorum için hocam. Bugün baktım, saçımın ucunda inceleme var, yüksek ihtimalle genetik dökülme bu. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama vereceği ilacı da az çok tahmin edebiliyorum.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 05 Kasım 2019, 20:13:24 »
Arkadaşlar, tekrar merhaba. Bugün Mesut Çevik’in saç ekimi yaptırdığı yere gittim. Kadın epey anlattı, saçlarımın ön kısmının dökülmeye eğilimli olduğunu söyledi. Bunun için önlem almamızı söyledi, 3+3 seans Prp+Mezoterapi önerdi. Böylece saç dökülmemin %70’ini engelleyeceğini ve güçlendireceğini söyledi. 3000 lira fiyat verdi. 30-35’ten sonra dökülme oranı %20’lere düşeceğini, bu yaşa kadar korursam daha iyi bir Ekim yapılacağını söyledi. Bir şey diyemedim, emin değilim çünkü arkadaşlar.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 05 Kasım 2019, 22:40:49 »
Arkadaşlar, tekrar merhaba. Bugün Mesut Çevik’in saç ekimi yaptırdığı yere gittim. Kadın epey anlattı, saçlarımın ön kısmının dökülmeye eğilimli olduğunu söyledi. Bunun için önlem almamızı söyledi, 3+3 seans Prp+Mezoterapi önerdi. Böylece saç dökülmemin %70’ini engelleyeceğini ve güçlendireceğini söyledi. 3000 lira fiyat verdi. 30-35’ten sonra dökülme oranı %20’lere düşeceğini, bu yaşa kadar korursam daha iyi bir Ekim yapılacağını söyledi. Bir şey diyemedim, emin değilim çünkü arkadaşlar.
30-35 ten sonra dökülme %20 lere düşüyosa herkes 35 ine kadar ilaç kullanır sonra bırakır hiç dökülmemesi gerekir?
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 06 Kasım 2019, 07:15:58 »
30-35 ten sonra dökülme %20 lere düşüyosa herkes 35 ine kadar ilaç kullanır sonra bırakır hiç dökülmemesi gerekir?

Androgenetik alopesi için böyleymiş hocam.

Alper22

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #35 : 06 Kasım 2020, 01:08:07 »
Kardeşim son durum hkkinda bilgi verir misin?

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 07 Kasım 2020, 00:02:21 »
Kardeşim son durum hkkinda bilgi verir misin?

Özelden yazdım hocam. Önler seyreliyor... 30’a kadar iyice açılır gibi. 3.5 ay sonra 27 yaşına gireceğim, kelliği kabul etmeye çalışıyorum.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 07 Kasım 2020, 00:04:15 »
42ye kadar kurtarirsan sonra azalır diyorlar ama bunu diyenlere Fatih Terim ve Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek veriyorum.İkisinin de kirklarinda saçları forumdaki birçok kişiden iyiydi
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 07 Kasım 2020, 00:31:19 »
42ye kadar kurtarirsan sonra azalır diyorlar ama bunu diyenlere Fatih Terim ve Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek veriyorum.İkisinin de kirklarinda saçları forumdaki birçok kişiden iyiydi

30’larda ekim yaptırsa ve tekrar dökülse saç ekimi yapılan yerlerde olan izler belli olur mu hocam?

Hasan55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #39 : 09 Kasım 2020, 14:03:18 »
Usta gercekten çok ilginç birşey bu ikizinizde var mi şuan saç dökulmesi aradan 1 yili askin zaman gecmis merak ettim doğrusu.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #40 : 09 Kasım 2020, 16:05:01 »
Valla şahsi planım o ömür boyu avodart gibi gözüküyor ama bir yerden sonra stabil tedavi olunca duyarsızlaşma olacak o arada dozlar arttırılabilir veya finas + dut olabilir
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 09 Kasım 2020, 22:08:22 »
Valla şahsi planım o ömür boyu avodart gibi gözüküyor ama bir yerden sonra stabil tedavi olunca duyarsızlaşma olacak o arada dozlar arttırılabilir veya finas + dut olabilir
Saç için kendini öldüreceksin ya da çüksüz kalacaksın.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 10 Kasım 2020, 10:30:34 »
Usta gercekten çok ilginç birşey bu ikizinizde var mi şuan saç dökulmesi aradan 1 yili askin zaman gecmis merak ettim doğrusu.

Hâlâ aynı onunki. Anlamadım valla.

Facebook Twitter Instagram