Gönderen Konu: Saç ektirmek mi, ektirmemek mi ?  (Okunma sayısı 2261 defa)

mrtkbk

• Yeni üye
  • *
Saç ektirmek mi, ektirmemek mi ?
« : 10 Kasım 2020, 09:45:26 »
  Öncelikle herkese selam. 27 yaşındayım, saçlarımda yoğun dökülme var ve aynı babamınki gibi ilerliyor. Ankara'da yaşıyorum ve yaptığım araştırmalar sonucunda Life Hair'in benim bütçemin sınırlarını biraz zorlasa da bütçeme uygun diyebileceğim en iyi ekim merkezi olduğunu gördüm ve dün görüşmeye gittim. Daha önce görüştüğüm ve saçma sapan vaatler sunan sözde doktorlar gibi değildi, işlemin artılarını eksiklerini dürüst bir şekilde söylediği için öncelikle Şahin Çelik Beye teşekkür etmek istiyorum. Dürüst tavrıyla bana güven verdi ve bundan dolayı da ekim yaptırırsam doğru adresi bulduğuma inanıyorum. Life hair ile alakalı kafamdaki tek soru işareti kalem yerine elmas uçlu bıçak kullanılıyor olması.
saç ektirmek ve ektirmemek arasında kaldım:
  Ancak şöyle bir konu var; Şahin Beyle yaptığımız görüşmede ensemdeki saçların dik uzadığını, bunun bir dezavantaj olduğunu, donör bölgedeki ve ekilen saçları kısa kullanamayacağımı söyledi. Bunun yanında saçların önlerini sıklaştıracağını, arka tarafa doğru daha seyrek olacağını ve tepe bölümüne saç ektirme yapmayacaklarını da belirtti ve saçlarım dik uzadığından dolayı kel bölgenin kapanmasının daha zor olacağını da söyledi. Kalan saçlarım da hala dökülüyor ve öğrendiğim kadarıyla o saçların tamamı 5-7 yıl arasında dökülecek ve büyük ihtimalle ikinci bir ekim yaptırmam gerekecek.
  Ben saçımın tarla gibi dalga dalga görünmesini istemiyorum, bu sonuçla mutlu olan çok kişi gördüm forumda ama ben yapay bir saç görüntüsündense doğal bir şekilde kel olmayı tercih ederim :) Bu
konuyu açma sebebim ise saç ektirme ; aklıma takılan ve gece boyu beni uyutmayan "Acaba benim düşündüğüm kadar kötü olmaz mı ?"  sorusu. Konuyla alakalı tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istedim. Bu konu yıllardır beni düşündürüyordu aslında ama son iki buçuk aydır ciddi araştırma yapmaya başladım ve yine de kendimi saç ektirme  konusunda yetersiz hissettim. Saç ektirme Tepeden, yandan ve arkadan fotoğrafları koydum, yanlış hatırlamıyorsam flaşsızdı. Fikirlerinizi merakla bekliyorum. Bir de kalem veya elmas uçlu bıçak kullanımının artıları eksileri hakkında konuyla ilgili detaylı bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim :)

Trevor

• Hero Member
Ynt: Saç ektirmek mi, ektirmemek mi ?
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2020, 22:37:36 »
Saç ektir dostum yoksa tedavi ile olacak iş değil.elmas uçlu bıçak elmasın doku dostu olması nedeniyle tercih ediliyor diye biliyorum yani çelik kadar alerjen değil cilti için .
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 20:24:55 Gönderen: Hintel »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2020, 02:58:48 »
aşamalı olarak donırünü dogru kullanan temız ekım yapan bır yere ektir ama aşamalı kafayı tamamen kapatırımlara girme
Global Moderator

mrtkbk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2020, 12:54:32 »
  Arkadaşlar Şahin Çelik'le görüşmem sonucunda yukarıda da bahsettiğim gibi çok emin olamamıştım ektirsem mi ektirmesem mi diye. Yakın zamanda tanıdığım 2 kişi Fehmi Arman'ı önerdi ve ikisinin de sonuçları çok başarılı. Ben de bir gidip görüşeyim dedim ve işlemi yapacak olan Tolga Beyle görüştüm. Yanlış analamadıysam işlemi  kalemle yaptıkları için saçın yönünü istedikleri gibi ayarlayabileceklerini, saçımın dik uzamasının bir problem oluşturmayacağını; ancak donör bölgemdeki saçlar kaliteli olsa da donör olabilecek alanın kısıtlı olduğunu ve saçlarımın Şahin Beyin de dediği gibi kısa kullandığım taktirde saçım seyrek olduğu için donör bölgemdeki izin belli olacağını söyledi. İki günde 2500'er greftten toplam 5000 greft ekmek yerine bir günde 3000-3500 greft ekip daha ileri bir tarihte saçımdaki dökülmeye göre donör bölgeyi de daha iyi görerek tepe bölgesine ikinci bir ekim yapmanın daha uygun olduğunu söyledi. Ben aslında Şahin Beye güvendim, başarılı bir iş çıkaracağına da inanıyorum; ancak bıçak kullanılıyor olması kafamı karıştırdı. Fehmi Arman saç ekim merkeziyle ilgili yaptığım araştırmalarda ise Tolga Beyin doktor olup olmadığı yönünde tartışmalar var. Ben açıkçası doktor olmasından çok tecrübesinin olmasıyla ilgileniyorum ve en az 4 yıllık tecrübesi var, 2016'da saç ektirenler var kendisine. Özellikle Haziran 2020'de ekim yaptıran bir arkadaş var, o da gördüğüm kadarıyla önce bir panik yapsa da sonradan memnun kalmış, şahsen son halini ben beğendim. Fehmi Arman ile ilgili güncel fikirlerinizi merak ediyorum. Bir de bıçak ve kalem arasında nasıl bir fark olur onu da merak ediyorum. Kalemle ekilen saçların %99, bıçakla ekilenlerin %90 tutması bana da pek mantıklı gelmiyor; ancak bildiğim kadarıyla bıçakla aralara girmeye çalışınca mevcut saç köklerine zarar verilebiliyor, kalemle yapınca bu risk daha az oluyormuş. Bir de saçın yönünü ayarlamada kalem kullanılması bir fark yaratıyor mu ?

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2020, 01:10:11 »
Ektir bence hem yaşın hemde açıklığın müsait ,iyi bir yere ektirirsen güzel sonuç alırsın.

mrtkbk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2020, 14:58:58 »
  Peki saç ektirme için kalemle ( DHI sanırım tekniğin ismi ) Fehmi Arman mı yoksa bıçakla Şahin Çelik mi ? Bıçak konusuna çok takıyorum ben kafayı, kesilen alan vs daha az olduğu için kalemde iyileşme süreci de daha çabuk oluyor diyenler var. Forumda bununla ilgili bir makale var, oradan okuduklarıma göre kalemle yaptırmak benim için daha uygun gibi geliyor bana ama diğer tarafta da Şahin Çelik var kafam çok karışık. Bir de Hintell'i de dinleyerek tek seferde donör bölgeyi perişan etmesinler istiyorum ama 3000-3500 greft (benimki muhtemelen 3000'e daha yakın olacak) fazla mı olur ideal mi olur bilemedim. Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, beynim yandı aylardır araştırmaktan ve düşünmekten :)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 20:25:37 Gönderen: Hintel »

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2020, 07:17:36 »
Kardeşim elmasi bıçağı bilmiyorum ama ben olsam ikisi arasında kalsam şahin çeliği bi adım daha onde tutardim

Mehmet K.

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2020, 09:47:38 »
  Peki kalemle ( DHI sanırım tekniğin ismi ) Fehmi Arman mı yoksa bıçakla Şahin Çelik mi ? Bıçak konusuna çok takıyorum ben kafayı, kesilen alan vs daha az olduğu için kalemde iyileşme süreci de daha çabuk oluyor diyenler var. Forumda bununla ilgili bir makale var, oradan okuduklarıma göre kalemle yaptırmak benim için daha uygun gibi geliyor bana ama diğer tarafta da Şahin Çelik var kafam çok karışık. Bir de Hintell'i de dinleyerek tek seferde donör bölgeyi perişan etmesinler istiyorum ama 3000-3500 greft (benimki muhtemelen 3000'e daha yakın olacak) fazla mı olur ideal mi olur bilemedim. Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, beynim yandı aylardır araştırmaktan ve düşünmekten :)
Dhi yönteminin tercih sebebi 1. kafanda ki saçli alana girilicektir ve burdaki saçlar sagliklidir (buna doktor karar verir) 2.daha cabuk iyileşir ve sonuç daha erken alinir senin durumunda dhi tercih edicegin bi durum yok bence ön ve orta bölge için ozellikle bu yuzden bence fue yontemini tercih edebilirsin senin deyiminle biçak ile :)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2020, 17:02:06 »
Kararı mutlaka siz vereceksenizdir. Şahin Çelik doktor değil ve slit ( sizin bıçak dediğiniz ) yöntemi kullanıyor bildiğim kadarıyla . Öncelikle safir uç vs olayına takılmayın . Tamamen palavra bir durum . Şahin Çelik ekimleri izlediğim kadarıyla belli bir seviyenin altına pek inmiyor. Donörden falan şikayet eden ben görmedim . Çok mu üst düzey ekimci  bence değil ama  aldığı paranın hakkını veriyor diyebilirim . Diğer ekimciyi hiç tanımıyorum . DHİ hakkında bir çok kez forumda görüşlerimi yazdım . Ülkemizde dhi ekimlerin henüz  slit kadar başarılı olmadığı ortada .  2 güne yayarak 2000 + 2000 veya tek gün 3500 öneririm...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

mrtkbk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2020, 17:22:18 »
Teşekkürler :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2020, 17:29:49 »
Dhı ya da silit fark etmez önemli olan işini düzgün yapmak teknikler başarı yakalamaz eken insanlar başarıyı yakalar bu konuya takılma. Şahin çelik bence senin için daha uygun bir tercih olur. Tabi karar senin. Hayırlısını dilerim güzel bir başlangıç yaparsın umarım
Global Moderator

Colo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Aralık 2020, 04:07:58 »
Valla bu ise yeni girdim. Tek onerim iyi operator ekibi ile bu isi yap. En azindan dr ve operasyonda kimler olacaksa onlari bir googlamak lazim.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2020, 09:57:40 Gönderen: Colo »
  • Ekim Tarihi: 04/12/2020
  • Ekim Merkezi ismi KY
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 34

mrtkbk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2020, 14:54:32 »
  Fehmi Arman'da ekimi yapacak olan Tolga Beyle bugün tekrar görüşmek için randevu almıştım normalde, yalnız sabahtan aramamı istediler. Bugün aradığımda ise kendisinin bugün çok yoğun olduğunu, yarın 3 hastasının olduğunu ve daha müsait olduğunu söylediler. Yani tahminimce bugün 4-5 hastası var. Bu aslında tecrübe olduğunu doğruluyor bir taraftan; ama diğer taraftan da saç alma ve kanal açma işlemlerinin tamamını kendisinin yapacağı söylendi bana. Bir gün içinde herkese ortalama 3000 greft saç ekilse, sizce bu kadar hastanın yetişmesi normal mi ? Greft toplama ve kanal açma işlemlerinin ne kadar sürdüğünü bilmiyorum, o yüzden yanlış değerlendirme yapmak istemediğim için tekrar bir sorayım dedim. Forum sağ olsun ilgileniyor herkesle. Şu an Şahin Çelik %70 benim kafamda ama güzel olmazsa da acaba Fehmi Arman'a mı gitseydim ( ya da tam tersi ) bir düşünce içinde kalmak istemiyorum, anlayacağınız üzere çok kararsız biriyim :)  Bir de Fehmi Arman'ın fiyatı Şahin Çelik'in yarısı. Güncel fiyat 9000 TL şu an, sizce uygun mu Life Hair için ? Forumda 6500 TL civarında fiyat da görmüştüm o yüzden soruyorum. "Bu fiyata şu ekim merkezi daha iyi" diye bir öneriniz olur mu? Bu arada tabii ki ucuza kaçmamak lazım, amacım o değil, sadece hangi merkezin daha iyi olacağını kafamda netleştirip sonradan pişman olmamak için uğraşıyorum. Herkese şimdiye kadarki ve bundan sonra yapacakları yardımları için çok teşekkür ederim. Bu forum olmasaydı hayatta bu kararı alamazdım :)

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2020, 00:17:42 »
  Fehmi Arman'da ekimi yapacak olan Tolga Beyle bugün tekrar görüşmek için randevu almıştım normalde, yalnız sabahtan aramamı istediler. Bugün aradığımda ise kendisinin bugün çok yoğun olduğunu, yarın 3 hastasının olduğunu ve daha müsait olduğunu söylediler. Yani tahminimce bugün 4-5 hastası var. Bu aslında tecrübe olduğunu doğruluyor bir taraftan; ama diğer taraftan da saç alma ve kanal açma işlemlerinin tamamını kendisinin yapacağı söylendi bana. Bir gün içinde herkese ortalama 3000 greft saç ekilse, sizce bu kadar hastanın yetişmesi normal mi ? Greft toplama ve kanal açma işlemlerinin ne kadar sürdüğünü bilmiyorum, o yüzden yanlış değerlendirme yapmak istemediğim için tekrar bir sorayım dedim. Forum sağ olsun ilgileniyor herkesle. Şu an Şahin Çelik %70 benim kafamda ama güzel olmazsa da acaba Fehmi Arman'a mı gitseydim ( ya da tam tersi ) bir düşünce içinde kalmak istemiyorum, anlayacağınız üzere çok kararsız biriyim :)  Bir de Fehmi Arman'ın fiyatı Şahin Çelik'in yarısı. Güncel fiyat 9000 TL şu an, sizce uygun mu Life Hair için ? Forumda 6500 TL civarında fiyat da görmüştüm o yüzden soruyorum. "Bu fiyata şu ekim merkezi daha iyi" diye bir öneriniz olur mu? Bu arada tabii ki ucuza kaçmamak lazım, amacım o değil, sadece hangi merkezin daha iyi olacağını kafamda netleştirip sonradan pişman olmamak için uğraşıyorum. Herkese şimdiye kadarki ve bundan sonra yapacakları yardımları için çok teşekkür ederim. Bu forum olmasaydı hayatta bu kararı alamazdım :)

fehmi arman ankarada kime güzel saç ekmişki sana eksin ektiği kişilerin on kişiden üçü güzel oluyordur buda zaten çoğu ekim merkezinde rastlanan bir şey.
ankarada ektiren tanıdıklarım var ortalama bir merkezden daha iyi bir sonuç almadılar çoğu eh işte sorsan memnunum diyor .
ayrıca hocam  fehmi arman aile şirketi ailecek saç eken bir yer doktor falan yok yani.

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2020, 08:39:06 »
kardesım  gecmıs olsun hem yasın hem acıklıgın uygun benım acıklıga benzıyor bende 5 ay once sahın hocaya ektırdım  sahın hoca saffire blade uc kullanıyor ama herhangi bir fark yok dıger soyledıgınız merkezı ben bılmedıgım ıcın yorum yapmayacagım
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Facebook Twitter Instagram