Gönderen Konu: Kan Akışını Sağlamak için Öneriler  (Okunma sayısı 1215 defa)

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kan Akışını Sağlamak için Öneriler
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2020, 16:18:21 »
Aspirin kullan hocam en iyisi o
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

Mavi17

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2020, 16:34:25 »
Aspirin kullan hocam en iyisi o

Teşekkürler. Doktor tavsiyesi olmadan etkileri nasil olur bilemedim. O yuzden alternatif cevaplar da arıyorum hocam.

SmyrnaGozza

• Full Member
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2020, 17:30:36 »
yeşilçay gibi doğal kan sulandırıcılar deneyebilirsin
Biotin 5000 mcg
finasteride

dacht

• Full Member
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2020, 18:29:39 »
Arjinini araştırabilirsin. Vücutta nitrik oksit(NO)'e parçalanıyor. NO da damarları genişleterek kan akışını hızlandırıyor.

Sporcular kaslara daha fazla kan gitmesi amacıyla kullanıyor bu amino asiti. Genel olarak damar genişletme etkisine sahip ben de 45 gündür kullanıyorum henüz iyi kötü diyecek bir etki görmedim ama işe yarayacağına inanıyorum.

Eğer yeteri kadar hayvansal gıda tüketiyorum diyorsan bu takviyeye ihtiyacın yok, o zaman coraspin ya da aspirin kullan.

Soğuk suyla duş almak da kan akışını hızlandırır, en azından saçlarını yıkadıktan sonra bi 5 10 saniye soğuk su gezdir kafanda. Ben direkt soğuk suyla yıkıyorum.
Saç ekim sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17042.0

Takviyeler:
Xpecia 2 adet/gün
Hardline Vitamin Mineral Tablet 1 adet/gün
Arginine 2,5 gr/gün

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2020, 19:38:51 »
Kafa bölgesinde kan akışını hızlandırmak için damar genişletici takviyeler kullanmanız gerekli. Oral yoldan tansiyon ilaçları ile bunu sağlayabilirsiniz ancak ağır ilaçlar bunlar saç için kullanılması çok mantıklı değil. Topikal olarak siz de biliyorsunuzdur saç için minoxil ve procapil ve nanadoxil tercih edilen başlıca ürünler. Tabi nanadoxil ülkemizde bulunmuyor. Bunun harici kan akışını hızlandırmak için kafein, arginine içerikli takviyelerde kullanabilirsiniz. Arginine kullanımı forum da vitamin olarak da kullananda çok bende kullandım yakın zamana kadar ancak ben finasterid yan etkilerini azaltmak için kullanmak için almıştım. Yani anladığım kadarıyla sizin beklentiniz damar genişletici bir takviye arginine size beklentilerinizi karşılamaz. Topikal içeriklerde kullanırsanız ama az da olsa memnun olma ihtimali var. Benim kullandığım saç kreminde de var fena etkisi yok gibi. Ayrıca vichy aminexil içeriğinde de var arginine biraz tuzlu bir ürün ancak forumda kullananlar var. Kan akışını hızlandırma beklentisiyle kullanıyorlar ama minoxil kadar etkili olduğunu düşünmüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2020, 19:48:21 »
 dermoller ama ekimden ne kadar sonra kullanılır bilmiyorum.masajda yapabilirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mavi17

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2020, 22:00:09 »
Teşekkürler değerli tavsiyeleriniz için. Yesil cay kullanıyorum. Arginine urunlerini araştıracağım ayrica.

Facebook Twitter Instagram