Gönderen Konu: Yas 20 saclar oluk oluk dokuluyor  (Okunma sayısı 1816 defa)

Ben bitmişim

• Yeni üye
  • *
Yas 20 saclar oluk oluk dokuluyor
« : 16 Ekim 2020, 02:01:11 »
Son 2 senedir sinava hazirlaniyordum , sukur ki istedigim yeri kazandim ama stres ve genetik sagolsun saclari kaybettim bu sefer , oluk oluk dokuluyor , elimi ne zaman sacima atsam mutlaka en az 10 civari geliyor , gunluk 150 civari sacim dokuluyor ,  banyoda gider tikaniyor , elime gelen saclari gorunce ister istemez bozuluyor psikolojim , sac olarak amca tarafi kel dayi tarafi ise saglam , yanlar baya acilmis durumda ama ortalar da acilinca tirsmaya basladim , prospecia finasterid kullanmaya gerek var midir , yoksa daha fazla doker mi , yardim ey ahali

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Ynt: Yas 20 saclar oluk oluk dokuluyor
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2020, 03:09:37 »
Genç, forumu iyice oku gözden geçir kimse sana anti androjen ya da tansiyon ilacı önermez ama saçlarında agresif bir dökülme var tedaviler konusuna göz gezdir, araştırma yapana kadar bol bol masaj yap saçlı derine kendine bir program ayarla.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2020, 15:41:06 »
Agresif bir dökülme gözüküyor saçlarında. Önce bir dermatologa giderek durumunu anlat ve gerekli testleri yaptır. Serbest testosteron ve DHT'ye de mutlaka baktir. Eger her sey normalse zaten Androgenetik Alopesidir. Bu doğrultu da güzelce araştır ve en kısa zamanda uygun bir tedaviye başla

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2020, 15:45:03 »
Amca tarafı kel derken? Babanda sorun yok mu yani

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2020, 22:24:28 »
Finas'a başlaman lazım, genç yaşta finas kullanma diyenleri boşver
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2020, 23:45:59 »
Saç derin kurumu yoksa yağlımı ? Kuru ise konozal şampuan başla çok yağlı ise finasterid kullanım konusunda çekimserliğin varsa en azından çok küçük bir dozla başla yada kerozan tablet kullan ben çok faydasını gördüm.
Yaşın küçük sanırsan bir arkadaşın dediği gibi saç mesajı yap bu yaşta çok iyi gelebilir.

Ben bitmişim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2020, 12:44:23 »
Amca tarafı kel derken? Babanda sorun yok mu yani
O da kel

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2020, 13:29:25 »
Finasa başla dostum 10 sene koru evlenir gidersin zaten salarsin sonra

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2020, 13:34:01 »
Doktora tahlillerini yaptır.Eksik varsa tamamla sorun yoksa Xpecia 2 tablet başla.Yaşın ilerleyince finansteride geçersin.Sprey olarakta procapil deneyebilirsin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2020, 13:36:58 »
Son 2 senedir sinava hazirlaniyordum , sukur ki istedigim yeri kazandim ama stres ve genetik sagolsun saclari kaybettim bu sefer , oluk oluk dokuluyor , elimi ne zaman sacima atsam mutlaka en az 10 civari geliyor , gunluk 150 civari sacim dokuluyor ,  banyoda gider tikaniyor , elime gelen saclari gorunce ister istemez bozuluyor psikolojim , sac olarak amca tarafi kel dayi tarafi ise saglam , yanlar baya acilmis durumda ama ortalar da acilinca tirsmaya basladim , prospecia finasterid kullanmaya gerek var midir , yoksa daha fazla doker mi , yardim ey ahali
Evet baya agresif olmuş dokulmen finastreid etki edebilir de etmeyebilir de agresiflesen dokulmelerde yavaslatsa da tam etki vermeyebiliyor.Gunde bir kez olacak şekilde minoxidil kullan 4 saat sonra saçını mutlaka iyi temizleyen bir şampuanla yika
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Facebook Twitter Instagram