Gönderen Konu: Dökülmeye ve yağlanmaya şampuan tavsiyesi  (Okunma sayısı 3464 defa)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Dökülmeye ve yağlanmaya şampuan tavsiyesi
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2020, 10:54:21 »
Saç dökülmesi için Ketoral Şampuan kullanıyorum 2-3 günde bir 5-10 dakika bekletip yıkıyorum. Eğer hafta da bir %2 ketokonazol şampuan kullanır, diğer günlerde de kafein içeriği olan şampuanlar kullanırsanız zaten revita içeriğini kullanmış olursunuz. Dökülme karşıtı şampuan kullanıyorsanız saçınızda mutlaka bekletmeniz lazım hatta bekletebiliyorsanız 10-20 dakika bile bekletebilirsiniz.

Yağlanma için A+ şampuanı forumda öneriyorlar taş kili’de kullanabilirsiniz faydalıdır.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 12 Kasım 2020, 17:32:54 »
Saç dökülmesi için Ketoral Şampuan kullanıyorum 2-3 günde bir 5-10 dakika bekletip yıkıyorum. Eğer hafta da bir %2 ketokonazol şampuan kullanır, diğer günlerde de kafein içeriği olan şampuanlar kullanırsanız zaten revita içeriğini kullanmış olursunuz. Dökülme karşıtı şampuan kullanıyorsanız saçınızda mutlaka bekletmeniz lazım hatta bekletebiliyorsanız 10-20 dakika bile bekletebilirsiniz.

Yağlanma için A+ şampuanı forumda öneriyorlar taş kili’de kullanabilirsiniz faydalıdır.
Hocam 10-20 dk fazla değil mi ? Saç nezlesi olur adam öyle dursa ortam biraz soğuksa
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 12 Kasım 2020, 18:09:36 »
Hocam 10-20 dk fazla değil mi ? Saç nezlesi olur adam öyle dursa ortam biraz soğuksa
Bana göre de fazla zaten ben maksimum 10 dakika bekletiyorum ama eğer el veriyorsa şartlar 20 dakika bekletmek tabi ki çok daha iyi şampuan sonuçta içerisinde ki etken madde ne kadar etki edebilir ki. Ama şunu da eklemekte fayda var Ketokonazol çok güçlü olmayan bir anti androjen madde yani şartların el verdiği en sık aralıklarla ve yine şartların el verdiği en fazla bekletme süresi ile kullanmak gerekir eğer anti androjenik etkiden fayda sağlamak isteniyorsa tabi, yoksa hafta da 1-2 kere kullanıp 1 dakika saça sürüp yıkamak AGA adına hiçbir fayda sağlamaz.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 12 Kasım 2020, 21:15:28 »
Bana göre de fazla zaten ben maksimum 10 dakika bekletiyorum ama eğer el veriyorsa şartlar 20 dakika bekletmek tabi ki çok daha iyi şampuan sonuçta içerisinde ki etken madde ne kadar etki edebilir ki. Ama şunu da eklemekte fayda var Ketokonazol çok güçlü olmayan bir anti androjen madde yani şartların el verdiği en sık aralıklarla ve yine şartların el verdiği en fazla bekletme süresi ile kullanmak gerekir eğer anti androjenik etkiden fayda sağlamak isteniyorsa tabi, yoksa hafta da 1-2 kere kullanıp 1 dakika saça sürüp yıkamak AGA adına hiçbir fayda sağlamaz.

Ben ketokonazol kullanmaya eğer egzama yoksa karşıyım. Zaten anti androjenik etkisi çok az ve saçta en fazla 5 dakika duruyor. Üstelik saçları yıpratıyor ve dolayısıyla incelmesine sebep oluyor. Yani faydasından çok zararı olduğunu düşünüyorum. Ama egzama varsa birebir bir şampuan
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #20 : 13 Kasım 2020, 00:46:55 »
Ben son dönemde şampuanları bıraktım. Saçları 3 mm kazıyıp bir su bardağı suya göz kararı üzüm sirkesi koyuyorum. Her gün sabah duş alırken saçları hafif ılık suyla yumuşatıp sirkeli su ile duruluyorum. Kimyasaldan kurtulmak tek çözüm gibi.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 20 Kasım 2020, 18:11:20 »
bulursanız revita şampuanların kralı

bulamazsanız alpacin black 2 tercıhım şimdilik
Alpacin ekim sonrası kullanılabilir mi? Yağlanma için konazol mu bumu sizce?
Yağlanma ve sürekli sabit şampuan olarak revita>alpacin mi önerirsiniz?

Facebook Twitter Instagram