Gönderen Konu: Saç Ekimi Öncesi Endişelerim  (Okunma sayısı 1465 defa)

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
Saç Ekimi Öncesi Endişelerim
« : 23 Kasım 2020, 16:33:40 »
Herkese merhaba,

Foruma yeni kaydoldum ancak bir süredir kayıt olmadan yazılanları takip ediyorum. Öncelikle ekim tecrübelerinin paylaşılması ve bu tecrübeyi yaşamış kişilerin yorum ve yönlendirmelerini görmek benim açımdan bugüne kadar oldukça faydalı oldu, bu sebeple herkese teşekkür ederim.

20 seneden uzun süredir gitgide artan şekilde bir saç dökülmesi yaşıyorum ve açıkçası bu durumu kabullendiğim için büyük bir rahatsızlık duymuyorum. Eklediğim ilk üç fotoğrafta mevcut saç durumunu görebilirsiniz. Bunun yanında çevremde gözlemlediğim ekimleri doğallıktan uzak bulmam sebebiyle saç ekimine karşı çok mesafeliydim. Ancak pandemi döneminde ekim sonrası süreci evde geçirme ihtimali doğunca ve forumda başarılı örnekleri gördükçe bu konuda fikrim değişmeye başladı.

Okuduklarım ve bütçesel olarak durumu değerlendirdikten sonra Dr. Serkan Aygın'ın kliniğinden randevu aldım ve kendisiyle bir görüşme yaptım. Benim de herkes gibi süreçle ilgili en büyük endişem doğal bir görünüm olmaması. Bu sebeple Serkan Bey'e çok marjinal bir değişiklik istemediğimi, mevcut kısmen saçlı bölgenin yoğunlaştırılmasının bile benim için yeterli olabileceğini anlattım. O da bunu olumlu karşıladı ancak mevcut saç çizgisinin çok geride olduğunu ve biraz altına inilmesi gerektiğini söyledi. Fotoğraflar üzerinden yapılan konsültasyonda 5000 greftlik bir ekim öngörülmüştü ancak Serkan Bey bu konuşmamız üzerine 4400 greft yapılmasının (800 sakal + 3600 ense bölgesinden) yeterli olacağını söyledi. "Yan taraflara donör olarak hiç girmeyiz, gayet doğal ve rahat bir kullanım olur" dedi. Burada değil başka yerde ekim yaptırsan bile bu çizginin altına indirme bence diye söyledi. Eklediğim son fotoğrafta çizdiği alın çizgisini görebilirsiniz. Açıkçası Serkan Bey sonuç konusunda çok iyimser konuştu ve güven verdi.

Bu hafta perşembe günü için ekim randevusu oluşturduk, bu anlamda beklediğimden çok daha hızlı ilerledi süreç. Özellikle aynı klinikte ekim tecrübesi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak, cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

- Operasyonu gerçekleştirecek ekip için bir tavsiyeniz olabilir mi? Şuana kadar hangi ekibin gerçekleştireceği noktasında hiçbirşey konuşmadık, ben de açıkçası özel bir ekibin yapmasını talep etmeli miyim emin değilim ama tecrübe etmiş birileri fikrini paylaşırsa sevinirim.
- Forumdaki başlıklarda Serkan Bey'in ekibi tarafından gerçekleştirilmiş operasyonlara dair genellikle olumlu sonuçlar ve yorumlar gördüm. Gözden kaçırdığım aksi sonuçlar var mıdır, böyle durumlar varsa bilen birileri uyarabilirse sevinirim.
- Alın ve ön tarafa yakın açıklıkları FUE, vertex kısmında daha saçlı bölgeye ise DHI metoduyla ekim yaparız dedi Serkan Bey. Bu benim de forumda okuduklarıma bakarak mantıklı geldi ancak bu konuda oldukça bilgili üyeler var gördüğüm kadarıyla, sizler de yorumlayabilirseniz sevinirim.
- Aklımın bir köşesinde bu kadar iyimser bir tablo çizilmesinde işin pazarlama boyutu ne kadar etkili diye bir soru da var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz, dikensiz gül bahçesi beklemiyorum ancak doğallık konusunda gerçekçi bir beklenti sizce ne boyutta olmalı.

Ekim sonrası için bir takip başlığı açmayı planlıyorum, o sebeple ekim sonrası döneme dair sorularımı buraya yazmadım. Herkese çok teşekkür ederim şimdiden.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç Ekimi Öncesi Endişelerim
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2020, 15:13:04 »
Sevgili arkadaşlar,

Başlığı pek çok kişi görüntüledi ancak henüz kimse bir yorum yapmadı. Deneyimleriniz ve yorumlarınız benim açımdan çok kıymetli. Belki bazı sorularım kesin cevabı olan sorular değil belki ama kısmen de olsa yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. Özellikle ilk soru kafamı çok kurcalıyor.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2020, 18:26:56 »
Öncelikle merhaba ,

Benim fikrim saç ekimine uygun olduğunuz . Bunlar benim tavsiyelerimdir. Serkan Aygın ekimlerini takip etmedim bu zamana kadar bu sebeple iyi veya kötü diyemem . Forumda bir çok ekimi mevcut oradan bakarsınız .

Tavsiyelerim şunlar ;

Ekip konusunda saç ekiminizi kimin yapacağını ( hangi ekibin ) ve bu ekipte kimin hangi işi yapacağını ve doktor mu değil mi tecrübesi nedir bunu ilk olarak öğrenin . Yani bugün basit bir bademcik ameliyatına bile proflar , doçentler aranıyor bu da ciddi bir iş.

Saçın ön tarafını fue , vertexi dhi demişsiniz . Dhi bir ekim tekniğidir ve kalem benzeri bir aletle ekim yapılır . Dhi ekimleri de fuedir. Burayı muhtemelen siz yanlış anlamışsınız  ... 

Çizilen saç çizgisi yeri mantıklı gözüküyor . Yerinizde olsam ön ve orta bölgeye 3000 , gelecek yıl arkaya doğru 1500 düşünürdüm. Veya 2 güne yayılarak 2500+2000 bir ekim yaptırırdım . Kafa yapınız ince gibi bu bir avantaj .

Bence donör iyi ve sakal alımına gerek olduğunu düşünmüyorum .

Şimdiden hayırlı olsun inşallah mutlu olursunuz ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2020, 18:34:00 »
5.000 bin greftlik bir ihtiyaç var
Donör sağlam
Fazla detaycı olmamak lazım
Hani bir ekim merkezi genel itibariyle güzel iş çıkarıyor ise
Artık o ekim yerindeki hangi kişi olur diye takılmamak lazım

Saç ekiminde güzel bir sonuç alacağınızı umuyorum

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2020, 18:39:57 »
Donör sağlam

Sesli güldüm ya :) Sevgili dinodin 11 yanlış mı hatırlıyorum sen ekim yaptırmadan önce sayfalarca detay vs , psikolojik analizler , sonrasında şiirler pek detaylıydı sürecin :) Şimdi detaycı olmamak lazım demişsin :)

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2020, 19:10:17 »

Sesli güldüm ya :) Sevgili dinodin 11 yanlış mı hatırlıyorum sen ekim yaptırmadan önce sayfalarca detay vs , psikolojik analizler , sonrasında şiirler pek detaylıydı sürecin :) Şimdi detaycı olmamak lazım demişsin :)

Yanlış hatırlamıyorsun:)
Sadece beni yanlış anladın sanırım
Bak mesela A merkezi mükemmel iş çıkarıyor ekipleriyle beraber, işte ben diyorum ki Ekim merkezinin işi zaten güzel. O zaman kendini onlara teslim etmek gerekir.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2020, 19:13:46 »
Sevgili nofear!!! Şiirlerimi özlediysen söylemen yeterli
Hasretini dolaylı yoldan söylemen cesaretsizce olmus:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2020, 19:19:16 »
Açık alan az olmasada donör kuvvetli ekime uygun bir adaysınız
Doğru kullanılırsa donörünüz güzel sonuç almanızda mümkün.

2 aşamalı ekim planlamanız gerekli ön frontal ve gerisi çizgi çok önde olmamak kaydı ile 3500 greflik ilk ekim. Daha sonra ön ekim başarınıza bağlı olarak vertex tepe ekiminize karar verirsiniz.
Global Moderator

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2020, 19:26:22 »
Temple bolgeniz de gitmis oraya da ekim yaptirirsaniz daha estetik durecektir o on cizgi, yoksa yanlarda cok buyuk bosluklar kalacak. 4500 5k gibi bir ekimle komple kapanir gibi geldi bana iki gunde. Yoksa iki ekime yayip 3k seneye 2k tepeye gibi yapilabilir
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2020, 20:06:37 »
Sevgili nofear!!! Şiirlerimi özlediysen söylemen yeterli
Hasretini dolaylı yoldan söylemen cesaretsizce olmus:)

Vallahi ozledim :)

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2020, 20:11:16 »

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2020, 20:26:16 »
Öncelikle merhaba ,

Benim fikrim saç ekimine uygun olduğunuz . Bunlar benim tavsiyelerimdir. Serkan Aygın ekimlerini takip etmedim bu zamana kadar bu sebeple iyi veya kötü diyemem . Forumda bir çok ekimi mevcut oradan bakarsınız .

Tavsiyelerim şunlar ;

Ekip konusunda saç ekiminizi kimin yapacağını ( hangi ekibin ) ve bu ekipte kimin hangi işi yapacağını ve doktor mu değil mi tecrübesi nedir bunu ilk olarak öğrenin . Yani bugün basit bir bademcik ameliyatına bile proflar , doçentler aranıyor bu da ciddi bir iş.

Saçın ön tarafını fue , vertexi dhi demişsiniz . Dhi bir ekim tekniğidir ve kalem benzeri bir aletle ekim yapılır . Dhi ekimleri de fuedir. Burayı muhtemelen siz yanlış anlamışsınız  ... 

Çizilen saç çizgisi yeri mantıklı gözüküyor . Yerinizde olsam ön ve orta bölgeye 3000 , gelecek yıl arkaya doğru 1500 düşünürdüm. Veya 2 güne yayılarak 2500+2000 bir ekim yaptırırdım . Kafa yapınız ince gibi bu bir avantaj .

Bence donör iyi ve sakal alımına gerek olduğunu düşünmüyorum .

Şimdiden hayırlı olsun inşallah mutlu olursunuz ...

Çok teşekkürler, muhtemelen ben yanlış anladım dediğiniz gibi dhi / fue detayını.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2020, 20:27:10 »
Donör sağlam

Çok teşekkür ederim, umarım dediğiniz gibi güzel bir sonuç olur

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2020, 20:29:26 »
Açık alan az olmasada donör kuvvetli ekime uygun bir adaysınız
Doğru kullanılırsa donörünüz güzel sonuç almanızda mümkün.

2 aşamalı ekim planlamanız gerekli ön frontal ve gerisi çizgi çok önde olmamak kaydı ile 3500 greflik ilk ekim. Daha sonra ön ekim başarınıza bağlı olarak vertex tepe ekiminize karar verirsiniz.

Teşekkür ederim, iki aşamalı ekim konusunu yarın görüşeceğim merkezi arayıp. Ekim günü planlama aşamasında da ekiple görüşebilirim herhalde diye umuyorum.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 24 Kasım 2020, 20:43:12 »
Temple bolgeniz de gitmis oraya da ekim yaptirirsaniz daha estetik durecektir o on cizgi, yoksa yanlarda cok buyuk bosluklar kalacak. 4500 5k gibi bir ekimle komple kapanir gibi geldi bana iki gunde. Yoksa iki ekime yayip 3k seneye 2k tepeye gibi yapilabilir

Sevgili siddharta açık alan konusunda haklısınız ama yazdığım gibi bir anda görüntümün tamamen değişmesi beni biraz endişelendiriyor. Herhalde biraz mantıktan ziyade duyguların etkisindeyim; hem saçlarım olsun hem de mümkünse pek anlaşılmasın gibi bir kapıya çıkıyor yazdıklarım.

Facebook Twitter Instagram