Gönderen Konu: Saçlarım için Tecrübeli Kişilerden Cevap Bekliyorum  (Okunma sayısı 1755 defa)

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
Öncelikle tecrübeli fikir sahibi abilerimin,kardeşlerimin cevap vermesine çok ihtiyacım var bilen bilir bu duyguyu psikolojim yerle bir Allah kimseye yaşatmasın bu duygu ama bu halimize de şükür yine çözümü var.

Benim erkek tipi saç dökülmem mevcut yaşım 29 3 4 yıldır dökülüyor ama şiddetli bi şekilde değil hatta son 2 seneyi saymassak hiç şiddetli değil bu yıl biraz fazla canımı sıkmaya başladı çünkü dökülme git gide yavaşta olsa artıyor daha doğrusu şakak bölgemdeki açılma artıyor ve ekim yapmaya karar verdim ama kafamı çok kurcalayan sorular var  ve burada umarım cevap alırım gerçekten benim için çok önemli yani şu kadar söyliyim modellik yapıyordum ara vermek zorunda kaldım, sporunu yapan eli yüzü düzgün vücudu olan birisiyim bunlar olmasına rağmen şu anda özgüvenim yerlerde yani son 2 yılda hayatım o kadar değişti ki anlatamam psikolojimi söylemiyorum bile o yüzden sorularıma bilgili kişilerin cevap vermesi çok çok önemli benim için özellikle @Hintell abi :)

1. Ben ekim yaptırmayı 30 gibi düşünüyorum aktif dönemin bitmesini beklemek istemiyorum çünkü çok hızlı bi dökülmem yok resimde de gördüğünüz gibi 3 4 yılda geldiğim nokta bu çok hızlı ilerlemiyor o yüzden bu psikolojiyle özgüvensizlikle daha fazla yaşamak istemiyorum. 30 gibi ektiririm belki 45 gibi 2. bi ekim olabilir diye düşünüyorum çünkü ben saçımı çok fazla kaybedeceğimi düşünmüyorum babama dayıma bakaraktan o yüzden böyle bi yol izledim sizce doğru bir yol mu ?

2. Yukardaki dediğim gibi babamın dayımın açıklığı aşırı çok değil tepe bölgesi ve şakaklar açık norwood 4 5 gibi babam ama sormak istediğim babamın 45 den sonra oldu bu hale geldi dayımın aynı şekilde abim var 35 yaşında saç tipimiz aynı onda gram açıklık yok ama beni bu yaşta buldu şimdi benim bu yaşta başlaması açıklığımın ya da ilerde oluşacak saç açıklığını artırır mı yoksa 40 gibi erkek tipi kesilir diyolar o yaşlarda öneriyorlar ekimi madem öyle bu 45 den sonra örn. babam da olan bu dökülme neyin nesi ?

3. Ben ne ekim öncesi ne sonrası vitamin haricinde örn finasterid minox kullanmak istemiyorum bunları kullanmadan saç ekimi yaptırmak mantıklı mı yani başarı oranını ne kadar tetikliyor ben hiç bir şekilde kullanmayacağım bu ilaçları.. Şu anda da kullanamam tavsiye ediliyor ama bunların yan etkilerini ve sadece kullandığın süre zarfında işe yaradığı için ne bunlara ne kozmetik ürünlerine para dökmüyorum ve yavaştan dökülmesini izliyorum. sizce benim saçıma ekim yapılsa 1 2 sene sonraki haliyle ne kadar başarılı sonuç alırım bu ilaçları kullanmadan ?

Şimdiden emek verip cevap verenlere çok teşekkür ederim ne kadar önemsiz görünse de bu hale düşmeyen anlayamıyor maalesef hani derler ya eşekten düşenin halini eşekten düşmüş anlar diye umarım herkes istediği saça sağlıkla mutlulukla ulaşır..

NOT: 1.Foto 2016 yılı, 2. ve 3. foto 1 saat önce ıslak 4.ve 5. foto 1 saat önce kuru halde çekildi ve saçlarım ince telli alnım doğuştan açık

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
Ynt: TECRÜBELİ BİLGİ SAHİBİ KİŞİLERDEN CEVAP BEKLİYORUM
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2020, 22:08:32 »
Bu da saçımı düzeltmeyip yani kel olan yerleri kaptmayıp dağınık kaldığı zamanki görünütüsü ;) :D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2020, 22:28:29 »
saçlarını öne doğru tararsan bir şey anlaşılmaz
Global Moderator

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2020, 22:42:01 »
Abi öyle yapıyorum zaten ama tatmin etmiyecek 1 2 yıl sonra farkındayım ve saçlarımı eskisi gibi yapamıyorum o yüzden bu çilem :D Senden ricam şu 3 soruyu okuyup cevaplayabilir misin ? ya da kısaca 30 gibi ektirsem finasteridsiz minox suz bu saça başarılı bi ekim olur mu ? 30 gibi ektirmek bu yoğunluktaki dökülme için erken mi sence ? çok şiddetli bi dökülmem yok tamamen durmasını beklersem 45 i bulur gibi

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2020, 23:09:10 »
Seninle aynı düşüncede değilim o saçtan bu noktaya gelmişsin 4 yılda ve 25ten sonra dokulmen agresif duruyor
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2020, 23:13:51 »
Saclari geri atip resim cekilirsen acikligini dokulmeni gorebiliriz, boyle birsey anlasilmiyor
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2020, 00:04:00 »
Seninle aynı düşüncede değilim o saçtan bu noktaya gelmişsin 4 yılda ve 25ten sonra dokulmen agresif duruyor

Yani agresif saç dökülmesi olanlar etrafımda var. sorduğum ve gördüğüm kadarıyla 2 3 yıl içinde olan tüm saçları gitmiş yani gördüğün gibi benim geldiğim durum 5 yılda bence agresif değil çok iyi durumda da değil benim olduğum duruma 35 gibi gelen kişilerde var etrafımda 20 25 arası olup kafasında saç kalmayan insanlar da var.

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2020, 00:06:02 »
Saclari geri atip resim cekilirsen acikligini dokulmeni gorebiliriz, boyle birsey anlasilmiyor
Hocam onu yapmak beni iyi hissettirmiyor o yüzden o şekilde atmadım ama o şekilde yaptığım zaman anlaşılıyor saçımın dökülmeye başladığı normal bu şekilde çok belli olmuyor yani hangi düzeyde olduğumu az çok tahmin edebilirsiniz.. hala olan saçlarım o bölgeyi kapatmak için yeterli

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2020, 04:50:14 »
Hocam onu yapmak beni iyi hissettirmiyor o yüzden o şekilde atmadım ama o şekilde yaptığım zaman anlaşılıyor saçımın dökülmeye başladığı normal bu şekilde çok belli olmuyor yani hangi düzeyde olduğumu az çok tahmin edebilirsiniz.. hala olan saçlarım o bölgeyi kapatmak için yeterli
Kimse yuzunu gormuyor tanimayacak kimse kardesim utanacak birsey yok ki
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2020, 09:34:18 »
 iyi bir yere git.yanlış karar hayatının hatası olur.aralara girilcek önede ekilcek kotu yer ekerse hem ekim oncesinden daha az saçın olur dokerler saçlarını hem çim adam olursun.ondan çok iyi arastır.iyi yerde hallolur senin sorun.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2020, 12:02:41 »
Yani agresif saç dökülmesi olanlar etrafımda var. sorduğum ve gördüğüm kadarıyla 2 3 yıl içinde olan tüm saçları gitmiş yani gördüğün gibi benim geldiğim durum 5 yılda bence agresif değil çok iyi durumda da değil benim olduğum duruma 35 gibi gelen kişilerde var etrafımda 20 25 arası olup kafasında saç kalmayan insanlar da var.
Önemli olan tam kellik değil dökülen bölge.Senin folikuller hala saç üretiyor ama ince muhtemelen arkaya taradiginda baya seyrek bir görüntü oluşuyor o yüzden arkaya tara yorum yapalım diyorlar.Bence finas başla çünkü tepedeki saçların da gidecek gibi gözüküyor
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2020, 13:21:11 »
Abi öyle yapıyorum zaten ama tatmin etmiyecek 1 2 yıl sonra farkındayım ve saçlarımı eskisi gibi yapamıyorum o yüzden bu çilem :D Senden ricam şu 3 soruyu okuyup cevaplayabilir misin ? ya da kısaca 30 gibi ektirsem finasteridsiz minox suz bu saça başarılı bi ekim olur mu ? 30 gibi ektirmek bu yoğunluktaki dökülme için erken mi sence ? çok şiddetli bi dökülmem yok tamamen durmasını beklersem 45 i bulur gibi

E sen öyle yapıyorsun diye buraya böyle mi paylaşıcan? Kendini iyi hissetmek için değil doğru bilğiyi almak için doğru paylaşım gerek gerçekten anlam veremiyorum bazı şeylere fazla sabırlıyım sanırım adam iyi hissetmiyorum böyle paylaşıcam diyor yav

Kardeş sen kendini iyi hissedince paylaş bizimde sabrımızla oynama
Global Moderator

grimmjow54

• Sr. Member
Ynt: Saçlarım için Tecrübeli Kişilerden Cevap Bekliyorum
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2020, 14:18:15 »
Kendimi kötü hissediyorum o şekilde foto koyamam ne demek ya :D Dostum bizden niye yorum bekliyorsun o zaman ? Yorum yapabilmek için her açıdan o saçı görecek buradaki üstatlar. Ona göre reçetini verecekler.

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Kasım 2020, 17:16:40 »
E sen öyle yapıyorsun diye buraya böyle mi paylaşıcan? Kendini iyi hissetmek için değil doğru bilğiyi almak için doğru paylaşım gerek gerçekten anlam veremiyorum bazı şeylere fazla sabırlıyım sanırım adam iyi hissetmiyorum böyle paylaşıcam diyor yav

Kardeş sen kendini iyi hissedince paylaş bizimde sabrımızla oynama

Admin bu şekilde mesaj atmana hiç gerek yoktu ben attığım fotoğrafların yeterli olduğunu düşündüğüm için o şekilde attım. mevcut şu an bu şekilde gözüken saçlarımı yorumlatmak istedim ne kadar boşluğum var diye değil çünkü nerden baksan 2 yıl var ekimime o açıklık ister istemez artacak. yani en basiti bunu düzgün bi dille söyleyebilirdin yani sabrınızla oynayacak ne yaptım ? sende bu olaydan geçtin bu psikoloji nedir iyi bilirsin ve adminsin şu yorumu yazacak en son kişi olmalısın. Bu dediğim şey benim 2 yılı almış psikolojimi bozmuş yaşamım değişmiş yani hayatıma darbe vurmuş alt üst olmuşum ve öyle yapıp daha da kötü hissetmek istemedim ve bunu dile getirdim çünkü her öyle gördüğüm zaman saçımı çok daha kötü oluyorum. Neyse yine de sağ ol yorumun için ben ekledim dediğiniz gibi 2 tane fotoğraf.

Onur Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saçlarım için Tecrübeli Kişilerden Cevap Bekliyorum
« Yanıtla #14 : 27 Kasım 2020, 17:17:46 »
.

Facebook Twitter Instagram