Gönderen Konu: Yağlı cilt için ne yapmam lazım?  (Okunma sayısı 669 defa)

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Yağlı cilt için ne yapmam lazım?
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2020, 17:55:14 »
Zeytinyagli sabunla yikamayi denesene
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2020, 18:12:58 »
Zeytinyagli sabunla yikamayi denesene

Denedim hocam kurutuyor sadece bu kez 2 katı yağ basıyor

rodok

• Full Member
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2020, 18:28:05 »
Ben bunun için cildiyeciye gittiğimde paso krem falan veriyo o da daha beter ediyor. 2 sene önceki bi doktorum bi sabun önermişti aralıksız 2 yıldır kullanıyorum. Yüzümde dermatit vardı hem onu geçirdi hem de yağlanmayı azalttı. Dead sea magik black mud soap olması lazım isminin, ben 3lü falan alınca baya gidiyo tavsiye ederim. Sabah ve akşam yatmadan önce yüzünü onunla yıka, bi de gece yıkadıktan sonra kurutup nemlendirici sür

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2020, 19:18:00 »
Ben bunun için cildiyeciye gittiğimde paso krem falan veriyo o da daha beter ediyor. 2 sene önceki bi doktorum bi sabun önermişti aralıksız 2 yıldır kullanıyorum. Yüzümde dermatit vardı hem onu geçirdi hem de yağlanmayı azalttı. Dead sea magik black mud soap olması lazım isminin, ben 3lü falan alınca baya gidiyo tavsiye ederim. Sabah ve akşam yatmadan önce yüzünü onunla yıka, bi de gece yıkadıktan sonra kurutup nemlendirici sür

Bu olabilir mi hocam

rodok

• Full Member
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2020, 19:45:03 »
Bu olabilir mi hocam

Aynen bu. Bakırköy’de bir eczaneden alıyorum 3 al 2 öde kampanyası olduğu için, tanesi 40 tlye denk geliyor o şekilde

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2020, 20:54:04 »
 ben deniz mineralli sabun alıom köpürtüp yüzümde 15 20 dk tutuom yağı hallediyor.sivilce denize gidince gecerdi baktım bunun şampuanı var suratta yağlı finasterid kullananlarda surattaa yağ oluyor zaten yuzume vucudumdaki yağa sivilceye belirgin şekilde iyi geliyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2020, 20:59:11 »
Yüzde tutunca hepsi yağı sikiyor kurutuyor hocam da önemli olan 3 saat sonrası

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2020, 21:18:02 »
 bugun oğlen yaptım galiba halen kuruluktan gergin suratım.bunu uygulayınca sokakta millette farkediyor guzelleşmişin diyor.ben memnunum.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2020, 21:50:21 »
Vücudunun sebum oranını dengeleyecek ürünler kullanmanız gerek. Cildinize uygun yüz peeling kremi de kullanıp, güzel bir nemlendirici krem de kullanırsanız kısmen bu sorun ortadan kalkıyor. Yüz temizleme jeliyle de yağlandıkça yüzünüzü temizlerseniz zamanla vücut alışıyor. Ben normalde çok dikkat ediyordum bu cilt yağlanmasına, son zamanlarda bıraktım yine yağlanmaya başladı. Yağlanmadan dolayı sivilcenleme de oluyor ciltte oldukça can sıkıcı bir durum. Sabun vücudun ph oranını düşürürse ayrıca sıkıntı olabilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram