Gönderen Konu: Ketokonazol Şampuan AGA’ya etkisi, kullanmaya değer mi ?  (Okunma sayısı 5047 defa)

ThinBald

• Full Member
Gerek ulaşım kolaylığı ve düşük fiyatı, gerekte yaşımdan dolayı şu anda anti-androjen olarak sadece %2 ketokonazol şampuanı kullanıyorum ve kullanmaya karar vermemin sebebini, yapılan bilimsel çalışmaları kısacası ketokonazol etken maddesini size anlatmak istedim çünkü forumda genel olarak çok fazla bilgi bulamadım ve olan bilgilerde eksiklikler var.

Ketokonazol nedir: Genel olarak anti-fungal özelliği için kullanılan bir ilaç ama aynı zamanda anti androjenler etkisi de bulunuyor (Eklere formülünü ekledim) yani AGA için hem inflamasyona hemde DHT’ye karşı kullanabiliyoruz.

Ketokonazol %2 saç dökülmesine etkisi : buraya çeviri halinde bir bilimsel çalışma linki bırakıyorum https://translate.googleusercontent.com/translate_c burada ketokonazol %2 etken maddesinin hafta da 3-4 kez kullanıldığında minoxidil %2 ile hemen hemen aynı etkiyi oluşturduğunu ve aynı zamanda önemli bir inflamasyon reaksiyonunun önüne geçtiğini gösteriyor, tabi ki etken maddenin daha fazla klinik çalışmaya ihtiyacı olduğunu belirtiyor

https://translate.googleusercontent.com/translate_c Bu çalışma da ketokonazol şampuanın diğer tedavilerle birleştirildiği zaman ki etkisini gösteriyor.

Sonuç : Ketokonazol %2 şampuanı ucuz, ulaşımı kolay ve güvenli olduğu aynı zamanda AGA için iki problemle birlikte mücadele ettiği için kullanmaya değer bir ajandır ancak diğer 2 FDA onaylı ilaç kadar güçlü değildir. Buna rağmen diğer etken maddeler için bir etki arttırıcı olarak kullanmaya, inflamasyona karşı kullanmaya ve dökülmenin ilk evrelerinde kullanmaya değerdir.

Bir de ek olarak üç şey söylemek istiyorum,bu şampuan saçı birazcık kurutuyor bu yüzden ben saça ve saçlı deriye Gül suyu kullanıyorum inflamasyona da faydası var ve eğer kullanabiliyorsanız krem formunu kullanın saçlı deri de daha uzun durduğu için faydasını daha çok görürsünüz bir de ben şampuanı iki günde bir kullanıyorum ve saçımda 10 dakika bekletip yıkıyorum.

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Ketokonazol Şampuan AGA’ya etkisi, kullanmaya değer mi ?
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2020, 03:57:25 »
Iki gunde bir cok hocam ben en fazla haftada bir yada iki kez kullanmanizi oneririm. Fazla kullanimi da saci yipratiyir ve inceltiyor
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2020, 08:54:01 »
 eskiden big 3lüden biriydi şampuan sonra drlar arasında yapılan toplantılarda şampuanın bir işe yaramadığına karar verildi.emilimi sıfıra yakınmış kafada 10 15 dk tutmak gerekmiş falan .dermollerden sonra uygulanabilirmi acaba ama artık drlar sampuan deriyi temzilesin yeter diyorlar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2020, 10:58:35 »
Iki gunde bir cok hocam ben en fazla haftada bir yada iki kez kullanmanizi oneririm. Fazla kullanimi da saci yipratiyir ve inceltiyor
Hafta da bir kullanımda hiçbir etki alınmaz ki zaten gül suyu kullanıyorum saçlar kurumuyor zaten inceltme gibi bir durumda yok, anti androjenik etkisi olan bir ilaç saçları inceltmez, kuruttuğu için inceltmiş gibi olur onunda çözümü kolay.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2020, 11:01:08 »
eskiden big 3lüden biriydi şampuan sonra drlar arasında yapılan toplantılarda şampuanın bir işe yaramadığına karar verildi.emilimi sıfıra yakınmış kafada 10 15 dk tutmak gerekmiş falan .dermollerden sonra uygulanabilirmi acaba ama artık drlar sampuan deriyi temzilesin yeter diyorlar
Tabi ki saçlı deride 10-15 dakika tutmak lazım ki etki görülsün, doktorlar klasik şampuan kullanımında hiçbir etki alınmayacağını söylüyordu. Zaten belirttim bu mucizevi bir ilaç değil ama ilk adım olarak tedaviye eklenecek bir ajan.

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2020, 12:22:01 »
Ben kullanamıyorum bunu ya saçımı çok fena yıpratıyor .Keşke bir firma keşfetse de Revita gibi şampuanın içine koysa düşük dozda ne güzel olur. Bilgiler için de çok teşekkürler bende internette ketokonazol ile ilgili çok bilgi bulamamıştım
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2020, 12:28:04 Gönderen: DeanPicot »

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2020, 12:30:40 »
Ben kullanamıyorum bunu ya saçımı çok fena yıpratıyor .Keşke bir firma keşfetse de Revita gibi şampuanın içine koysa düşük dozda ne güzel olur. Bilgiler için de çok teşekkürler bende internette ketokonazol ile ilgili çok bilgi bulamamıştım
Benim doktorum saclarinin incelme sebebi diye bana biraktirmisti ketakonozolu kullancaksanda haftada 1 demisti

atoh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2020, 21:06:33 »
Arkadaslar Kabakcekirdegi Yaginin DHTyi baskiladigini okumustum.. acaba Sampuan yerine arasira Kabakcekirdegi yagini sürüp bir kac Saat bekletip yikasak etki etmezmi?
Hem Yag oldugundan saclari parlatir, besler hem DHT baskilar diye düsünüyorum ama yinede bilemiyorum. Bu Konuda Fikri olan varmi?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2020, 21:10:35 »
Saç uçlarına bir krem ya da kuru saçlara göre şampuanla dibe deyirmeden uygulama yaptıktan sonra konozol kullanıyorum işe yarıyor baya az tahribat veriyor tavsiye ederim.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2020, 21:21:33 »
Arkadaslar Kabakcekirdegi Yaginin DHTyi baskiladigini okumustum.. acaba Sampuan yerine arasira Kabakcekirdegi yagini sürüp bir kac Saat bekletip yikasak etki etmezmi?
Hem Yag oldugundan saclari parlatir, besler hem DHT baskilar diye düsünüyorum ama yinede bilemiyorum. Bu Konuda Fikri olan varmi?

Kabak çekirdeği yağının kapsülleri satılıyor ucuz olanını al daha çok işe yarar dht baskılama konusunda
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2020, 12:14:09 »
Saç uçlarına bir krem ya da kuru saçlara göre şampuanla dibe deyirmeden uygulama yaptıktan sonra konozol kullanıyorum işe yarıyor baya az tahribat veriyor tavsiye ederim.
Sizin yaptığınız daha az zaman alır gibi bende öyle yapmaya başlayacağım sanırım.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2020, 13:16:19 »
Şampuan saç dökülmesine yararı olur mu bilmiyorum ancak saçların koparak dökülmesini engellemesi ve saçları hacimlendirmesi psikolojik olarak yarar sağlıyor. Motivasyon açısından şampuanında başarılı olması önemli diyebilirim. Asıl konunuza gelirsek denemeden bilemezsiniz. Ben bir çok tedaviyi deneyerek karar verdim. Bu denemeler vücüdunuza zarar vermiyor ve maliyeti de sizi yormuyorsa deneyin derim. Ben halen saç sorunuma çözüm bulduğum halde zararı en aza indirecek alternatif tedaviler araştırıyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2020, 19:29:11 »
Hocam bunu tam anlayamadım tam olarak nasıl yapıyorsunuz? Önce krem ya da şampuanla saç uçlarını yıkayıp ardından konazol şampuanla mı yıkıyorsunuz komple?

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2020, 19:38:32 »
Arkadaşlar bir de konazol şampuan kullanırken mesela haftada 2 kullanıyoruz ya o 2 gün kullandığımızda banyoda başka bir şampuan kullanmıyor muyuz? Yani mesela ben banyo yaparken 2 kere yıkıyorum saçımı konazol kullandığımız gün 2 kere konazol ile mi yıkayacaz?

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Aralık 2020, 19:41:30 »
Ben şu şekilde yapıyorum.
Sabah normal şampuanla yıkıyorum akşam ketokonazal şampuan kullanıyorum.
İkisini aynı anda kullanmıyorum

Facebook Twitter Instagram