Gönderen Konu: Propecia  (Okunma sayısı 3705 defa)

Today

• Jr. Member
  • **
Propecia
« : 12 Aralık 2020, 17:03:12 »
Haftaya hastaneye gideceğim, gerekli bütün tahlilleri yaptırıp öyle finasterid kullanımına başlayacağım. Sprem testi, testesteron ölçümü, vitamin değerleri vs baktırdıktan sonra propecia ya başlamayı düşünüyorum. Ve her iki ayda bir bu tahlilleri tekrarlamayı düşünüyorum.
Proscar kullanmayacağım.
Propecia yı ikiye bölüp her gün kullanacağım. Bu şekilde verim alırmıyım? Doz çokmu az olur?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Propecia
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2020, 18:31:57 »
 ben 2sinide yıllarca kullandım proscarın ucuz olduğunu duyunca ona gectim.aynı ikiside.1mg gunluk onerilen doz yarımı etkiyi dusurur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Today

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2020, 18:59:47 »
ben 2sinide yıllarca kullandım proscarın ucuz olduğunu duyunca ona gectim.aynı ikiside.1mg gunluk onerilen doz yarımı etkiyi dusurur

Şuanda kullanıyormusun?
Çok faydasını gördün mü?
Ve söylenilen gibi psikolojik ve cinsel yönden etkileri varmı?
Günlük yarım propecia sorun yaratmaz heralde...
Fazla Kaygı sorunu var bende çünkü. O yüzden soruyorum.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2020, 12:47:02 »
0.2mg ile 5mg arasında gunluk DHT baskılama arasında fark çok az 0.5mg da alınabilir.  Hatta bazı kişiler 2 günde bir 1 mg alıyor normal etkinin %80i olduğunu okumuştum bir doktordan.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2020, 13:17:33 »
 halen kullanıom
 dokulmemi durdurdu
 bende olmadı ama kullanan çoğu arkadasımda oldu bıraktılar
 bence 1mg alsan
   istediğin kadar sor ama kaygı varsa yan etki yapıcaktır
   bunun 1mgsi yüzde 38 baskılar dhtyi saçlı deride.5mg tam içsen yüzde 40.ama 1mg altı  baskılama rakamı birden dusebilirmi acaba bende bilmiom
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2020, 13:24:19 »
Bu ilacı doktorum banada önerdi peki bırakınca tekrar dökülme oluyormu ve ekim yapılan saçta ne gibi fayda sağlıyor net bir bilgi alamadım kimseden.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2020, 13:29:42 »
 ekime soyle fayda sağlar ekimden 6 ay once kullanırsan saçı kalınlaştırır arkadan one alınıp ekilen saç kalın olarak yasamaya devam eder onde.ama ondeki saçlar arkadaki saçlar kadar guclu değil ondan bunu bırakısan ekim harici saçlarında dokulme devam eder.devamlı kullanmak sarttır kendi saçlarını korumak için.dokulmeyi yavaslatır ufalan cılızlaşan saçları buyutebilir gurleşme sağlayabilir.biotinde kalınlaşma yapıyor ama o genetik dokulme ile mucadele etmeez genetik dokulmeden etkilenen saçlara fayda eder.bu genetik dokulme ile mucadele eder.genetik dokulmede saç dokulunce her seferinde bir ufağı cılızı gelir en son tüy kalır kellik oluşur

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2020, 13:31:24 »
Bu ilacı doktorum banada önerdi peki bırakınca tekrar dökülme oluyormu ve ekim yapılan saçta ne gibi fayda sağlıyor net bir bilgi alamadım kimseden.
Ekim için alınıyorsa ekim öncesinde ve sonrasında 6ay kullanmak gerekir sebebi ekime güçlü saçlarla gitmek ve ekim surecinde DHT baskısını azaltıp saçların çıkışına katkıda bulunmak. Eğer var olan kendi saçlarınız genetik dökülmeye kodlandiysa dökülmesini durdurmak ya da yavaşlatmak için uzun yıllar kullanılabilir. Bu ilacin yan etki oranı çok çok düşük. Olay psikolojide bitiyor. Bir şeyden etkileneceğini kendine dusundurursen etkilenirsin ilacı al ve unut bu kadar. Bizim toplum çok fazla ataerkil olduğu için erkekliğim gider diye çok fazla psikolojik baskı yapıyor kendinde ve etkileniyor Avrupa'da forumlarda okuyorum bizim kadar evhamlanan yok

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2020, 17:25:53 »
Ekim için alınıyorsa ekim öncesinde ve sonrasında 6ay kullanmak gerekir sebebi ekime güçlü saçlarla gitmek ve ekim surecinde DHT baskısını azaltıp saçların çıkışına katkıda bulunmak. Eğer var olan kendi saçlarınız genetik dökülmeye kodlandiysa dökülmesini durdurmak ya da yavaşlatmak için uzun yıllar kullanılabilir. Bu ilacin yan etki oranı çok çok düşük. Olay psikolojide bitiyor. Bir şeyden etkileneceğini kendine dusundurursen etkilenirsin ilacı al ve unut bu kadar. Bizim toplum çok fazla ataerkil olduğu için erkekliğim gider diye çok fazla psikolojik baskı yapıyor kendinde ve etkileniyor Avrupa'da forumlarda okuyorum bizim kadar evhamlanan yok
benim yas 40 dokulme yok artik bitti zaten ondan dolayi bu yaslari bekledim, kullanayim fakat cikardiklarini birakinca dokmesin yada var olanlara zarar vermesin birakinca .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2020, 18:16:37 »
 dokulme bittiyse niye kullanıcan.ara sıra prp yaptır ileriki yaslarda iyi geliyor.

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2020, 20:10:05 »
Proscar ve xpecia beraber kullanılabilir mi? Kullanılırsa nasıl olur? Yani ikisini bi arada kullanmak gereksiz mi yoksa etkisi daha da artar mı?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Aralık 2020, 20:23:22 »
 finasterid alıyorsan gerek yok bence.finasterid dışı kalınlaştırıcam diyorsan biotin kullanırsın.

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2020, 20:29:55 »
finasterid alıyorsan gerek yok bence.finasterid dışı kalınlaştırıcam diyorsan biotin kullanırsın.
Benim soruma cevap mıydı bu? Xpecia ile proscar kullanımını sormuştum. İkisine birden gerek yok mu?

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2020, 07:44:55 »
dokulme bittiyse niye kullanıcan.ara sıra prp yaptır ileriki yaslarda iyi geliyor.
🤦Saç ektirdim 25 gün oldu doktorum önerdi fakat yan etkiler falan okuyunca çekindim eğer yan etkileri düşük ise ve kullanım süresince fayda sağlıyor yani var olan saçları kuvvetlendirip dikilenlerede aynı şeyleri gösteriyor fakat bırakınca dökülme yapiyormu bunun cevabını arıyorum .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2020, 12:05:49 »
 mutlu bence gerek yok
 hakan fda onaylı ama kullananlar genelde yan etki gordum diyor demek istediğini anladım.bırakıcaksan baslama bence.şimdi bu hap dhtyi baskılıcak hazır dokulmen durmuş baskılanan dht bu haptan yan etki gorup bırakırsan birden yeniden azabilir .bırakcaksan kullanma derim.evet bırakınca tekrar dokulme yapıyor.kullanımda devamlılık sart.ekim saçlarını guclendirmesine gerek yokzaten ekim arkadan guclu saçlar alınıp one tasınıyor.uzun lafın kısası devamlı kullancamıcaksan kullanma derim.

Facebook Twitter Instagram