Gönderen Konu: Finasterid’in abartılması  (Okunma sayısı 1269 defa)

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid’in abartılması
« : 13 Aralık 2020, 17:43:18 »
Finasterid aga olan (genetik saç dökülmesi) kişiler için mucizevi etkileri olan bir ilaç değildir.
Bilimsel yayınlar finasteridin saç dökülmesini durdurmaktaki başarısını yüzde 30 yeni saç çıkarma ise yüzde 10 bile değil.
Finasterid bu kadar abartıldığı kadar başarılı olsa herkes finasterid kullanır olur biterdi .yanetkilerden dolayı kimse kullanmıyor algılarına inanmayın.
Adamlar bırakın finansı en ağır antiandrojeni bile deniyor fin bu kadar etkili olsa millet niye başka ilaçlara yönelsin.
Bakıyorum adam norwd 6 yada 7 olmuş ona bile finasterid öneriliyor.
Finasterid kafanızda saç var fakat güçsüz ise yada kellik probleminiz yok ama aşırı dökülmeniz
 varsa kullanımı mantıklı olabilir.Kullanmanıza rağmen fayda etmeme olasılığı yüksek olan bir antiandrojendir.
Finasterid ile ilgili yapılmış çalışmalarda  before after fotoğraflarını burda paylaşacağım  o zaman ne demek istediğimi daha net anlayacaksınız.
Finasteridin saç ekimi ile eşzamanlı kullanımının daha olumlu ve kesin sonuçları var bunlara bakarak finasteridin başarısını kafamızda abartmayalım bence.

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid’in abartılması
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2020, 18:35:32 »
fınasterıdı 9 aydır fazla kullanıyorum sacıma en ufak bır etkısı olmadıgı gıbı en ufak bır yan etkı bıle olmadı suanda tamamen alıskanlıktan kullanıyorum yanı
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2020, 18:41:50 »
Abartıldığı kadar başarılı bir ilaç değil demek yanlış şöyle ki bazı kişilerin saçları DHT ye karşı çok hassastır bu kişinin DHTsi baskilansa bile kalan DHT yine dökülmeyi devam ettirir fakat bu yinede yavaşlatır. Dökülmesi yıllara yayılan biri olduğunuzu varsayalım mesela 18 de şakak açılarak başlamış olsun 35 e kadar norwood 5 olacaksınız işte burada finasterid sizi korur. Ama sizin genetiginizde 18 de başlayan dökülme 22-23 de norwood 5 filansa bu ilacta mucize değil tabiki. Agresif dökülmeyi durdurması zor olabilir.
Finasteridde yeniden büyüme ikinci aşamadır ilk aşama olanı korumaktır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2020, 19:32:48 »
 dokulmeyi yavaslatır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2020, 19:48:49 »
Finasterid aga olan (genetik saç dökülmesi) kişiler için mucizevi etkileri olan bir ilaç değildir.
Bilimsel yayınlar finasteridin saç dökülmesini durdurmaktaki başarısını yüzde 30 yeni saç çıkarma ise yüzde 10 bile değil.
Finasterid bu kadar abartıldığı kadar başarılı olsa herkes finasterid kullanır olur biterdi .yanetkilerden dolayı kimse kullanmıyor algılarına inanmayın.
Adamlar bırakın finansı en ağır antiandrojeni bile deniyor fin bu kadar etkili olsa millet niye başka ilaçlara yönelsin.
Bakıyorum adam norwd 6 yada 7 olmuş ona bile finasterid öneriliyor.
Finasterid kafanızda saç var fakat güçsüz ise yada kellik probleminiz yok ama aşırı dökülmeniz
 varsa kullanımı mantıklı olabilir.Kullanmanıza rağmen fayda etmeme olasılığı yüksek olan bir antiandrojendir.
Finasterid ile ilgili yapılmış çalışmalarda  before after fotoğraflarını burda paylaşacağım  o zaman ne demek istediğimi daha net anlayacaksınız.
Finasteridin saç ekimi ile eşzamanlı kullanımının daha olumlu ve kesin sonuçları var bunlara bakarak finasteridin başarısını kafamızda abartmayalım bence.
nw6 nw7 olan kişilerde saç çıkarması için değil zaten donörünü güçlendirmesi ve ekimden en az fireyle çıkması için öneriliyor diye biliyorum ben

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2020, 22:31:24 »
isteyen kullanır isteyen kullanmaz bütün herşey gözlerinin önünde yazan prospektüsün içinde kör değiller ya illaki biraz bilgi edinmişlerdir ama şuda var cidden herkeste işe yaramıyor bu ilaç bendede işe yaramadı malesef.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2020, 22:47:00 »
Forumun kutsalina laf etmişsiniz :) Vaziyet alın burası karışır ...

İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2020, 23:18:51 »
Forumun kutsalina laf etmişsiniz :) Vaziyet alın burası karışır ...

Dostum burası bir saç ekimi forumu ve finasteridin ekim sürecine katkısı yadsınamaz bir gerçek.Yalnız bazı arkadaşlar finasteridi yanlış anlıyor ve sanki kullanınca müthiş bir değişim yaşayacakmış gibi bir algıya kapılıyor.
Bunun dengesini tutturmamız lazım ,finasterid bazı kişilerde oldukça faydalı olabiliyorken azımsanmayacak sayıdaki kullanıcılardada hiç bir etkisi olmuyor malesef.
Ekim yaptıran arkadaşlarla bence sadece ekim sürecinde destek amacıyla 6 kadar kullansalar faydasını görme ihtimalleri yüksek fakat daha çok sıklaştırma ekimlerinde var olan saçlarını korumak ve ekilen saçlara destek amacıyla kullanılabilir diye düşünüyorum.
Saç ekimi sürecinde kullanılan dht blokerların etkisiyle normal zamanda kullanılanların etkisi birbirine karıştırılmamalı bence.
Her iki durumda kullanımı ile sonuçları arasında müthiş farklılıklar var bu ayrımı iyi yapmak lazım.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2020, 23:59:14 »
Finasteridin ne işe yaradığını biliyorsunuz herhalde. Kimse mucize filan beklemesin zaten yeniden büyüme sınırlı hatta çok az kişide olur. Amaç olanı korumak genç yaşta dökülmesi başlayanlar dökülmelerini belli bir süre stabil hale getirir ya da yavaşlatır. Yanan bir evi sonradan duzeltemezsiniz ama yangınin çıkma riskine karşı evde yangın tüpü bulundurursak yangın başlarken durdururabiliriz aradaki fark bu.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2020, 00:19:28 »
Finasteridin ne işe yaradığını biliyorsunuz herhalde. Kimse mucize filan beklemesin zaten yeniden büyüme sınırlı hatta çok az kişide olur. Amaç olanı korumak genç yaşta dökülmesi başlayanlar dökülmelerini belli bir süre stabil hale getirir ya da yavaşlatır. Yanan bir evi sonradan duzeltemezsiniz ama yangınin çıkma riskine karşı evde yangın tüpü bulundurursak yangın başlarken durdururabiliriz aradaki fark bu.

|-onayisareti-|

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2020, 00:19:37 »
finasterid mucize filan değil sadece diğer boş beleş ürünlere nazaran en etkili çözüm

finasterid kullanmayanlar da ekim sonrası dökülme tetiklene biliyor bunu engelenmek gerekiyor

ve telojen fazda olan krılgan folükülerin  büyüme oranı da etkileniyor donör de ki alımlarda

ya da 2 ligreflerin 1 çıkıyor 1 çıkmıyor ya da 3 lü büyüme oranı ve istenilen sıklığa ulaşılmıyor

bu ihtimallere karşı

finasterid bu durumları daha çok garanti altına alıyor

ve şoktan sonra arka kısımdaki dökülmenin daha hızlı olmasını engelliyor

sonuçta saç ekiminin belirli limitleri var buna destek vermek amaçlı

kısaca kutsal değil tapmıyoruz gereken durumları anlatıyoruz.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2020, 00:30:14 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2020, 12:38:28 »
 finasterid saçlı deride dhtyi yüzde 38 baskılıyor.kullanmazsak oda yok .
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram