Gönderen Konu: Biotin kullanım dozu  (Okunma sayısı 1220 defa)

Bakbi96

• Full Member
Biotin kullanım dozu
« : 14 Aralık 2020, 13:01:43 »
Saç ektireli yaklaşık 1 ay oluyor ve süreçten çok memnun kaldım. Ekim yaptırdığım yer ASUMAN HAİR.

Biotin 2500 mg ek takviye aldım fakat nasıl kullanılır bilmiyorum. Günde kaç kere içeceğim. Ve başka önerdiğiniz takviye ürünleri var mı? şimdiden teşekkürler. İyi günler

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Biotin kullanımı
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2020, 13:26:42 »
Günde 1 adet kullansanız yeter.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2020, 17:58:22 »
Benimde merak ettiğim bir kutu bittikten sonra ara vermek gereklimi yada hiç ara vermeden devammı edilecek mesela 1 yıl gibi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17096.0
Her gece 5000mg biotin 1 kapsül
Her gece b vitamin mix 1 kapsül
2 günde 1 kapsül dvitamin,çinko,demir karışımı

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2020, 18:49:34 »
Ben 3 yıldır kullanıyorum. Öyle saça muazzam bir artısı olmuyor ama canlı tutması için ben kullanıyorum. Yani ekim süresi boyunca kullanırsanız yani minimum 6 ay  iyi olur. Daha sonra bırakmak isterseniz bırakırsınız. Dediğim gibi katkısı yok denecek kadar az bence biotinin.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Alpha

• Hero Member
Ynt: Biotin kullanım dozu
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2020, 19:03:36 »
Uzun süreli kullandım bir faydasını görmedim birisi atmış taşı kuyuya faydalımı değilmi belirsiz bir şey aslında ama trend olmuş bir defa.

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2020, 19:29:06 »
Taşı kuyuya güzel  :D
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17096.0
Her gece 5000mg biotin 1 kapsül
Her gece b vitamin mix 1 kapsül
2 günde 1 kapsül dvitamin,çinko,demir karışımı

Bakbi96

• Full Member
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2020, 22:10:46 »
Sayın adminlerin görüşü benim için önemli onlardan da duyalım olumlu veya olumsuz yanıt.

Tuğrul karakas

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2020, 22:47:57 »
2 aydır kullanıyorum vücuttaki kıllanmayı arttırıyor ama saça faydasını daha çözemedim. psikolojik olarak kendimi rahat hissetmek için hep kullanacağım galiba

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2020, 20:27:07 »
Uzun süreli kullandım bir faydasını görmedim birisi atmış taşı kuyuya faydalımı değilmi belirsiz bir şey aslında ama trend olmuş bir defa.

Olay aslında Finasterid yanında biyotin kullananların görüşünden kaynaklı adam Fin kullanıyor ama biyotin yorumlarında saçlarımı kalinlastirdi biyotin kesinlikle tavsiye ederim diyor .Buda çoğu kişide biyotinin işe yaradığıni sanmasindan kaynaklanıyor ve  örümcek ağı gibi yayılıyor .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Aralık 2020, 21:36:57 »
afrikadaki aç çocukların saçı dökülmezken hala insanların takviye alması gerçekten çok anlamsız özel bir eksiklik yoksa tabi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2020, 21:49:50 »
afrikadaki aç çocukların saçı dökülmezken hala insanların takviye alması gerçekten çok anlamsız özel bir eksiklik yoksa tabi

Yaptığımız her şey süreci biraz daha geciktirmek için. Eksikliğimiz olduğunda genetik dökülmemizin hızlanacağını biliyoruz. Yaptığımız sadece önlem
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2020, 21:50:00 »

Genetik saç dökülmesinin tahmin edilebilirliği yok. Zaten öyle olsa saç dökülmesine de çözüm bulunabilirdi. Genetik bilimi de bu konuları araştırıyor. Evde oturduğumuz yerden kurduğumuz düşünceler ile sorunlara çözüm bulabilseydik dünya da insanlık adına problem kalmazdı. Afrika'da çocuklar aç kaldığı için ölüyorlar. Kim gidip oradaki insanların saç dökülmesi yaşayıp yaşamadığını araştırmış? Zaten kendileri yaşayamıyorlar. Garip bir örnek olmuş.

Facebook Twitter Instagram