Gönderen Konu: Genç yaşta norwood 5,6 olanlar ne yapmalı?  (Okunma sayısı 2098 defa)

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
Genç yaşta norwood 5,6 olanlar ne yapmalı?
« : 17 Aralık 2020, 23:03:41 »
Ekim desen tutmaz,protez saç yaptırsak sürekli kullanmak imkansız.Öyle böyle derken gençliğimizin en güzel yılları stresle,kellikle ve sürekli bir dışlanma korkusu ile geçiyor.Bu durumdan nasıl kurtulunur?

Spencer

• Hero Member
Ynt: Genç yaşta norwood 5,6 olanlar ne yapmalı?
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2020, 23:09:06 »
Norwood 5 veya 6 olduğunda ekim neden tutmuyor? Bunun yaşla değil daha çok dökülme seviyesi ile ilgisi var.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2020, 23:19:50 »
Dayımın oğlu 20 yaşında norwood 5-6 olmuştu askere giderken keldi. Saçlarını ben bildim bileli kazitiyordu. Ona yakışıyordu 26 yaşında gitti Esma Serkan da ekim oldu hatta forumda paylaşmıştı gayette güzel oldu saçları 2 sene oldu gayet güzel saçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2020, 09:30:28 »
 kar kardır deyip olan 3 5 sacı tutmalı donoru guclendirmeli doğru yerde doğru planlama ile ekim yaptırmalı tepeyede minoxla sansını denemeli
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2020, 15:30:19 »
Nereden dışlanacaksın ? ayrıca yaşın 25 olmuş artık çok da genç sayılmazsın. bu forumda 20 yaşında tamamen kel olan çocuklar var. protez de haklısın ekim de düşünmüyorsan kafa şeklin ve tipine bağlı yakışıyor mu ?   eğer fena durmuyorsa gavurların tabiriyle shave it bro  kazıt yani.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2020, 11:37:03 »
Nereden dışlanacaksın ? ayrıca yaşın 25 olmuş artık çok da genç sayılmazsın. bu forumda 20 yaşında tamamen kel olan çocuklar var. protez de haklısın ekim de düşünmüyorsan kafa şeklin ve tipine bağlı yakışıyor mu ?   eğer fena durmuyorsa gavurların tabiriyle shave it bro  kazıt yani.
Belki gençliğini yaşayamadı adam
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2020, 11:50:44 »
Ah ah azizim. Norwooe 5'e kadar neredeydiniz ? Birçok insan burada hata yapıyor, aslında Norwood 3 gibiyken dökülmeyi fark ediyorlar ama inkar ediyorlar 1-2 sene boyunca. İnkar sürecindeyken vertex açılıyor, vertexi fark edene kadar frontal, temporal ve vertexteki açıklık ilerliyor ve Norwood 4 oluveriyorlar. Sonra anca başlıyorlar tedaviye, diyorlar ki finas, dutas işe yaramıyor. Kardeşim Finas ve Dutas sana saç çıkarmayı mı tahaaüt ediyor yoksa var olanı korumayı mı ? O yüzden arkadaşlarıma da burada da bas bas bağırıyorum Norwood 2'yi biraz geçince başlayın tedaviye diye. Yapıştırın minoxu finası dutası. Ben Norwood 2.5-3 gibiyken başladım ben bile geç kalmış görüyorum kendimi, 22 yaşında yani geçen sene Norwood 2'yi biraz geçtiğimi fark ettim ama 1 senem inkarla geçmiş.
20'li yaşlarda Norwood 5 kötüdür, 20-28 yaş arası yani üni ortamında sosyalleşme, sosyal hobiler, manitacılık, ve üni sonrası kariyer başlangıcı için en iyi skala Norwood 2'dir. 28'den sonra kişi zaten artık genç olarak da nitelendirilmez, kendini kariyerinde ispatlar, o yaşlarda statü ve diğer kazanımlar dış görünüşün önüne geçer, etraftakiler de saç kaybı yaşar ve 28-35 arası Norwood 3 olmak normaldir.
35'ten sonra yüksek ihtimalle kişinin diğer yaşıtları da kelleşmiştir. Kişi evlenmiştir, belki çocuğu vardır. Kariyer konusunda ekstrem örnekler dışında kendini yeni bir yere kabul ettirme vb. Gibi derdi olmaz, olsa da sosyal yeteneği ve tecrübeleri artık dış görünüşten önemlidir. 30'lu yaşların sonunda Norwood 4 normaldir.
TEDAVİM
Fiyto Şampuan Haftada 2

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2020, 13:45:20 »
Protez saçı neden sürekli kullanamayacağınızı düşünüyorsunuz ?
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2020, 16:59:17 »
Ah ah azizim. Norwooe 5'e kadar neredeydiniz ? Birçok insan burada hata yapıyor, aslında Norwood 3 gibiyken dökülmeyi fark ediyorlar ama inkar ediyorlar 1-2 sene boyunca. İnkar sürecindeyken vertex açılıyor, vertexi fark edene kadar frontal, temporal ve vertexteki açıklık ilerliyor ve Norwood 4 oluveriyorlar. Sonra anca başlıyorlar tedaviye, diyorlar ki finas, dutas işe yaramıyor. Kardeşim Finas ve Dutas sana saç çıkarmayı mı tahaaüt ediyor yoksa var olanı korumayı mı ? O yüzden arkadaşlarıma da burada da bas bas bağırıyorum Norwood 2'yi biraz geçince başlayın tedaviye diye. Yapıştırın minoxu finası dutası. Ben Norwood 2.5-3 gibiyken başladım ben bile geç kalmış görüyorum kendimi, 22 yaşında yani geçen sene Norwood 2'yi biraz geçtiğimi fark ettim ama 1 senem inkarla geçmiş.
20'li yaşlarda Norwood 5 kötüdür, 20-28 yaş arası yani üni ortamında sosyalleşme, sosyal hobiler, manitacılık, ve üni sonrası kariyer başlangıcı için en iyi skala Norwood 2'dir. 28'den sonra kişi zaten artık genç olarak da nitelendirilmez, kendini kariyerinde ispatlar, o yaşlarda statü ve diğer kazanımlar dış görünüşün önüne geçer, etraftakiler de saç kaybı yaşar ve 28-35 arası Norwood 3 olmak normaldir.
35'ten sonra yüksek ihtimalle kişinin diğer yaşıtları da kelleşmiştir. Kişi evlenmiştir, belki çocuğu vardır. Kariyer konusunda ekstrem örnekler dışında kendini yeni bir yere kabul ettirme vb. Gibi derdi olmaz, olsa da sosyal yeteneği ve tecrübeleri artık dış görünüşten önemlidir. 30'lu yaşların sonunda Norwood 4 normaldir.

Gerçekten sonunda benimle aynı düşüncelerde biri .  Saç döküldükten sonra çıkarmaya uğraşmak yerine erkenden korumaya çalışmalısınız. 20 yaşında inkar edip 30 yaşında doğum kontrol hapı içenler var . Halbuki erkenden başlasa tedaviye çok daha iyi sonuçlar alacak. Bir de doğal tedavilerle çok vakit kaybedenler var. Destek olarak kullanılır ama kafana süreceğin yağ seni agresif tedaviden korumaz.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2020, 17:27:30 »
kabullenme aşaması genelde yıllarca sürüyor çoğu kişide. iş işten geçiyor tabii. çok erken önlemle yan etkileri fazla yaşamadan da kontrollü tedavilerle saçların ömrü uzatılabilir yıllarca. ama internet eskiden yaygın değildi. günümüzde bile saçların androjenler nedeniyle döküldüğü çoğu kişi bilmez keller bile bilmez.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2020, 17:35:29 »
kabullenme aşaması genelde yıllarca sürüyor çoğu kişide. iş işten geçiyor tabii. çok erken önlemle yan etkileri fazla yaşamadan da kontrollü tedavilerle saçların ömrü uzatılabilir yıllarca. ama internet eskiden yaygın değildi. günümüzde bile saçların androjenler nedeniyle döküldüğü çoğu kişi bilmez keller bile bilmez.

saç dökülmesini ilk araştıranlar androjenler yüzünden döküldüğünü sanar. derine araştırırsanız aslında androjenlerin sebep değil bir sonuç olduğunu görürsünüz. etkilidirler aracıdırlar ama sebep kesinlikle değiller.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2020, 22:24:48 »

Gerçekten sonunda benimle aynı düşüncelerde biri .  Saç döküldükten sonra çıkarmaya uğraşmak yerine erkenden korumaya çalışmalısınız. 20 yaşında inkar edip 30 yaşında doğum kontrol hapı içenler var . Halbuki erkenden başlasa tedaviye çok daha iyi sonuçlar alacak. Bir de doğal tedavilerle çok vakit kaybedenler var. Destek olarak kullanılır ama kafana süreceğin yağ seni agresif tedaviden korumaz.
Benim gelecek parlak mı üstad Norwood 2.5 ve minox + dutas kullanıyorum ve daha da uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ?
TEDAVİM
Fiyto Şampuan Haftada 2

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2020, 23:34:23 »
Benim gelecek parlak mı üstad Norwood 2.5 ve minox + dutas kullanıyorum ve daha da uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ?

Ben de 3 günde bir dut ve min kullanıyorum 1 ay oldu daha bakalım inşallah iyi sonuç aliriz ben de uzun süre kullanmayı düşünüyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram