Gönderen Konu: Saç dökülme nedenini buldum. Bunu geçiren var mı ?  (Okunma sayısı 697 defa)

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Bunlar Nisan ayında saçımda ortaya çıktı ve şimdiye kadar hiç genişlemedi. Hep aynı kaldı

Doktora gittim, bazıları aa (saçkıran) bazıları aa değil dedi .. En son gittiğim doktor biyopsi yaptı. sonucu dün aldım ve Liken planopilaris  bu teşhisi koydu. ancak biyopside liken olup olmadığı net değil diye de yazıyor.

7 aydır saçımda sadece kaşıntı ve saç dökülmesi var. Liken planopilaris geçiren var mı hangi belirtileriniz vardı ? İnternette bakıyorum, geçiren 1 kişi ile de konuştum kırmızı kafa derisi,kaşıntı vs oluyor diyor. Ama bende sadece kaşıntı var.

Liken planopilaris( yama şeklinde yara izi kalıcı saç dökülmesi)
SAçımın şimdiki hali 0> https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18242.0

Hair_Master

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç dökülme nedenini buldum. Bunu geçiren var mı ?
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2020, 01:12:47 »
Merhaba özel mesajlar kısmına bakarsanız yazdım.

Hair_Master

• Yeni üye
  • *

Hair_Master

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2020, 01:46:46 »
Saat başı 6 özel ileti atabiliyomuşuz. Buraya yazıyorum bende tel tel dökülmeler 100 tele kadar herkes de olabilir ayrıca ırsi dökülmenizde olabilir. Tedavi bunları engellemez onun tedavisi ayrı finasteride minoxidil filan ama liken bölgelerinde dökülmeyi en başta kortizonlu kremler baskılayabilir.

Hair_Master

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2020, 01:49:06 »
Solüsyon saçta kalıcak- ama dediğim gib suyla seyreltin tek başına uygulanmaz o. Diğer duşa kadar kalsın zaten üstüne krem sürüceksiniz. 10 DK içinde yüzde 90 ı uçuyo zaten deriden kalan yüzde 10 etkisini diğer duşa kadar sağlıyo.

jax

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2024, 04:18:30 »
bir gelisme var mi

Facebook Twitter Instagram