Gönderen Konu: xpecia kullananlar gelebilir mi ?  (Okunma sayısı 2139 defa)

denixex

• Full Member
xpecia kullananlar gelebilir mi ?
« : 27 Aralık 2020, 19:21:01 »
merhaba arkadaşlar saç için 1 tablet xpecia kullanayım diyorum dökülmeyi kesmesi için ama forumda baya yan etki gören varmış , çok önceden 1 kutu kullandım ama bir yanetki görmedim diye hatırlıyorum , sonuçta bu besin takviyesi değil mi , ilaç değil sonuçta ? nasıl böyle yanetki yapabiliyor ki sadece saw palmetto var ekstra diğerleri bildiğin vitamin falan zaten

Lauri

• Hero Member
Ynt: xpecia kullananlar gelebilir mi ?
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2020, 19:41:20 »
merhaba arkadaşlar saç için 1 tablet xpecia kullanayım diyorum dökülmeyi kesmesi için ama forumda baya yan etki gören varmış , çok önceden 1 kutu kullandım ama bir yanetki görmedim diye hatırlıyorum , sonuçta bu besin takviyesi değil mi , ilaç değil sonuçta ? nasıl böyle yanetki yapabiliyor ki sadece saw palmetto var ekstra diğerleri bildiğin vitamin falan zaten

Yanetkş yapıyorsa da saw palmetto yapıyor zaten. Kullanmadan bilemezsin.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2020, 19:42:32 »

Bir kullanınca içtiğimi bile hissetmiyordum ikiye çıkarınca yan etki oldu 1 ayda geçti. İçindeki saw palmetto yaklaşık %25-30 dht blockluyor. İzoflovan da var içinde o da doğal östrojen olarak geçiyor. Yan etki yapması çok normal. Ama bende geçti yan etki
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2020, 21:02:54 Gönderen: Xethmoid »
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

denixex

• Full Member
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2020, 20:20:41 »
Bir kullanınca içtiğimi bile hissetmiyordum ikiye çıkarınca yan etki oldu 1 ayda geçti. İçindeki saw palmetto yaklaşık %25-30 dht blockluyor. İzoflovan da var içinde o da doğal östrojen olarak geçiyor. Yan etki yapması çok normal. Ama ben geçti yan etki

kullanıp kullanmama konusunda kararsızım hocam , ilerde uzun vadede ne gibi sorunlar yapacağını bilmiyorum ayrıca karaciğer böbreğede yük bindirir mi fikrim yok

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2020, 21:04:20 »
kullanıp kullanmama konusunda kararsızım hocam , ilerde uzun vadede ne gibi sorunlar yapacağını bilmiyorum ayrıca karaciğer böbreğede yük bindirir mi fikrim yok

Yaşınız kaçtı? Karaciğer ve böbreğe yük konusunda maalesef saçımızı korumak istiyorsak bazı riskleri göze almalıyız ama bu kişisel bir tercih tabi. Ayrıca aşırı bir yük olduğunu sanmıyorum ben
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2020, 21:28:29 »
Kullanmıştım ben 3 ay falan yanetki yapmadı günde 2 tablet.vitamin dozları yüksek değil zaten suda çözünen vitaminler karaciğere zarar vermez uzun süre kullanmayı düşünüyorsan 6 ay kullanıp Bi kaç ay ara verirsin sorun yaşayacağını sanmam. Ne kadar fayda sağlar orası muamma tabi ama dermaroller/stamp falan da eklersen faydası olur muhakkk ketoral vs

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2020, 21:33:14 »
Xpecianın kalitesini bilmem ama en iyi vitamin takviyesi(!) . İçinde dht blocker olmasa finasla kombin yapardım. Ginko bilboa içeren bir vitamin takviyesi arıyorum bende.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

denixex

• Full Member
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2020, 21:33:22 »
Yaşınız kaçtı? Karaciğer ve böbreğe yük konusunda maalesef saçımızı korumak istiyorsak bazı riskleri göze almalıyız ama bu kişisel bir tercih tabi. Ayrıca aşırı bir yük olduğunu sanmıyorum ben

25 hocam , hocam benim için genel vücut sağlığı saçtan daha önce geliyor o yüzden riske pek girmek istemiyorum zaten minox ve dermarollere tekrar başladım yanına xpecia alsam mı diye kararsız kalmıştım

denixex

• Full Member
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2020, 21:34:14 »
Kullanmıştım ben 3 ay falan yanetki yapmadı günde 2 tablet.vitamin dozları yüksek değil zaten suda çözünen vitaminler karaciğere zarar vermez uzun süre kullanmayı düşünüyorsan 6 ay kullanıp Bi kaç ay ara verirsin sorun yaşayacağını sanmam. Ne kadar fayda sağlar orası muamma tabi ama dermaroller/stamp falan da eklersen faydası olur muhakkk ketoral vs

fayda sağladı mı hocam peki

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2020, 21:36:48 »
1 tane kullanırsan fayda görmezsin.Hem minox kullanıyorsun hemde çekiniyorsun.Xpecia yan etki yapar çünkü dht blokluyor.Ama bunlar gelip geçici.Libodo düşüşü ara ara yapıyor ara ara arttırıyor.Bu kadar kafaya takma.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2020, 21:57:24 »
fayda sağladı mı hocam peki
Vala hocam net bişey diyemem xpecia kullanıyorken dökülmem azdı sonra garanti olsun diye finasterid e geçmiştim dökülme fazlalaştı xpeica bırakınca.(xpecia bırakmamın Bi sebebi de  çok sivilce yaptı bende) Bunun garantisini kimse veremez tabi dene Bi kaç ay en azından  kararını ver. Dermastamp öneririm ama kullanmıyorsan  ben faydasını görüyorum ketoral ile beraber

denixex

• Full Member
« Yanıtla #11 : 27 Aralık 2020, 22:19:23 »
1 tane kullanırsan fayda görmezsin.Hem minox kullanıyorsun hemde çekiniyorsun.Xpecia yan etki yapar çünkü dht blokluyor.Ama bunlar gelip geçici.Libodo düşüşü ara ara yapıyor ara ara arttırıyor.Bu kadar kafaya takma.

minoxun bir zararını görmedim hiç hocam uzun süre ara ara kullandım , dht bloklaması sıkıntı yapmasın hocam uzun vadede bilemedim ya :( doktorların kimi öneriyor kimi önermiyor çok garip

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2020, 14:18:47 »
Kerozan tb ile xpecia içerik olarak nerdeyse aynı farklı olarak kerozanda xpecianın yarısı kadar saw palmetto var bence daha güvenli ayrıca yan etki yapmadı bende.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Aralık 2020, 15:00:40 »
Kerozan tb ile xpecia içerik olarak nerdeyse aynı farklı olarak kerozanda xpecianın yarısı kadar saw palmetto var bence daha güvenli ayrıca yan etki yapmadı bende.

xpeciaki saw palmetto yanetki yapmıyor ki ya soya ya da fin katıyorlar . soyadan kaynaklandığını düşünmüyorum şahsen. ben de çok yanetki almıştım xpeciadan

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Facebook Twitter Instagram